MARATON POZNAń 2008

Poznań Maraton i półmaraton dla wrotkarzy, historia dziesięciu edycji od 2000 r. do 2009 r. Wyniki, komentarze, galerie.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: MARATON POZNAń 2008

Post autor: Toudi » czw kwietnia 17, 2008 1:51

No chyba nie tylko nam kostka przeszkadza, bo kolarze, rowerzyści (w tej liczbie również nieletni z bocznymi kółkami) i rodzice z dziećmi na wózkach też zachwyceni na pewno nie będą.

Chyba tylko brukarze są z tego zadowoleni, bo można założyć 2 osobową firmę, kupić nakolanniki TRS, grabie, łopaty i taczkę a potem ruszać do przetargu. Nie mam nic przeciwko przedsiębiorczości ale zdecydowanie mam przeciwko wypieraniu lepszego przez gorsze, które w dodatku nie jest ani tańsze ani nawet trwalsze.

Medale, trasa.
Już przy zeszłorocznym 0,5 maratonie się zastanawialiśmy, czy organizatorzy się do tego praktycznego pomysłu nie przyzwyczają. I powoli się przyzwyczajają ale jak będziemy za bardzo dymić, to czy nie skończy się jak w Toruniu?

Sorki, że moje uwagi są tylko krytyczne ale po prostu zły na to jestem, bo u mnie na osiedlu też zmieniają asfalt na kostkę, bo lepiej woda w czasie deszczu wsiąka (to akurat się zgadza) ale stary asfalt ma 25 lat i porobiły się doły. A w skateparku musiałem pisać, że zadzwonię na policję, jak nie sprzątną szkła. Trochę pozamiatali. Brydż jest chyba mniej wymagającą formą rozrywki.

To oczywiście nie znaczy, że nie jestem wdzięczny, że chodzicie za tymi sprawami, zamiast tylko pyskować, jak na przykład ja.

Dzięki.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
go
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 223
Rejestracja: czw kwietnia 13, 2006 12:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: MARATON POZNAń 2008

Post autor: go » czw kwietnia 17, 2008 9:37

Toudi pisze:Medale, trasa.
Już przy zeszłorocznym 0,5 maratonie się zastanawialiśmy, czy organizatorzy się do tego praktycznego pomysłu nie przyzwyczają. I powoli się przyzwyczajają ale jak będziemy za bardzo dymić, to czy nie skończy się jak w Toruniu?
Nie chodzi o dymienie, bo za pełnym maratonem przemawia sporo argumentów - chętnych do startu przybywa z roku na rok, termin jest świetny na imprezę kończącą sezon, a poza tym opinia największego maratonu w Polsce do czegoś zobowiązuje... ;)

Ja sądzę, że nastroje są jak najbardziej pozytywne. W tej chwili najbardziej problematyczny jest ZDM - a to z powodu histerii przed Euro i ciągłych remontów wszystkiego co asfaltowe, ale usłyszeliśmy dziś bardzo jasno, że docelowo ma powstać jedna pętla, z atestem - tak na stałe - i na niej będzie można wtedy rozgrywać pełne zawody. A jeśli rolkarzy uzbiera się za dużo, to nawet skłonni są przenieść nam imprezę na sobotę - wzorem Berlina. Zresztą właśnie Berlin traktują jako wzór organizacyjny i udział nas, rolkarzy, jest w tej imprezie jak najbardziej pożądany.

Będzie to wymagało cierpliwości i czasu, to na pewno. Alan zrobił projekt trasy - może spróbujemy też przekonać ZDM że nie taki diabeł straszny... ;)

W tym roku fajnie byłoby zorganizować dwie rzeczy: start kobiet i klasyfikację drużynową. Pierwsze jest właściwie pewne, drugie mam nadzieję że za chwilę będzie. 8)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poznań Maraton - historia dziesięciu edycji maratonów od 2000 r. do 2009 r.”