6 Poznań Maraton 2005 - wielki, wrotkarski finał w Polsce

Poznań Maraton i półmaraton dla wrotkarzy, historia dziesięciu edycji od 2000 r. do 2009 r. Wyniki, komentarze, galerie.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

6 Poznań Maraton 2005 - wielki, wrotkarski finał w Polsce

Post autor: zico » ndz października 16, 2005 5:01

Gratuluję wszystkim za udział, walkę i ukończenie!

Naprawdę było nas dużo, goście z zagranicy, od początku wyścigu full speed - już się coś dzieje w naszym świecie na kółkach.

Wyścig był mocny, ciężki, czasy nie były rewelacyjne - nie za ciepło, wiatr często sobie wiał, w większości przypadków nie dało się zrobić lepszego czasu niż poprzednie edycje. Były przykre upadki. Niepotrzebnie puścili pierwszych wózkarzy, mogli puścić przed biegaczami o 5 minut, a za nami z 10 minut. Może chodziło o to, że jedzie dużo rekreacji i wózkarze by mieli problem z ominięciem, w co nie wierzę ponieważ jest druga pętla i muszą tak czy siak mijać.
Bruku mniej, odpadło Chwaliszewo (Ci co startowali 1 raz - naprawdę tam było gorzej niż na Starym Rynku) - jest już lepiej, ale trzeba to zmienić i ominąć kostkowy Stary Rynek.

Publika też dopisała, doping kwiaciarek na Garbarach - nie miały czym trąbić ani robić hałas, no to zabarały plastykowe doniczki i nimi dodawały werwy ;) Co chwilę kogoś było słychać z dopingiem.

Naprawdę był to wielki wyścig i jeszcze lepszy niż poprzednie edycje.

PS poprzedni wątek zamknąłem, niech teraz tu się dzieje - wrażenia po ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
PiciuM
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 222
Rejestracja: pt października 01, 2004 11:42
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: PiciuM » ndz października 16, 2005 5:16

Bylo ciezko... ale nikt nie mowil ze bedzie lekko.
Pozdrawiam wszystkich rolkarzy z poza Poznania. To dzieki Wam miedzy innymi ta imreza tak wspaniale sie rozkreca. Gdy po poludniu sprawdzalem wyniki to na mecie zameldowalo sie 184 rolkarzy, a ta liczba z pewnoscia wzrosnie.
Pytanie pozostaje nadal takie jak co roku - dlaczego organizatorzy i media traktuja nas po macoszemu :?:

Zycze wszystkim krotkiej zimy :!:
Pozdrawiam

PiciuM
SlowSpeedSkater
Sponsorowany przez Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjnych "PIMAN"

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » ndz października 16, 2005 5:20

Pytanie pozostaje nadal takie jak co roku - dlaczego organizatorzy i media traktuja nas po macoszemu
Jak to dlaczego? Bo nie znają tego sportu, środowiska wrotkarzy, nie chce im się i podobne. Nie chcą walnąć bomby w reportażu lub/i nie wiedzą o co zapytać :)

Innych możliwości nie ma ;)

Wiesz, jak weźmiesz takiego albo masz znajomego to chętnie udzieli wywiadu - Viva Piła, tam aż lecieli na lotnisko żeby zrobić wywiad, Jaca się postarał, a i media były chętne ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
bieliks
Posty: 49
Rejestracja: ndz czerwca 05, 2005 1:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: bieliks » ndz października 16, 2005 5:54

No więc udało się i zaliczyłem 2 maraton. Miało być lepiej ale skończyło się na wyniku ok. 1h 45min. Więcej napiszę jak dojadę do Bydgoszczy na studia - ciężko będzie :D :D :D Jeszcze tylko jedno --> wywrotka znów mnie dopadła i to gorsza niż w Trójmieście...

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MirekCz » ndz października 16, 2005 6:42

Wyścig od strony organizacyjnej był ok.. troche brakowało pokazywania gdzie jechać, jak prowadził ktoś z zagranicy to często miał z tym problemy... ludzie dopiero reagowali jak się na nich nakrzyczało, co było trochę bez sensu.

No i oczywiście zjazd po drugim kółku.. nawet Łukasz się pomylił, a on jako Poznaniak powienien doskonale o tym wiedzieć... ja sam goniłem jednego goscia, który podejrzanie dużo kółek chciał zrobić, bo jak ja wracałem do samochodu to on jeszcze jedno zaczynał... :D Brakowało jakiejś dużej tablicy.. informacja teoretycznie była dobra..(na załączonych mapkach) ale ludzie się mylili tak czy tak.

