pytanie o grind w rollerblade fusion x3

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

play69
Posty: 22
Rejestracja: czw czerwca 16, 2011 8:35
Jeżdżę od: 14 cze 2011

pytanie o grind w rollerblade fusion x3

Post autor: play69 » czw czerwca 16, 2011 8:47

Witam,

Ostatnio (3 dni temu) nabyłem pierwsze rolki od około 10 lat. Mieszkam we Wrocławiu więc za Waszą namową wybrałem się do quattrosport. Jako że poczytałem trochę postów na forum postawiłem na początek na rollerblade fusion x3 2011. Ich cena nie jest z kosmosu, a z drugiej strony na początek (naukę i zaprawę) w jeździe miejskiej powinny wystarczyć. Mam jednak pytania dotyczące mojego nowego nabytku:

1) Czy te białe przykręcone na wkręty (tak mi się wydaje) białe plastiki pod butem służą do grindowania, czy może jest to miesce w które powinienem zamontować półkę? (Czy taka półka w ogóle do rollerbladeów jest - jeżeli tak to jaki jest jej koszt?)

Obrazek

2) Czy jest szansa żeby bez szlifowania buta po pewnym czasie zamontować płozę do jazdy agresywnej?

3) Czy takie role nadają się do skakania np. w skateparku?

4) Jaki kask do jazdy po mieście powinienem wybrać? Bardziej zabudowany orzeszek, kask z ochraniaczem na potylicę czy może przewiewne modele (podobne do tych dla rowerzystów)?

5) Czy ktoś w moim wieku 26 lat - też zaczynał jazdę? Fakt - stary nie jestem ale z drugiej strony jak śmigam na rolkach przy pozostałych rolkarzach czuję się jak emeryt ;) Czy to nie za późno na naukę jazdy agresywnej?

Pozdrawiam!
Michał

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: pytanie o grind w rollerblade fusion x3

Post autor: zico » czw czerwca 16, 2011 10:04

1) można grindować, można założyć soul platy, koszt około 80pln, niestety nie ma wszystkich rozmiarów - są bodajże 4 czy 5

2 i 3) można

4) orzeszek, polecam Pro-Tec

5) zaczynali nawet 2x starsi i to może nie stricte agresywna, ale ze schodów zjeżdżali

:)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

play69
Posty: 22
Rejestracja: czw czerwca 16, 2011 8:35
Jeżdżę od: 14 cze 2011

Re: pytanie o grind w rollerblade fusion x3

Post autor: play69 » czw czerwca 16, 2011 11:21

Dzięki za szybką odpowiedź!

Pozdrawiam i (tego czego chcecie) wam życzę!

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: pytanie o grind w rollerblade fusion x3

Post autor: Herb » czw czerwca 16, 2011 4:10

zico pisze:1) można grindować, można założyć soul platy, koszt około 80pln, niestety nie ma wszystkich rozmiarów - są bodajże 4 czy 5
Dlaczego niestety? Rozmiary są wszystkie, do każdej skorupy dopasujesz plate, dystrybutor nie ma żadnych braków w tym temacie.

Plate są w czterech rozmiarach, bo jeden rozmiar plate pasuje do kilku rozmiarów buta, dokładnie do czterech, z czego dwa rozmiary zawsze są połówkami z większą skorupą i mniejszym linerem. Czyli na dwa rozmiary skorupy, przypada jeden rozmiar plate. Nie widzę tu mankamentu, skorupa zwiększa się co 1cm długości wkładki, więc plate nigdy nie są za małe czy za duże w stosunku do niej.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: pytanie o grind w rollerblade fusion x3

Post autor: zico » czw czerwca 16, 2011 4:25

Herb pisze: Dlaczego niestety? Rozmiary są wszystkie, do każdej skorupy dopasujesz plate, dystrybutor nie ma żadnych braków w tym temacie.
Proponuję organoleptycznie zapoznać się ze stanami magazynu, a nie tylko wirtualnie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: pytanie o grind w rollerblade fusion x3

Post autor: Herb » czw czerwca 16, 2011 5:09

W takim razie zacytuję pewnego zbuntowanego na system człowieka:

Oszukali mnie! ;P
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

play69
Posty: 22
Rejestracja: czw czerwca 16, 2011 8:35
Jeżdżę od: 14 cze 2011

Re: pytanie o grind w rollerblade fusion x3

Post autor: play69 » czw czerwca 16, 2011 9:56

W takim razie dodam jeszcze jedno pytanie:

Dzisiaj wróciłem z pierwszej dłuższej jazdy po mieście - po powrocie chciałem przetrzeć role (suchą szmatką) i zauważyłem że 2 kółka delikatnie zgrzytają od piasku. Czy to normalna sprawa i powinienem się przyzwyczaić czy może powinienem je jakoś przeczyścić? Myślałem o ściągnięciu kółek i przeczyszczeniu ich (ew. podmuchać suszarką w łożyska żeby przedmuchać piasek).

Z drugiej strony jestem początkującym gówniarzem rolkowym i może od suszarki rolki wybuchają a ja tego nie wiem. Macie jakieś sugestie co powinienem zrobić z tym fantem?

Pozdrawiam!
Michał

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: pytanie o grind w rollerblade fusion x3

Post autor: zico » czw czerwca 16, 2011 10:40

Sucha szmatka i jedziesz :D Ogólnie nie przejmuj się tym.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Casc
Prześcigant 4x100mm
Posty: 311
Rejestracja: sob lipca 12, 2008 3:20
Moje rolki: Fusion X5
Jeżdżę od: 15 maja 1996
Lokalizacja: Szczecin/Poznań

Re: pytanie o grind w rollerblade fusion x3

Post autor: Casc » pt czerwca 17, 2011 1:10

Dopóki koła się kręcą nic nie musisz z łożyskami robić.
Mad Blades

Bauer FX1 (1996-1998)
Bauer FX3 (1999-2008)
Fusion X5 (2009 - ?)
Tak kiedyś wyglądały moje rolki:
Obrazek

play69
Posty: 22
Rejestracja: czw czerwca 16, 2011 8:35
Jeżdżę od: 14 cze 2011

Re: pytanie o grind w rollerblade fusion x3

Post autor: play69 » czw czerwca 30, 2011 10:05

Witam ponownie,

Mam pytanie do kogoś kto również posiada rollerblade'y fusion x3. Role zapinają się na 2 rzepy. Górny zapinam bez problemów ponieważ trzyma się on na 2 nitach (lub czymś podobnym do nitów). Drugi natomiast (ten niżej) ma pasek przytwierdzony na jednym nicie i za każdym razem jak próbuje mocno zapiąć rolki skórzany pasek zamontowany do buta przesuwa się i wygina rzepa (skręca go). Nie bardzo wiem jak sobie z tym radzić. Czy rzep powinien być ciągnięty podczas zapinania do góry, przed siebie czy może pod kątem 45 stopni. A może jest jakaś inna metoda? i druga sprawa to sznurówki. Rozumiem że zaciągamy je przed rzepem?

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”