Dlaczego rolkarze wzbudzają u innych agresywne zachowania?

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

pikuś
Posty: 10
Rejestracja: pn września 28, 2009 5:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Olsztyn

Dlaczego rolkarze wzbudzają u innych agresywne zachowania?

Post autor: pikuś » śr lutego 23, 2011 1:13

Jeżeli jest wśród was psycholog to niech mnie, proszę, oświeci. Trafiłem przypadkiem w sieci na informację, że gdzieś tam dwóch rolkarzy zostało pobitych na boisku szkolnym. I tak sobie zacząłem myśleć: próbowano podciąć mi nogi rowerem (znam rolkarza który skończył po czymś takim z kolanem w ortezie - całe szczęście że tylko to i potłuczenia), straszono mnie jazdą na czołówkę, zagradzano drogę, prowokowano... Dlaczego piłka, patyk, butelka musi lecieć w stronę rolkarza? Jak można świadomie dążyć do spowodowania u rolkarza (u kogokolwiek) wypadku? Normalnie jakby przewrócenie osoby jadącej na rolkach było u niektórych osobników celem w życiu. Jakby rolkarz miał odciśnięte piętno odszczepieńca, na którego nie są zabronione polowania. Jak wytłumaczyć w stosunku do rolkarzy tak często widoczny brak ograniczeń moralnych i prawnych?
Naturalnie spotykam się także (i to znacznie częściej) ze skrajnie odmienimy zachowaniami. Całe mnóstwo sympatii, uśmiechów, pytań... Ale nie chcę tu o tym teraz mówić, bo wydaje mi się to normalne i przede wszystkim nie stanowi zagrożenia dla zdrowia rolkarza.
pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dlaczego rolkarze wzbudzają u innych agresywne zachowania?

Post autor: zico » śr lutego 23, 2011 1:14

Głupota i zazdrość.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
emtick
Posty: 32
Rejestracja: ndz marca 28, 2010 11:00
Moje rolki: moje, owszem
Jeżdżę od: 01 maja 2009

Re: Dlaczego rolkarze wzbudzają u innych agresywne zachowania?

Post autor: emtick » śr lutego 23, 2011 1:35

Głównym czynnikiem będzie prawdopodobnie poczucie bezkarności wobec rolkarza. Łatwo uciec przed osobą na kółkach w trudnym terenie, rolkarz nie ma też wielkich możliwości samoobrony.
Niektórym ludziom tyle wystarczy.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego rolkarze wzbudzają u innych agresywne zachowania?

Post autor: Krzysztof » czw lutego 24, 2011 10:06

emtick pisze:Głównym czynnikiem będzie prawdopodobnie poczucie bezkarności wobec rolkarza. Łatwo uciec przed osobą na kółkach w trudnym terenie
.... dopóki nie trafią na Marka :)
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”