RĘCE Z TYŁU

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
kczabu
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 120
Rejestracja: czw maja 11, 2006 9:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - tarchomin

RĘCE Z TYŁU

Post autor: kczabu » pt maja 12, 2006 9:29

Słuchajcie. Jestem początkujący jeśli chodzi o jazdę szybszą (jeszcze nie szybką hi hi) i tak sobie czytam Wasze cenne rady i .... wczoraj pierwszy raz zacząłęm jeździć z rękami z tyłu.
Obawiałem się przewrotki bo z Waszych wypowiedzi wynikało że dla początkujących to raczej trudne ale okazało się łatwe i wygodne :) .

Całkiem przyjemnie się jeździło. Może małe odległości pokonuję bo jakieś 10-15 km dziennie i dlatego nie widzę jakiś skutków ubocznych.

Mam natomiast inny problem: zaczyna mnie boleć kręgosłup jak jeżdżę pochylony do przodu :cry:
Czy kręgosłup powinienem mieć wyprostowany tak jak np przy schylaniu się lub pracy w pozycji pochylonej, czy rachej starać się wygiąć plecy w delikatny łuk???
Głównie boli mnie dolny odcinek kręgosłupa, w okolicach nerek.
Czy coś można na to poradzić?
Nie rób nic na siłę, weź większy młotek ;)

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » sob maja 13, 2006 12:12

http://www.zico-skating.com/forum/viewtopic.php?t=174 - tutaj masz wiele cennych informacji. Jeśli bolą Cię plecy, jeździj mniej pochylony. Mniej obciążająca jest też taka pozycja, w której plecy są proste, ale pochylone, nie wygięte w łuk. Bardzo ważna jest porządna rozgrzewka, no a jeśli już nadwyrężyłeś plecy, daj im trochę odpocząć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”