Z dzieckiem na rolki - wybór wozka - ból nóg

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Fazaaa
Posty: 7
Rejestracja: ndz czerwca 21, 2009 9:30

Z dzieckiem na rolki - wybór wozka - ból nóg

Post autor: Fazaaa » ndz czerwca 21, 2009 9:50

Witam:)
Poniewaz mojej mlodej jeszcze rolek sprawic nie moge, szukam odpowiedniego wozka w jakiejs normalnej cenie. Ogladalam chyba joggery ale one kosztuja 800zl. No i dopiero do nas wchodza wiec nie ma uzywek. Macie jakis sprawdzony inny model? Jestem dosc wysoka 176cm no i plus rolki. Raz bylam z graco quattro tour delux ktory idealny na spacerach przyprawil mnie o mdlosci na rolkach. Pod koniec nie wiedzialam jak go pchac :evil:

I pytanie techniczne:) bo ze bol w krzyzu moze byc juz czytalam(zwlaszcza przy schylaniu do wozka :D ), ale tyl buta wgniata mi sie w lydke i dretwieja mi nogi.

Bede bardzo wdzieczna jesli ktos zechce ze mna o tym porozmawiac:)))

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Z dzieckiem na rolki - wybór wozka - ból nóg

Post autor: jar-as » pn czerwca 22, 2009 8:02

Jesli chodzi o wózek to niestety nie pomoge Ci ,bo jak mój byl "wózkowy" to nie myslalem o tym sporcie ,natomiast zastanawia mnie jak nachylajac sie do wózka może wgniatac sie Tobie tyl buta czyli cuff.Czy przypadkiem niedzieje sie cos takiego, ze nachylajac sie do wózka nie naginasz tzn przekrecasz (cuff - spojler powinien miec mozliwosc delikatnego ruchu przod tyl )cuffa do przodu a on pozostaje w tym polozeniu przez co po wyprostowaniu nogi wbija sie Tobie w lydke .Jesli tak zobacz czy tym elementem w ogóle możesz poruszyc .

Fazaaa
Posty: 7
Rejestracja: ndz czerwca 21, 2009 9:30

Re: Z dzieckiem na rolki - wybór wozka - ból nóg

Post autor: Fazaaa » pn czerwca 22, 2009 1:26

Wieczorem wkleję zdjęcia rolek i może z waszą pomocą pojmę ocb z tymi cuffami :alien:

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Z dzieckiem na rolki - wybór wozka - ból nóg

Post autor: Agent_L » pn czerwca 22, 2009 11:04

Cuff to ta najwyższa część buta z klamrą obejmującą łydkę. Powinna się ruszać na zawiasach do przodu i do tyłu. Może go za mocno zapinasz?
Dziwne że mówisz o dopiero wchodzeniu joggerów bo mi się wydaje że widuję wózki na 3 dużych kołach od lat - inna sprawa że nie widziałem jeszcze by ktoś z takim *biegał* : ) W sumie sama sobie odpowiedziałaś - liczy się wysokość :P
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Fazaaa
Posty: 7
Rejestracja: ndz czerwca 21, 2009 9:30

Re: Z dzieckiem na rolki - wybór wozka - ból nóg

Post autor: Fazaaa » wt czerwca 23, 2009 7:24

<http://www.decathlon.com.pl/PL/thetis-pro-69535264/>

to moje rolki:) i w zasadzie to nic tam sie nie rusza. ta czarna czesc na cuffie jest plastikowa/gumowa(?)

A powiecie czemu nogi mi dretwieja?

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Z dzieckiem na rolki - wybór wozka - ból nóg

Post autor: Agent_L » śr czerwca 24, 2009 4:14

Cuff ma zawiasy na wysokości kostek (logiczne, bo ma się zginać tam gdzie kostka). Zobacz, bo może gdzieś są dodatkowe śruby do blokowania cuffa albo te zawiasy się dokręca/luzuje. Ja np miałem w moich salomonach 2 śrubki do blokowania cuffa, dopiero po ich wyjęciu da się jeździć.
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Fazaaa
Posty: 7
Rejestracja: ndz czerwca 21, 2009 9:30

Re: Z dzieckiem na rolki - wybór wozka - ból nóg

Post autor: Fazaaa » śr czerwca 24, 2009 5:07

Mam takie cos. Ale wczoraj juz mi nogi nie dretwialy az tak bardzo i mi sie ten cuff nie wbijal. to wczesniej byla chyba kwestia pchania WOZKA. no wlasnie... te tez musze wybrac:)

Awatar użytkownika
r102
Czterokółkowiec
Posty: 63
Rejestracja: wt czerwca 12, 2007 10:09

Re: Z dzieckiem na rolki - wybór wozka - ból nóg

Post autor: r102 » śr czerwca 24, 2009 8:39

Agent_L pisze:Cuff to ta najwyższa część buta z klamrą obejmującą łydkę. Powinna się ruszać na zawiasach do przodu i do tyłu. Może go za mocno zapinasz?
Dziwne że mówisz o dopiero wchodzeniu joggerów bo mi się wydaje że widuję wózki na 3 dużych kołach od lat - inna sprawa że nie widziałem jeszcze by ktoś z takim *biegał* : ) W sumie sama sobie odpowiedziałaś - liczy się wysokość :P
Kraków Błonia zobaczysz :alien:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”