Początkujący - odgniecenia od rolki

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

mikael
Posty: 9
Rejestracja: ndz czerwca 23, 2013 11:58
Jeżdżę od: 01 cze 2013

Re: Początkujący - odgniecenia od rolki

Post autor: mikael » ndz czerwca 30, 2013 10:50

Zico,

Mam niezbyt daleko sklep, w którym mają sporo rozmiarów na stanie i będę mógł tam dojechać i przymierzyć.

Dziękuję Ci za propozycję i poświęcony mi czas, ale przymiarka na miejscu będzie dla mnie wygodniejsza.

Gdyby cokolwiek nie wypaliło, odezwę się.

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Początkujący - odgniecenia od rolki

Post autor: Pedro » pn lipca 01, 2013 2:53

Twistery są bardziej uniwersalne i bardziej "przyjazne" dla stóp jak i do nauki niż Seby - to już produkt do konkretnego typu jazdy, podczas gdy w Twisterach możesz zarówno slalom i lekki freeride, jak i całkiem rekreacyjnie pomykać ... twarde i raczej ciasne skorupy Sebów do rekreacji się nie nadają ...
IMO - jeżeli slalom ma być tylko dodatkiem - bierz Twistery, jeżeli głównym celem - rozważ Seby
(ew. inne marki, ale ja odnoszę się tylko do tych, które mam i sam używam)

edit: hmm, nie dodałem że chodziło mi o Seba High
Ostatnio zmieniony pn lipca 01, 2013 10:26 przez Pedro, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Początkujący - odgniecenia od rolki

Post autor: zico » pn lipca 01, 2013 3:53

Seby FR nie są tak ciasne jak High i z doświadczenia PRZYMIAREK KLIENTÓW w sklepie zasada jest z reguły taka: nie pasują Twistery - pasują Seby FR, nie pasują Seby FR = pasują Twistery, nie pasują obydwa modele = pasują Rollerblade Fusion.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

mikael
Posty: 9
Rejestracja: ndz czerwca 23, 2013 11:58
Jeżdżę od: 01 cze 2013

Re: Początkujący - odgniecenia od rolki

Post autor: mikael » wt lipca 02, 2013 12:27

A mnie właśnie na takiej trochę bardziej uniwersalnej rolce zależało - przynajmniej na początek.

Udało mi się dorwać Twistery i rzeczywiście jeździ się na nich bez porównania lepiej niż w tych wcześniejszych rekreantach. Wcześniej czułem, że but i noga to dwie różne istoty, a teraz - jakbym miał kółka przybite bezpośrednio do stopy...

Od razu lepiej mi się jeździ - najwyraźniej na w miarę dobrym sprzęcie nawet taka początkująca lebiega jak ja będzie sobie jakoś radzić.

Muszę tylko z tydzień pojeździć, żeby ze 100% pewności stwierdzić, żę wcześniejsze problemy już nie występują i nic mnie nigdzie nie uciska.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”