Za to zdecydowanie dopisała publiczność.. mimo chłodnej pogody kibiców na ulicach było dużo więcej niż w zeszłym roku, a i ich doping był lepszy... do Berlina brakowało jeszcze tych bębnów, które wokół siebie wprowadzały niesamowity klimat... ktoś zna jakąś ekipe bębniarzy z Poznania? Może należałoby ich wkręcić w ten interes na przyszły rok, szczególnie, że u nas są dwie pętle a ustawienie bębniarzy w niektórych strategicznych miejscach (np jak droga dobija do malty z rataj) pozwoliłoby słyszeć ich granie na sporym kawałku trasy...

Co do warunków to jak na Poznań były dobre. Troche chłodno i momentami wietrznie, ale bez większych problemów...

Dla mnie ten maraton jednak był najgorszym w życiu... tak zajechany nie byłem jeszcze nigdy... przez prawie cały dystans miałem serdecznie wszystkiego dosyć... jazda ze stanem podgorączkowym to nie jest to co miśki lubią najbardziej. Puls średni 180 (w Berlinie 172) a woziłem się prawie cały dystans...
Jak to mawia Alan, elektrownia prądu nie dała.. ale to tak od początku do końca. Pyty w nogach wogóle nie miałem i chyba bardziej siły mentalne dopchały mnie do mety niż mięśnie nóg.

A z takich śmiesznych sytuacji to podjeżdzając do malty na drugim kółku (zakręt w prawo przed nawrotką) nasza mała ekipa miała problem z tym kto ma prowadzić... jedna osoba zagadałą do Marka, żeby to on prowadził na co Marek odpowiedział, że on jest "too old"... a potem oczywiście "dziadek" strzepał nam tyłki :D
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » ndz października 16, 2005 9:04

Ogólnie było fajnie,pogoda mimo prognoz nienajgorsza.Obsada dobra najlepsza w historii.Szkoda tylko,że w końcowym fragmencie trasa nie była dobrze zabezpieczona,przez co doszło do groźnie wyglądającego wypadku,na szczęście nic poważnego się nie stało...No mi niestety też zdarzył się przykry upadek i to ok 500m przed metą :( Szkoda,bo można było powalczyć.A tak to mnie teraz tylko strasznie noga boli!!!Ale ogólnie spoko,miejmy nadzieję,że maraton będzie nadal się rozwijał i że organizatorzy zacznął trochę poważniej traktować wrotkarzy.Pozdro dla wszystkich startujących!

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » ndz października 16, 2005 10:50

Ogólnie mi się też bardzo podobało. No może poza tym, że dwa razy na bruku zgubiłem moje ekipy. Za pierwszym razem było jeszcze w miarę ok, bo miałem z kim jechać, ale za drugim, jak mi się urwali, to już do końca jechałem solo. W pewnym momencie miałem z 30 metrów do grupy, no ale od Berlina jeździłem może kilka razy i to tylko rekreacyjnie, bo we Wrocławiu póki co nie mam gdzie szybciej pojeździć.
Organizacja była w porządku. Jedno jeszcze było niefajne: punkty z wodą przy drugim przejeździe... Jeszcze w pamięci miałem upadek w Berlinie, toteż nawet nie próbowałem się odpychać. Może jak zmienię kółka, to będzie lepiej. Czas oczywiście straszny, 1:42:17, no ale w ogóle się nie przygotowałem do tego startu. Nawet nie wziąłem zdomu długich getrów.

Poza tymi drobnymi szczegółami, wyścig był świetny! Oby w przyszłym roku było więcej takich imprez.

Pozdrawiam i do zobaczenia już w nowym sezonie

Awatar użytkownika
młodziak
Starszy Statystyk
Posty: 92
Rejestracja: śr kwietnia 06, 2005 5:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: młodziak » ndz października 16, 2005 11:15

Super wyścig! Mój pierwszy maraton i jestem bardzo zadowolony. Najbardziej podobali mi się biegowi pacemakerzy - tacy kolesie z balonami i tabliczką np. 3:30 :) Czegoś takiego jeszcze nie widziałem.

Bruk straszny, ale momentami asfalt taki że hej! Najgorzej wspominam ten podjazd na wschodniej stronie pętli.

Bolą Was plecy? Bo mnie na potęgę! A nogi ani ciut ciut :shock:
SpeedSkating as a part of Adventure Racing

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » pn października 17, 2005 8:28

Maraton pod względem organizacji jak zawsze odkąd jeżdże do Poznania to jest jednym z najlepiej zoorganizowanych. Tylko mogli by pomysleć o zmianie trasy i pozabezpieczać na drugi raz te miejsca które są niebezpieczne dla rolkarzy i tu może my byśmy podpowiedzieli organizatorom takie miejsca bo oni nie rozumieją pewnie, że my nie możemy szybko wychamować a prędkośc jest duża. No i jeszcze raz przepraszam za ten mój upae w którym nie tylko ja ucierpiałem. Pozdrawiam wszystkich którzy ukończyli maraton. Do zobaczenia na innych imprezach.

