raz kozie śmierc...

Poznań Maraton i półmaraton dla wrotkarzy, historia dziesięciu edycji od 2000 r. do 2009 r. Wyniki, komentarze, galerie.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Paniluny
Posty: 32
Rejestracja: pt czerwca 29, 2007 5:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

raz kozie śmierc...

Post autor: Paniluny » pn września 10, 2007 12:37

Witam wszystkich!
Przeglądam forum od dłuższego czasu i dzięki informacjom tu zawartym moja technika znacznie się poprawiła :-) Nie bacząc na rozmaite ostrzeżenia w rodzaju "ale-przecież-jeżdzisz-od-niedawna" postanowiłam wystartowac w pażdzierniku w Poznaniu. Wysłałam swoje zgłoszenie, ale potem zobaczyłam inf. o limicie 5000 osób - czy ja się jeszcze załapię? No i gdyby ktoś mógł przybliżyc mi całą procedurę, krok po kroku, gdyż nigdy nawet nie byłam jako widz na takich imprezach :oops:

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MirekCz » pn września 10, 2007 7:13

Załapiesz się spokojnie :)

Nie wiem jak dokładnie wygląda procedura w tym roku, ale przeważnie idzie to tak:

1.Najlepiej być na miejscu godzinę przed czasem (będą problemy z parkowaniem itd.. jak możesz zabierz się z kimś).

2.Dobrze jest zrobić sobie małą rozgrzewkę (rozciąganie, truchcik)

3.Tak z 15min przed startem (rolkarze startują 10-15min przed biegaczami) założyć rolki, przejechać się kawałek, sprawdzić poprawność wiązania i 5-10min przed startem stanąć na linii startu (początkujący daleko z tyłu, bardziej zaawansowani po środku no i zawodowcy z przodu... szkoda na początku być potrąconym przez kogoś, kto będzie jechał 2x tak szybko jak ty - stając za bardzo z przodu utrudnisz życie sobie i innym)

4.Potem już tylko przyjemna jazda :) Najlepiej załapać ekipę jadącą z podobną prędkością. Co 5km są stoliki z napojami, chociaż wiele osób ma butelkę w ręku ze sobą.

5.Po dotarciu do mety kwiaty, gratulację i uścisk prezesa ;D

Z takich bardziej ogólnych spraw organizacyjnych:

a) Można (za ok. 50zł?, część kasy oddawana na mecie) wypożyczyć champion chipa który automatycznie mierzy czas i taki czas będzie na finalnej klasyfikacji... jeżeli ktoś ma kilka zbędnych dyszek to polecam - zawsze oficjalny czas to oficjalny czas i można potem pobijać na kolejnych zawodach

b) Przy mecie jest miejsce na pozostawienie rzeczy przed startem i odebranie ich po dojechaniu do mety. Niektórzy korzystają, niektórzy nie...

c) Na mecie są darmowe masaże... polecam :)

No i najważniejsza zasada imprezy - baw się dobrze.

Aaa polecam przed zawodami przesmarować sobie dobrze rolki - to b.dużo daje...
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marek » wt września 11, 2007 9:19

Aaa polecam przed zawodami przesmarować sobie dobrze rolki - to b.dużo daje...[/quote]
I KOLANA :twisted: :twisted: :twisted:

Paniluny
Posty: 32
Rejestracja: pt czerwca 29, 2007 5:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Paniluny » śr września 12, 2007 10:07

Dziękuje bardzo! O to właśnie mi chodziło, aby potem nie plątac się i nie wiedziec co ze sobą zrobic :lol: Do zobaczenia na starcie!

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » czw września 13, 2007 3:09

Jeśli w przypadku półmaratonu będą miały zastosowanie te same zasady, co przy maratonie, to pierwszy start jest za friko. Wyjdzie więc chyba 10 złza pomiar czasu i to wszystko. Sprawdź sobie w regulaminie.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
go
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 223
Rejestracja: czw kwietnia 13, 2006 12:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: go » czw września 13, 2007 6:14

Toudi pisze:Jeśli w przypadku półmaratonu będą miały zastosowanie te same zasady, co przy maratonie, to pierwszy start jest za friko. Wyjdzie więc chyba 10 złza pomiar czasu i to wszystko. Sprawdź sobie w regulaminie.
Ale żeby nie było - kaucję 50 zł za chipa i tak musisz wpłacić, więc ten "papierek" trzeba mieć ze sobą. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poznań Maraton - historia dziesięciu edycji maratonów od 2000 r. do 2009 r.”