Jakie ćwiczenia dla początkujących?

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
oregano
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 146
Rejestracja: czw kwietnia 13, 2006 2:59
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jakie ćwiczenia dla początkujących?

Post autor: oregano » pn sierpnia 07, 2006 9:44

Witam:) Wczoraj kupiliśmy rolki dla mojego męża:) Chłop rwie się do jazdy i nawet był już pierwszy trening ale niestety... Ja mimo, że na rolkach jeżdżę dość dobrze nie potrafię go nauczyć:( Problem jest tego rodzaju, że mąż ma trudności z utrzymaniem równowagi, w związku z czym jeździ z bardzo szeroko rostawionymi nogami. Czy są jakieś ćwiczenia na rolkach, które pomogłyby mu w trudnej sztuce utrzymania równowagi?

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » pn sierpnia 07, 2006 10:33

Trzeba jeździć i podpatrywać innych. I jak najwięcej jeździć - trening czyni mistrza. POZDRO ALAN545

Marzena
Posty: 4
Rejestracja: śr lipca 26, 2006 6:51
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marzena » śr sierpnia 09, 2006 6:59

Witaj oregano:-)
Przychylam się do zdania ALAN54. Jeździć, jeżdzić i jeszcze raz jeżdzić. Sama jeżdzę dopiero od kilku tygodni i na początku to była tragedia. Też miałam duże problemy z utrzymaniem równowagi. Umiejętnosć jeżdżenia i utrzymywania równowagi z czasem przychodzi sama :-)

Życzę powodzenia:-)

voitek
Posty: 20
Rejestracja: pt czerwca 23, 2006 12:39
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Sevilla/Warszawa
Kontakt:

Post autor: voitek » śr sierpnia 09, 2006 8:32

Oczywiście rada Alana najlepsza, a oprócz tego jeździć oraz jeździć, ale też jeździć. Może nie jestem właściwą osobą żeby radzić, bo sam się uczę, ale nad równowagą w ogóle się nie zastanawiam, bo jakoś nie mam z nią problemów. Może dlatego, że kiedyś tańczyłem.
Jednym z lepszych ćwiczeń, które znam jest takie: stań ze złączonymi nogami, powoli unieś ręce maksymalnie do góry, wzdłuż ciała, powoli wespnij się na palce stóp - jak najwyżej, zamknij oczy. Wytrzymać tak licząc do dziesięciu i powoli wykonać wszystko w odwrotnej kolejności. Można też wykonywać różne czynności stojąc na jednej nodze -- robić kanapki, myć zęby, itd. To tak na równowagę ogólnie.
Na stronach dla początkujących radzą też, aby oswajać się z rolkami na dywanie, przestępować sobie z nogi na nogę, stawać na jednej, próbować przysiadów, no ogólnie zaakceptować te "nogi na kółkach". No ale po takiej sesji koniecznie przejść do jeżdżenia, bo można zostać mistrzem stania w rolkach na dywanie i nie nauczyć się jeździć. :)
Pozdrowienia dla odważnego początkującego.[/url]
drugoplanowa rolka męska

lechud13
Posty: 12
Rejestracja: pn czerwca 12, 2006 6:39
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: lechud13 » śr sierpnia 09, 2006 8:32

MOzesz spróbować przed rolkami wsadzić go w spodnie gdzie nogawki zbiegają się gdzieś w okolicy kolan, dość skutecznie to blokuje możliwości szerokiego rozstawienia nóg.
A co do równowagi, to jest wiele szkół, ale jeśli problem będzie się utrzymywał wizyta u laryngologa będzie konieczna

Awatar użytkownika
oregano
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 146
Rejestracja: czw kwietnia 13, 2006 2:59
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: oregano » ndz sierpnia 13, 2006 11:31

Mąż sobie wziął rady do serca i jeździ, jeździ, jeździ... :D I coraz lepiej mu wychodzi:)
jeszcze będę śmigać

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pt października 06, 2006 10:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Nie piję a i tak nie mam równowagi :/

Post autor: Początkujący » pt października 06, 2006 10:59

Próbuję się nauczyć jeździć ale mi to nie wychodzi. Gdzie można spotkać kogoś kto jest mi w stanie pomóc?
Mam 20 lat. Kupiłem sobie rolki bo spodobała mi się dziewczyna która jeździ na rolkach na boisku. Ona znikła a rolki mi zostały. Kto pomoże zrobić z nich użytek?

olson
Posty: 25
Rejestracja: wt maja 03, 2005 10:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: olson » ndz października 08, 2006 9:39

Początkujący nie załamuj się. Ja miałem podobną historię, z tą różnicą, że to była dziewczyna na łyżwach, ale to prawie to samo co rolki. W końcu nauczyłem się jeździć, nawet lepiej od niej. Dodam jeszcze, że nie zniknęła do tej pory. Na łyżwach zaczynałem 28 lat temu.
Pozdrawiem serdecznie.

Rolfan
Ścigant 4x110mm
Posty: 362
Rejestracja: pt lipca 07, 2006 4:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: ze Szczecina

Post autor: Rolfan » pn października 09, 2006 4:17

U mnie było odwrotnie ja jeżdziłem na łyżwach i spodobalem się dziewczynie która szybko nauczyla sie jeżdzic(dobrze).Wtedy Ona spodobała się mi i tak już zostało.Tylko,że to było tak dawno,że hohohooooooooooo,nawet najstarsi ludzie we wsi tego nie pamietają
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
oregano
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 146
Rejestracja: czw kwietnia 13, 2006 2:59
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: oregano » pn października 09, 2006 6:33

A mnie mój mąż wypatrzył na rowerze :) Minęlismy sie w lesie i wg jego słów długo pluł sobie w brodę, że za mna nie zawrócił :) Ale parę lat później los i tak nas połączył :)
jeszcze będę śmigać

Rolfan
Ścigant 4x110mm
Posty: 362
Rejestracja: pt lipca 07, 2006 4:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: ze Szczecina

Post autor: Rolfan » pn października 09, 2006 8:55

Czyli fajnie.Poznawanie się i łączenie w pary to sa niezłe ćwiczenia dla poczatkujących.
Pozdrowienia

jabartek
Posty: 26
Rejestracja: śr października 04, 2006 6:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: jak nie stąd, to stamtąd.

Post autor: jabartek » pn października 16, 2006 11:15

Kilka lat temu spróbowałem jazdy na łyżwach na Stegnach... Tragedia, istna porażka! Może na rolkach pójdzie mi lepiej. Dzisiaj w sklepie przymierzałem jedne i, choć powoli, to jednak jakoś jechałem. Ale w końcu nie od razu Kraków zbudowano :)

Pozdrawiam,
Bartek.

Awatar użytkownika
malczan85
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 457
Rejestracja: wt sierpnia 08, 2006 1:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malczan85 » ndz października 22, 2006 12:53

"Google moim przyjacielem" ;P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”