Popuszczające zapięcie

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Spec_Pinky
Posty: 16
Rejestracja: ndz grudnia 25, 2011 12:30
Moje rolki: k2 80 Moto
Jeżdżę od: 0- 0-2111
Lokalizacja: Lublin

Popuszczające zapięcie

Post autor: Spec_Pinky » pt stycznia 13, 2012 1:46

Przepuszcza mi zapięcie w pasku plastikowym takim na ząbki w jednej rolce. Po zapięciu mocnym tak żeby mi lewa noga dobrze się trzymała (jedną nogę troszkę krzywo stawiam po operacji) słyszę trzaski jak ząbki się przesuwają w zapięciu. Macie jakieś pomysły jak to wyregulować ? Akurat tą jedną rolkę muszę mocno zapinać, podejrzewam że w drugiej też się to może przydarzać ale jej nie ściskam aż tak mocno. Już nie mam pomysłu jak ścisnąć mocniej stopę w bucie.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Popuszczające zapięcie

Post autor: Toudi » pt stycznia 13, 2012 8:33

Tam znajdziesz nowy pasek:

www.zicoracing.com

Jeśli sam nie znajdziesz, zadzwoń do właściciela.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Popuszczające zapięcie

Post autor: zico » pt stycznia 13, 2012 8:36

Ząbki są już pewno zjechane. Na szybko, co może pomóc:

- zamiana pasków z lewej rolki do prawej. Po prostu ścierają się one nierównomiernie i można zamienić z jednej rolki na drugą, pomoże, choć krótko.
- jeśli nowe paski i chcesz je zaoszczędzić na dłużej, to musisz pomagać drugą ręką przy zapinaniu, nie jest wskazane pracować tylko i wyłącznie "pompką", ponieważ więcej siły wchodzi bezpośrednio na ząbki i niszczą się one.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Spec_Pinky
Posty: 16
Rejestracja: ndz grudnia 25, 2011 12:30
Moje rolki: k2 80 Moto
Jeżdżę od: 0- 0-2111
Lokalizacja: Lublin

Re: Popuszczające zapięcie

Post autor: Spec_Pinky » sob stycznia 14, 2012 4:27

Sęk w tym że te rolki mają z 3 tygodnie. Ząbki nie są starte. To rolki K2 Moto 80 o które już się was pytałem. Bardzo mocno je ściągam paskiem plastykowym i może dlatego ? Ale tą stopę muszę mieć mocno usztywnioną bo inaczej źle mi się układa podeszwa. Popróbuję jeszcze, może nie potrzebne jest tak silne ściśnięcie. Sam nie wiem. Czy te paski są wymienne ? I czy u Zico da się dokupić takie żeby pasowały do K2 ?
To była moja druga jazda i dopiero się uczyłem podstaw. Stopy nie układają się mi symetrycznie i lewa z nich zjeżdża na zewnętrzną stronę. Może grubsza skarpeta frote coś da. Lekko jestem w kropce bo zwrot gwarancyjny nie będzie raczej uzasadniony skoro pasek jest raczej w porządku a tylko ma słabe zapięcie, podejrzewam że u osób z prawidłowym ułożeniem stopy nie zachodziła by potrzeba tak silnego zapinania i wszystko by było O.K

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: Popuszczające zapięcie

Post autor: julek1967 » sob stycznia 14, 2012 1:56

Toudi Ci wyżej napisał ,gdzie szukac! a jeśli i wymiana nic nie da to dokup sobie pare zapinaczy dodatkowo czy paski np od psiej obroży/też są na ząbki/ i to powinno pomóc.pozdro

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Popuszczające zapięcie

Post autor: Toudi » sob stycznia 14, 2012 2:43

julek1967 pisze:Toudi Ci wyżej napisał ,gdzie szukac! a jeśli i wymiana nic nie da to dokup sobie pare zapinaczy dodatkowo czy paski np od psiej obroży/też są na ząbki/ i to powinno pomóc.pozdro
To dziwne, że tak sie dzieje w nowych rolkach - albo bardzo marny pasek albo to zapięcie go niszczy - jeśli tak szybko się zużyło, to myślałbym, że to raczej wina zapięcia.
Tak czy siak, to Zico lepiej ci doradzi i pomoże niż serwis K2 (jesli jest).
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Popuszczające zapięcie