Awatar użytkownika
jax900
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 100
Rejestracja: pt maja 27, 2005 12:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jax900 » pn października 17, 2005 10:14

było bardzo bardzo fajnie - na pewno się zjawię za rok jak tylko będę mógł
swój pierwszy maraton zakończyłem z wynikiem 2:06:59 - i jest ok :D
trochę sekund mogłem urwać w końcówce ale jak już przedmówcy wspomnieli dość nieciekawie oznakowany zjazd na metę spowodował spowolnienie - nawet zjeżdżając już nad Maltę nie byłem pewien czy dobrze jadę :) bo jakoś nie było oznaczeń, obserwatorów itd.

pozdrawiam ekipę z Warszawy - naprawdę była niezła jazda drużynowa

szersze wrażenia wkrótce - jak się odgruzuję z roboty

chyba wyjątkowo dużo było upadków - prawie każdy forumowicz pisze że leżał a jak zico pisał w innym wątku upadki nie omijały i innych z czołówki;
ja o dziwo nie leżałem mimo że Starówka (z rynkiem na czele) spowodowała parę bardzo poważnych zachwiań - oczywiście mogłem w takich chwilach liczyć na życzliwych kibiców dodających otuchy: 'ty, niebieski, dawaj, nie poddawaj się!' :lol:

spawel
Posty: 13
Rejestracja: wt sierpnia 23, 2005 11:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Września

Post autor: spawel » pn października 17, 2005 11:37

Jeszcze jedna uwaga do orgów na przyszłość, niech nie sępią nam powerade'a i podają go w butelkach. Taka butelka wystarczy nam na 10 km. Poza tym nikt chyba nie przyjechał tu aby się opić jak bąk, więc wypije tyle ile potrzbuje. Raz krzyczałem z daleka, żeby dostać butelkę a oni że nie mogą po czym rozpieprzyłem 3 kubki. Ja się nie napiłem, a 0,5 litra napoju wylądowało na asfalcie. No i ten zjazd przed metą, ale to już było omawiane.

Ogólnie fajna impreza, za rok też chciałbym pojechać. Może do tego czasu uda mi się kupić szybkie rolki, bo na razie śmigam na fitnesach.
pozdrawiam
Paweł

Awatar użytkownika
młodziak
Starszy Statystyk
Posty: 92
Rejestracja: śr kwietnia 06, 2005 5:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: młodziak » pn października 17, 2005 2:26

A zdjęć gdzie można szukać? (pomijając http://www.marathon-photos.com) Jestem ciekaw jak wyglądają inni rolkarze. Rozpoznałem tylko Zico, Alana i PiciuM. Rozglądałem się za PeterCave, ale nie mogłem nijak poznać...

Mi ktoś pstryknął fotkę prosto w twarz - chętnie bym ją zobaczył gdzieś...
SpeedSkating as a part of Adventure Racing

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MirekCz » pn października 17, 2005 3:20

młodziak:oni na swojej stronie mają jeszcze zdjęcia z zeszłego roku.. trudno żebyś poznał na nich Peter'a, skoro go wtedy na maratonie nie było :)
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » pn października 17, 2005 3:47

Zapomniałem sobie zrobić koszulki z nickiem. Ja mam na pewno 2 fotki prosto w twarz, raz jak prowadzę, raz solo, robione profesjonalnym aparatem. Na forum biegajznami.pl rzuciłem temat, żeby wszystkie foty przechować w jednym miejscu, Mógłbym robić za pośrednika - mam super szybki net i nie było by wiele problemów ze ściąganiem. Napisałbym kiedy jestem on line i postawił jakiś serwer ftp.
Ktoś tam ma 900 fotek...
Jeżeli byście mi przesyłali zdjęcia, to je umieszczę na ftp. A najlepiej je udostępnić przez jakiś program p2p, np. DirectConnect. Ciężko jest go skonfigurować (jak będziecie mieli problemy, chetnie pomogę), ale jest chyba najlepszy.
No to czekam na zdjęcia i pozdrawiam, Piotrek

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pn października 17, 2005 7:25

No Wełek nie tylko Ty ucierpiałeś :) ale trudno,to jest taki sport,przecież nie przewróciłeś się specjalnie!(chyba :D)Niestety ten upadek zbyt dobrze się dla mnie nie skończył,bo przez niego niestety zająłem miejsce za które nie ma kasy(a ta akurat teraz bardzo by mi się przydała) a poza tym mam teraz problemy z chodzeniem i niestety nie mogę uczestnicczyć w części zajęć na AWFie...A miało być tak pięknie...i prawie było :) Może za rok :D Jeszcze raz pozdro dla wszystkich startujących.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poznań Maraton - historia dziesięciu edycji maratonów od 2000 r. do 2009 r.”