Rolki z odczepianymi butami

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Lucjusz

Rolki z odczepianymi butami

Post autor: Lucjusz » śr czerwca 02, 2004 8:19

Witam,
Chcialbym sie dowiedziec co sadzicie o rolkach z odczepianymi butami - takimi jak robi np firma Hypno (http://www.hypno.it lub hypnoskates.com). Widzialem tez kiedys takie rolki Rossignola.
Czy takie rolki nadaja sie dla osoby poczatkujacej (jako rolki rekreacyjne/fitness)? Gdzie mozna w Polsce takowe kupic?

Pozdrawiam
Lucjusz

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » śr czerwca 02, 2004 11:08

Cześć Lucjusz!

Widziałem te roleczki, ale trudno tutaj określić...
Noga musi być dobrze trzymana w rolkach, nie mogą powstawać żadne luzy pomiędzy butem, a szyną.
Musisz określić jak chcesz wykorzystać rolki - jeśli nie chcesz ich nosić w rękach, tylko podejść w butach i doczepić płozy i jazda, to i tak będziesz musiał coś dźwigać... Ja nie widzę plusów w tego typu rolkach. Może ktoś ma inne zdanie?
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

MirekCzerwinski

Post autor: MirekCzerwinski » ndz czerwca 20, 2004 3:51

Ja mam inne zdanie
U nas np w tramwaju nie mozna jezdzic w rolkach... wiec trzeba je zdjac... jazda z butami w plecaku jest meczaca... a tak przed tramwajem rolki w reke i niczym sie nie przejmujesz.

Moj kumpel takowe rolki posiada (nie wiem dokladnie jakiej firmy/model, moge sie wypytac) i z tego co wiem jest z nich zadowolony. Uzywa ich wlasnie jako rolki rekreacyjne.

Pozdrawiam,
Mirek Czerwinski

fun

Post autor: fun » czw lipca 15, 2004 8:25

Witam!

Posiadam takie rolki (Hypno). Sprawują się b. dobrze. Wbrew obawom, nie występują luzy między płozą a butem. W trakcie jazdy płoza nieznacznie ugina się, ale praktycznie nie jest to odczuwalne. Jestem zadowolony z tych rolek - jeżdżę na nich od 1,5 roku i nie wystąpiły problemy z luzami itp.

Jeśli chodzi o mobilność, pomysł na odczepiane płozy jest całkiem trafiony, biorąc pod uwagę, że nie wplywa to znacząco na komfort jazdy. Buty nie nadają się raczej do pieszych wycieczek (są zbyt sztywne), natomiast są doskonałe, jeśli trzeba przejść kilkadziesiąt(set) metrów po trawie, kostce brukowej itp. Same płozy są dość lekkie (ważą ok. 1 kg - na moje oko - albo raczej rękę ;) i można je bez problemu schować do plecaka.

Istotną zaletą systemu oferowanego przez Hypno jest możliwość wymiany kółek na płozę do jazdy na lodzie! Niestety w Polsce nie udało mi się znaleźć samych płóz, natomiast ceny za granicą oscylują na poziomie łyżew średniej klasy w Polsce... :(

Pozdrawiam,
fun

orzel

mam takie płozy

Post autor: orzel » śr września 29, 2004 1:41

Mam takie płozy do rozmiary up-to 42
przy odrobinie cierpliwości (raczej większej ) mogę ściągnąć każdy rozmiar
cena ok 180 zł (oczywiście sprzęt jest nowy)

Awatar użytkownika
fun
Posty: 15
Rejestracja: śr lipca 28, 2004 9:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec - Wrocław
Kontakt:

Re: mam takie płozy

Post autor: fun » ndz października 03, 2004 1:49

orzel pisze:(...)
przy odrobinie cierpliwości (raczej większej ) mogę ściągnąć każdy rozmiar
cena ok 180 zł (oczywiście sprzęt jest nowy)
Dzięki za info! Szkoda, że wcześniej o tym nie wiedziałem, bo od roku mam łyżwy klasyczne, tzn. płozy razem z butami.
Czy jesteś w stanie sprowadzić inne części do HYPNO?

Pozdrawiam,
fun
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi...

orzel
Posty: 2
Rejestracja: śr września 29, 2004 1:53

Post autor: orzel » ndz października 03, 2004 2:05

Tak mog mieć wszystko HYPNO i FILA ( w zależności od stanu magazynu)

pozdro

kanonka
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwietnia 16, 2006 7:30

Post autor: kanonka » ndz kwietnia 16, 2006 7:33

witam rówież chciałam sobie kupić rolki z odpianymi płozami, prosze o doradzenie czy sa funkcjonalne, i moza ma ktos na zbyci jakies takie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”