asymetryczny profil kółka - jak założyć, wpływ na jazdę

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

killer
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 30, 2012 2:53
Moje rolki: Bauer F3
Jeżdżę od: 02 sty 2007

asymetryczny profil kółka - jak założyć, wpływ na jazdę

Post autor: killer » pt czerwca 01, 2012 12:19

Witam!
Zakupiłem nowe kółka i okazało się, że ich profil jest nieco asymetryczny, tzn. z jednej strony są bardziej płaskie, a z drugiej bardziej smukłe. Różnica nie jest duża ale jest.
Pytanie - którą stroną założyć do środka a którą na zewnątrz? Jaki będzie wpływ na prowadzenie?

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: asymetryczny profil kółka - jak założyć, wpływ na jazdę

Post autor: Doody » pt czerwca 01, 2012 12:25

Co to za koła??!! Wstaw zdjęcie.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

killer
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 30, 2012 2:53
Moje rolki: Bauer F3
Jeżdżę od: 02 sty 2007

Re: asymetryczny profil kółka - jak założyć, wpływ na jazdę

Post autor: killer » pn czerwca 04, 2012 4:13

Doody pisze:Co to za koła??!! Wstaw zdjęcie.
Sorry za zamieszanie :mrgreen: Nastąpiła drobna pomyłka. Oglądałem te kółka w nocy, gdy przez chwilę byłem w domu i uległem złudzeniu optycznemu. Firmy są jakiejś "NO NAME" :) Potem, jak w dzień obejrzałem, stwierdziłem że jednak są symetryczne. Ale już ciągnąc temat - jeśli kółka się ścierają, to jaki wpływ na jazdę ma ich odwrócenie?

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: asymetryczny profil kółka - jak założyć, wpływ na jazdę

Post autor: Doody » pn czerwca 04, 2012 5:27

Koła trzeba w miarę często zamieniać miejscami i odwracać, tak aby ścierały się równomiernie. Jak zamieniać miejscami koła masz pod tym linkiem: http://www.londonskaters.com/faq-skate- ... wheels.htm

I taka rada na przyszłość - nie kupuj kół no-name - to strata pieniędzy. Na markowych kołach poczujesz ogromną różnicę podczas jazdy.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”