Co kupić?

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

RTOIP
Posty: 1
Rejestracja: wt lipca 03, 2012 11:46
Moje rolki: -
Jeżdżę od: 2- 0- 0

Co kupić?

Post autor: RTOIP » śr lipca 04, 2012 1:01

Witam rolkarską rodzinę!
Bardzo tu u Was gościnnie, profesjonalnie i miło. Poniżej opiszę co bym chciał oraz co wiem i uprzejmie poproszę o krótkie wskazówki n/t zakupu rolek.
1. Chcę uprawiać rolkarstwo rekreacyjnie, z elementami jazdy figurowej, docelowo w kierunku slalomu, freestyle ? - nie wiem co to dokładnie obejmuje?
Wykluczam agresywną jazdę miejską, wyczyny na poręczach, schodach, murkach. Ale marzy mi się też czasami dłuższy przejazd (kilkadziesiąt km), jednak
również spacerowo, bez wyścigu.
2. Sprzęt chciałbym do tego przede wszystkim odpowiedni. Poza tym jakościowo najlepszy z możliwych, jednak jak większość mam ograniczenia finansowe
więc powiedzmy za średnią cenę. Trzeba by tu znaleźć rozsądny kompromis.
Biorąc powyższe pod uwagę wydaje mi się, że do takiej jazdy rolki powinny być lekkie i b. zwrotne, but powinien być sztywny, dobrze usztywniający stopę i staw skokowy. Szyna możliwie krótka: osie skrajnych kół nie wychodzą poza but. Rozmiar kół 76 - 80 ?, - rodzaj ?, - łożyska ?
Z oferty w sklepie ZICO podobają mi się następujące kandydatury:
- FUSION 84 2012, FUSION X3 2012, FUSION XC BLACK
- TWISTER 80 WOMAN 2012
- CROSSFIRE 84 2012
- SPIRITBLADE 2010
Czy słusznie?, czy to odpowiedni sprzęt do tego co zamierzam?, może coś przegapiłem?, może da się coś taniej?

Sz. P. Jakubie!
Wybieram sie do sklepu w Poznaniu w najbliższą sobotę (07 lipca). Będę wdzięczny za możliwość spotkania i doradzenia w wyborze. Ponieważ jadę z daleka
i determinację do zakupu mam dużą to żeby nie jechać na próżno pozwolę sobie zatelefonować do Pana dzień wcześniej, czy spotkanie będzie możliwe, a przede wszystkim czy będę mógł przymierzyć rozmiary 40, 41, 42? Dł stopy mam 27 cm, ale mój problem polega na tym, że w lewym bucie muszę zmieścić wkładkę ortopedyczną wyrównującą spory skrót lkd. Mierzyłem różne rolki, daje sie to zrobić bez większego problemu ale nigdy nie wiadomo, który rozmiar buta lepiej to przyjmie przy zachowaniu oczywiście minimum komfortu, wygody ale i usztywnienia.

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Co kupić?

Post autor: Pedro » śr lipca 04, 2012 8:03

RTOIP pisze:... rolkarstwo rekreacyjnie, z elementami jazdy figurowej, docelowo w kierunku slalomu, freestyle ?
... Wykluczam agresywną jazdę miejską, wyczyny na poręczach, schodach, murkach. Ale marzy mi się też czasami dłuższy przejazd (kilkadziesiąt km), jednak
również spacerowo, bez wyścigu.
wg mnie wszelkie Twoje wymagania (rekreacja, slalom, dłuższy przejazd) bezapelacyjnie spełni
RTOIP pisze: - TWISTER 80 WOMAN 2012
sam od Twisterów zaczynałem, na początku trochę się na nich uczyłem jeździć, potem przejechałem w nich Maraton, z czasaem lekki freeride, a potem zacząłem w nich slalom (potem przesiadłem się na Seby, ale to już inna bajka). Naprawdę polecam ! Ponadto, każdy z pozostałych wskazanych przez Ciebie modeli przeznaczony jest raczej do jednego typu jazdy, Twister jest wśród nich rolką najbardziej uniwersalną.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Co kupić?

Post autor: zico » śr lipca 04, 2012 9:27

Twister jeszcze w miarę jest, Fusion jest, jest jeszcze Seba. Zapraszam i coś na pewno dobierzemy. Na miejscu wszystko wytłumaczę, przymierzysz, a najlepsze będzie to, że wszystko będziesz mieć na nogach i sobie sam odpowiesz na pewne tematy.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”