7 maraton w Poznaniu, największy finał wrotkarski w Poznaniu

Poznań Maraton i półmaraton dla wrotkarzy, historia dziesięciu edycji od 2000 r. do 2009 r. Wyniki, komentarze, galerie.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » ndz października 15, 2006 7:35

Może będzie to górnolotne stwierdzenia ale zamieszanie na nawrotce jest ceną za tegoroczne zwycięstwo - po kilku latach starań i zachodów udało sie wreszcie wyeliminować to czego tak w Poznaniu nie lubiliśmy - bruk wokół i na Starym Rynku. Mimo, że zabiegi wokół tego trwały od dawna decyzje
zapadały w ostatniej chwili i prawie na kolanie. Zabrakło czasu, żeby do końca przemyśleć problem - czy skrócić trasę o 2 km czy tworzyć zawirowanie w tak trudnym momencie jaki jest nawrót i krzyżować trasę biegu. Pozostawienie decyzji sędziom było w tym momencie rzyzykowne i tak jak się spodziewałem poniosło ze sobą brzemienne skutki. Nie dziwię się rozgoryczeniu tych zmuszonych jechać 1 pętlę czyli 1km więcej. Stracili troche czasu, lepszą lokatę. Proponuję więc odnieść się do tegorocznych wyników z lekkim przymrużeniem oka. Jeżeli w przyszłym roku uda sie tak ustwić trasę aby uniknąć zawirowań jak dziś wtedy porównamy czasy i ustalimy porządny ranking.
Tyle wstępnych rozwag coby nie zanudzić. ALAN54

Awatar użytkownika
dzosef
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob sierpnia 13, 2005 10:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Zoppot
Kontakt:

Post autor: dzosef » ndz października 15, 2006 8:19

Super impreza!! Zdecydowanie najlepsza i największa w Polsce, frekwencja, kibice (mnóstwo - głośni i radośni:)) asfalt super jakości.
ale z tym 2 kółkiem podczas drugiego okrążenia to czuje się lekko pokrzywdzony... okazuje się, że grupa przede mną jechała tylko 1 i grupy po nas też tylko jedno, bo podobno stała już barierka a my - spora grupa (był tam m.in. Piotr B, piotro) jechaliśmy 2:(

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » ndz października 15, 2006 9:50

Fajnie było! Małe ale do online'owej zmiany trasy, mała strata przez to, super było Was spotkać!
//P.S. Więcej nie mam czasu napisać, programy trzaskam...
Pozdrawiam Piotrek

Alandy
Ścigant 4x100mm
Posty: 271
Rejestracja: czw października 20, 2005 8:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alandy » ndz października 15, 2006 10:07

mała ciekawostka, od osoby która miała gps usłysząłem, że trasa z jednym kółkiem miła 41 km, a z dwoma 42,2 więc jednak ta druga opcja była "prawidłowa" więc wydaje sie że sedziowie powinni albo wszystkich puscić skrócona trasa , albo wszytskich pełną

cięzko sie z tym pogodzic ale tak jak pisze Alan to była chyba cena jaka mimo wszystko było warto zapłacić za "bezbruk" ;)
jest czas żeby do następnego maratonu w poznaniu to przemyslec

pomimo tego niedociągnięcia to był zdecydowanie najlepszy maraton w Polsce(proponuje jak ktos wcześniej już na forum zeby własnie Poznań został chociaż nieoficjalnymi mistrzostwami Polski, nie jakieś tamn Łomże)

pozdrawiam wszystkich którzy byli w Poznaniu :)
"MYŚLĘ WIĘC JEŻDŻĘ"

beab
Czterokółkowiec
Posty: 51
Rejestracja: pn maja 08, 2006 12:52

Post autor: beab » ndz października 15, 2006 10:12

a jak wyniki Panowie.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » ndz października 15, 2006 10:41

Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » ndz października 15, 2006 10:49

Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » ndz października 15, 2006 10:55

Wyniki są niekompletne ponieważ dziewczyny z czołówki nie mieściły sie w kategorii wiekowej nie są ujęte w wynikach (pewnie miały <18 lat)
Ostatnio zmieniony ndz października 15, 2006 10:55 przez ALAN54, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marcus2902
Czterokółkowiec
Posty: 93
Rejestracja: pn lipca 10, 2006 11:15
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Marcus2902 » ndz października 15, 2006 10:55

