Rolki do jazdy tu i tam

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Evil
Posty: 9
Rejestracja: pn maja 17, 2010 9:57
Moje rolki: brak
Jeżdżę od: 09 kwie 1991

Rolki do jazdy tu i tam

Post autor: Evil » czw maja 27, 2010 10:40

Witam

Miałem rozpocząć jazde agresywną na rolkach jednak to może zbyt wysoki prób jak na razie dla mnie tak więc postanowiłem że zakupie jakieś rolki do jazdy po mieście. Mam kilka tras tylko nie wiem co by było odpowiedniego , zależy mi żeby szybko się poruszać a nie tak wolna lekka jazda

http://www.youtube.com/watch?v=Y9VoSmjkgFI

to chyba dobrze odwzorowuje to czego chcę.

Cena do 300 zł i żeby nie przekraczało :)

Pozdro.

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Rolki do jazdy tu i tam

Post autor: Praga » pt maja 28, 2010 2:01

Evil pisze: Cena do 300 zł i żeby nie przekraczało :)
Sorry ale tak to tylko w Erze.
Potrzebna Tobie rolka z krótką szyną aluminiową, dobrymi kółkami 80mm i butem o sztywnej skorupie.
Rekomendowane przykładowo Seba FR1 lub FR2 (sklep janarolki), RB X5 (od biedy X3), RB Twister, Roces ASP 100 (sklep zicoracing) ceny tychże wynalazków daleko odbiegają od Twojego limitu. Tańszych rolek nie kupuj bo na miejskich krzywych chodnikach, chropowatym asfalcie i nierównym polbruku się zwyczajnie zabijesz. I jeszcze jedno: 300zł to dobra kwota na porządne ochraniacze i kask :D

Evil
Posty: 9
Rejestracja: pn maja 17, 2010 9:57
Moje rolki: brak
Jeżdżę od: 09 kwie 1991

Re: Rolki do jazdy tu i tam

Post autor: Evil » pt maja 28, 2010 12:19

Dzięki za pomoc
Takie ceny... :s
To ja daje sobie spokój :|

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Rolki do jazdy tu i tam

Post autor: jar-as » sob maja 29, 2010 9:24

Spokojnie , poszukaj na rynku wtórnym allegro itp. Mozna dostać starsze modele np Salomon, Roces, w bardzo przystepnej cenie .Praga troche przesadził z szyna alu jej dlugoscia itd .Nie tak dawno byly fajne modele Rollerblade które nadawaly sie na taka jazde .Zanim zaczniesz tak jezdzic sporo wody w Wisle uplynie .To co na filmie to przejazd po Paryzu a nie w Poznaniu .Krzysiek podpial sie ze sklepem pod ten filmik .Owszem ochraniacze to podstawa widziales jak koles poplynal przez barierke .To dziala na wyobraznie :wink: .
Wracajac do rolek , solidne dobrej konstrukcji skorupy mozna bylo dostac za 199 zł ,byle markowe j.w.,to byly rolki nie do zdarcia ,szyny kompozytowe w niczym nie beda Ci przeszkadzaly .Trzeba troche poszukac i podrazyc temat.
Ochraniacze (min na nadgarstki)kpl to koszt ok 100 zł

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”