Wymiana kółek

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

zoltan222
Posty: 2
Rejestracja: pn czerwca 25, 2012 10:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Wymiana kółek

Post autor: zoltan222 » pn czerwca 25, 2012 10:21

Witam. Jak demontuje się łożyska ze starych kółek i przekłada do nowych?

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana kółek

Post autor: waluś » pn czerwca 25, 2012 11:16


zoltan222
Posty: 2
Rejestracja: pn czerwca 25, 2012 10:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Wymiana kółek

Post autor: zoltan222 » pn czerwca 25, 2012 8:11

Dzięki.

malina134
Posty: 20
Rejestracja: pt lipca 27, 2012 8:56
Moje rolki: seba fr2

Re: Wymiana kółek

Post autor: malina134 » ndz marca 03, 2013 12:51

Podepnę się pod tomet ,

myśle ze zycie moich kolek zbliza sie ku koncowi wiec zaczelem sie rozgladac za zamiennikiem . obecnie jezdzilem na rb lite . chcialbym kupic cos co wytrzyma dluzej niz jeden sezon . jazda wyglada tak : podstawowe elementy slalomu , jakies skoki , uczylem sie tez troche slidow .
co myslicie o takich :

http://<-------->/p/kolka/powerslide ... ce&dir=asc

http://<-------->/p/kolka/matter/mat ... ce&dir=asc
http://<-------->/p/kolka/matter/mat ... ce&dir=asc

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Wymiana kółek

Post autor: GiS » ndz marca 03, 2013 4:51

brak mi porównania, ale z doświadczenia: hyper concrete. Moje mają za sobą sezon od maja do prawie połowy listopada i wyraźnie ich ubyło ale myślę, że jeszcze jeden sezon wytrzymają. Jeździłem po kilkanaście h tygodniowo slalom i trochę rekreacji po mieście. Dobrze trzymają, więc jeździ się pewnie, ale ze slidami może być problem. Ja brałem u Zico to wychodzi 30pln/szt.
Pozdro!

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana kółek

Post autor: Herb » pn marca 04, 2013 12:47

Hyper Concrete to zawsze dobry wybór!

Z innych:

Hyper Create - nieco twardsze i o szybszym profilu niż Concrete.

Gyro F2R - jeżeli ważysz mniej niż 60kg to dadzą radę. Dla cięższych osób jest to raczej wybór sub-optymalny.

Undercover Powerblading Team - występują w wersjach twardszych niż Hyper Concrete i mają bardziej stożkowy profil - są mniej stabilne przy lądowaniach ale i "szybsze" oraz łatwiej się na nich ślizgać.

Undercover Powerblading Standard - "budżetowa" wersja powyższych ale ciągle bardzo dobre koła, za relatywnie nieduże pieniądze. Mam i jestem zadowolony, jedyne ich wady to nieco asymetryczny profil i core które nie są wykonane z wystarczającą precyzją przez co w niektóre kółka z kompletu trudno było wepchnąć łożyska, a w inne wchodziły one luźno.

Matter Juice FSK - już klasyka w slalomie, szybkie koła o doskonałej przyczepności, wolno się zużywają, ale w slide na nich raczej się nie pobawisz.

Matter Zafiro - podobne do powyższych, z tym że mieszanka uretanu jest tak dobrana by lepiej nadawały się do slide, kosztem przyczepności.

Roll Line SKIL Extrema - mam te koła co prawda w wersji 80A, ale złego słowa powiedzieć nie mogę. Bardzo przyczepne, dość szybkie, nie zużywają się w tempie jakiego spodziewałem się po kołach tak miękkich. Mają świetne core, łożyska są trzymane jak w imadle. Są też wersje w wyższych twardościach, powinny być także ok. Obecnie do kupienia tylko na stronie producenta.

Roll Line SKIL Thunder Demon - kilku znajomych już sprawdziło te koła i są bardzo zadowoleni. Drogie, ale zużywają się wolno, mają fajną przyczepność i szeroki, stabilny profil. Obecnie do kupienia tylko na stronie producenta.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”