Hamowanie / skrecania

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

feyd
Posty: 14
Rejestracja: ndz kwietnia 30, 2006 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Hamowanie / skrecania

Post autor: feyd » ndz kwietnia 30, 2006 9:15

Witam!

Od kilkunastu dniu ucze sie jedzic, korzystajac z martialow zamiesczonych na tym forum (swoja droga dlugo sie was naszukalem) i mam nastepujace pytanie:

otoz jesli wykonuje hamowanie podobne do tego jak na lyzwach (ostry skret w bok) to jesli robie to w lewa strone wychodzi mi prawie zawsze, Kiedy probuje na prawa strone konczy sie to 90% sytuacji bliskim kontaktem z asfaltem lub w lepszym wypadku lekka utrata rownowagi. Czy to jest normalne ze lepiej mi sie skreca w lewo??

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kwiatek1976
Posty: 21
Rejestracja: pn kwietnia 24, 2006 2:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kwiatek1976 » ndz kwietnia 30, 2006 10:08

feyd,Ty mi powiedz jak ty to robisz??????? jak to zrobić żeby tak hamować?????
Kwiatek

funfig
Posty: 27
Rejestracja: wt kwietnia 11, 2006 10:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: funfig » ndz kwietnia 30, 2006 10:11

A czy na łyżwach też jest podobnie? Zawsze cos wychodzi lepiej w jedną strone.Mi na przykład w prawo wszystko lepiej t.z.n. wszystkie wyskoki do trójek bądz axli,spirale tez

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » ndz kwietnia 30, 2006 10:31

Witaj na forum feyd :!: :)

Myślę, że w opisanym przez Ciebie przypadku może mieć znaczenie:
  1. a) przyzwyczajenie do utrzymywania nieco większej części ciężaru ciała na tej samej nodze, niezależnie od kierunku skrętu (a powinno być odpowiednio na przemian),

    albo

    b) za mało precyzyjne ustawienia jednej z nóg w sytuacji, gdy akurat jej ustawienia mają większe znaczenie dla wykonania całego manewru.
Np. praworęczny perkusista musi stale ćwiczyć lewe kończyny, aby były w stanie wykonać to, co prawe wykonują "z marszu".

feyd
Posty: 14
Rejestracja: ndz kwietnia 30, 2006 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: feyd » ndz kwietnia 30, 2006 11:17

Ariel :) tnx!!

no chyba masz racje..... bo jak dzis cwiczylem to na lewo robie instyktownie i juz... a jak chce w prawo to poprostu walcze ze soba... i wtedy jest gleba...
musze chyba nad psychika popracowac...

Kwiatek1976: no generalnie to lewa noga pod katem ~90 do prawej i zwrot cialem i zakrecasz... zaleznie od katu nogi wewnetrznej osiagasz okreslony zwrot. generalnie trzeba cwiczyc i u mnie najgorsze jest to ze w lewo robie to naturalnie, a w prawo... to jakbym wiedzial ze sie wyloze

Awatar użytkownika
PiciuM
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 222
Rejestracja: pt października 01, 2004 11:42
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Hamowanie / skrecania

Post autor: PiciuM » pn maja 01, 2006 10:10

feyd pisze: Czy to jest normalne ze lepiej mi sie skreca w lewo??
To jest normalne ze w jedna strone lepiej zawsze wychodzi, szczegolnie przy hamowaniu ostrym skretem.
Jezdze juz pare ladnych lat i nadal mam lekkie problemy z tym :?
Pozdrawiam

PiciuM
SlowSpeedSkater
Sponsorowany przez Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjnych "PIMAN"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”