Post autor: Doody » sob stycznia 14, 2012 9:15

Spec_Pinky pisze:Sęk w tym że te rolki mają z 3 tygodnie. Ząbki nie są starte. To rolki K2 Moto 80 o które już się was pytałem. Bardzo mocno je ściągam paskiem plastykowym i może dlatego ? Ale tą stopę muszę mieć mocno usztywnioną bo inaczej źle mi się układa podeszwa. Popróbuję jeszcze, może nie potrzebne jest tak silne ściśnięcie. Sam nie wiem. Czy te paski są wymienne ? I czy u Zico da się dokupić takie żeby pasowały do K2 ?
To była moja druga jazda i dopiero się uczyłem podstaw. Stopy nie układają się mi symetrycznie i lewa z nich zjeżdża na zewnętrzną stronę. Może grubsza skarpeta frote coś da. Lekko jestem w kropce bo zwrot gwarancyjny nie będzie raczej uzasadniony skoro pasek jest raczej w porządku a tylko ma słabe zapięcie, podejrzewam że u osób z prawidłowym ułożeniem stopy nie zachodziła by potrzeba tak silnego zapinania i wszystko by było O.K
Ehhh, te miękkie buty - w skorupie nie było by tego problemu ... ale do rzeczy: kiedyś (dawno temu) można było kupić takie paski parciane które zaczepiało się o piętę buta i zapinało na rzep stabilizując nogę. Myślę że to mogło by pomóc i może jeszcze można gdzieś taki wynalazek kupić - a na pewno można sobie samemu zrobić. Mam parę takich i ciągle ich używam - jak dojadę w końcu za kilka dni do domu to wrzucę zdjęcie.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
Spec_Pinky
Posty: 16
Rejestracja: ndz grudnia 25, 2011 12:30
Moje rolki: k2 80 Moto
Jeżdżę od: 0- 0-2111
Lokalizacja: Lublin

Re: Popuszczające zapięcie

Post autor: Spec_Pinky » pn stycznia 16, 2012 4:11

Troszkę pokombinowałem, niestety nie mogę teraz tego sprawdzić w terenie, a w mojej kawalerce się nie da (już przejechałem kotu po ogonie). Przede wszystkim wymieniłem sznurowadła w rolkach na te naturalne wyjęte z glanów i mocniej je sznuruje, odtłuściłem paski i zapięcia spirytusem. Wygląda na to że chyba pomoże, ale nie ma jak sprawdzić bo na dworze z 10 cm śniegu jak nie lepiej. Jak nie pomoże to udam się do naszego guru Zico i będę go męczył przed sezonem. Dziękuje za porady, to naprawdę konkretne forum z użytkownikami nie walącymi głupich odpowiedzi, no i Zico jak widzę trzyma cały czas rękę na pulsie.

Ps. Jak byście znaleźli te paski parciane gdzieś na sieci to poproszę linka do nich, żebym przynajmniej zobaczył jak to wygląda.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Popuszczające zapięcie

Post autor: zico » pn stycznia 16, 2012 8:27

Spec_Pinky pisze:Ps. Jak byście znaleźli te paski parciane gdzieś na sieci to poproszę linka do nich, żebym przynajmniej zobaczył jak to wygląda.
Powerslide i Rollerblade miał coś takiego, ta pierwsza właściwie jeszcze ma i nie tylko do jazdy szybkiej one pasują:

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Spec_Pinky
Posty: 16
Rejestracja: ndz grudnia 25, 2011 12:30
Moje rolki: k2 80 Moto
Jeżdżę od: 0- 0-2111
Lokalizacja: Lublin

Re: Popuszczające zapięcie

Post autor: Spec_Pinky » śr stycznia 18, 2012 2:27

Dziękuje, jakoś nie mogłem tego znaleźć na sklepie. Teraz pewnie jak większość z was, czekam na sezon, aby sprawdzić to wszystko w trasie.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Popuszczające zapięcie

Post autor: Doody » sob lutego 11, 2012 12:14

Aaa jakoś zapomniałem że miałem wstawić fotkę ściągacza którego ja używam.

Koszt < 2zł
1) Rzep: 50gr
2) Pasek parciany: 20 - 40gr
3) Metalowa klamerka: ja miałem kilka zachomikowanych od starych butów czy pasków ale na pewno można też kupić w pasmanterii bądź w sklepie z wyposażeniem dla cholewkarzy/szewców

Obrazek

Miejscem oznaczonym jako 3 zaczepiamy o piętę, ściągamy i wszystko gra.

Obrazek
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
Spec_Pinky
Posty: 16
Rejestracja: ndz grudnia 25, 2011 12:30
Moje rolki: k2 80 Moto
Jeżdżę od: 0- 0-2111
Lokalizacja: Lublin

Re: Popuszczające zapięcie

Post autor: Spec_Pinky » sob lutego 11, 2012 8:56

Dzięki. Na razie dość mocno sznuruję tą nogę, a także zastępczo używam obroży dla mojego kota :mrgreen: Na dość krótki czas wystarcza w moich próbach na krytej hali do kosza. Na sezon prawdopodobnie nie wystarczy więc uśmiechnę się do Zico, i złożę troszkę większe zamówienie niż tylko pasek (koniecznie Protec na kolana itp). Jeszcze spróbuję wymienić sznurówki, bo te w K2 nie są zbyt udane raczej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”