Jestem jednym z tych, którzy nie jechali drugiego nawrotu. Tak wiec mój pierwszy prawdziwy maraton jeszcze przede mna. W kazym razie poznałem smak walki i chyle czoła przed zwycięzcami - przed Martą zwłaszcza. 2 sekundy za Alanem to dla mnie szok. Rutyna i młodość w jednej parze. Moja życiówka na początek słabo, 2,46,10. Miałem nadzieję na 2,30. Ale nie zamierzam na tym poprzestać. Plan na Maltę 2007 1,59. :D
Ciesze sie, że mogłem sie spotkać z forumowiczami.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » ndz października 15, 2006 11:00

ALAN54 pisze:Wyniki są niekompletne ponieważ dziewczyny z czołówki nie mieściły sie w kategorii wiekowej nie są ujęte w wynikach (pewnie miały <18 lat)
Poniżej 16 z pewnością.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

beab
Czterokółkowiec
Posty: 51
Rejestracja: pn maja 08, 2006 12:52

Post autor: beab » ndz października 15, 2006 11:04

Gratulacje. :o

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » ndz października 15, 2006 11:55

Gratuluję wszystkim ukończenia i życiówek!
Ja niestety w słabej formie - choroba.
Dziękuję wszystkim, którzy mnie "holowali", zwłaszcza panu Maćkowi z Krakowa (nr 2562), z którym przejechałem ostatnie 12 km maratonu. Za nim też wjechałem na metę, ale nie ma mnie w klasyfikacji, bo jechałem bez chipa.
Przed startem nie mogłem znaleźć chipa i myślałem, że go zgubiłem, ale w drodze powrotnej znalazł się w samochodzie. Nie wie ktoś, czy mam jeszcze szansę go zwrócić i znaleźć się w klasyfikacji?
A gdybym go zatrzymał, to będę mógł z niego korzystać w następnych zawodach?

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » pn października 16, 2006 1:18

A ja byłem w czołowej grupie i zawróciłem i przeskoczyłem przez barierke pojechałem 2 kółko. Troche na tym straciłem no, ale jak już wychamowałem to nie było sensu gonić nikogo i juz pojechałem na to kółko. Ale na duże brawa zasługuja organizatorzy którzy wybrneli jakoś z tej sytuacji. Ogólnie maraton chyba najlepszy jaki jechał w tym sezonie który nie był najlepszy. Pogoda troche zimno ręce mi zmarzły mocno. Bardzo mi się podobało jak się odwrciłem na starcie i zobaczyłem a raczej nie mogłewm zobaczyć końca rolkarzy, tyle było ludzi, nigdy tyle nie wiedziałem na jednych zawodach. Spotkanie przed maratonem też było fajne. Można pogadać poznać się z kilkoma osobami z forum, trzeba będzie za rok dalej coś zoorganizować. Gratuluje wszyskim ukończenia maratonu pobicia rekordów życiowych. :D :D

Awatar użytkownika
Zbyhoo
Ścigant 4x100mm
Posty: 283
Rejestracja: śr października 26, 2005 9:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Zbyhoo » pn października 16, 2006 6:55

Ariel pisze: A gdybym go zatrzymał, to będę mógł z niego korzystać w następnych zawodach?
Jesli to jest żółty chip z numerem to tak, ale on kosztował 100 zł. Białe są tylko do wypożyczania. W sprawie zwroty chipa spróbuj się skontaktować z firmą, która obsługiwała imprezę. Tutaj jest jakiś kontakt:
http://www.championchip.com/partners/co ... tryCode=pl

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pn października 16, 2006 8:47

Piękne zakończenie udanego sezonu.

Było super. Poraz piewszy MP pojechałem na miare swoich oczekiwań. Ale nieszczęcie było blisko(poluzawała mi sie płoza!!!!)
Moim zdaniem w chwili obecnej jakoś nawierzchni trasy w Poznaniu jest lepsza niż w Berlinie. Petle nie stanowiły problemu - tam zresztą było najwięcej kibiców.

Oby do wiosny!!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poznań Maraton - historia dziesięciu edycji maratonów od 2000 r. do 2009 r.”