wrotkarze i policja !!

Bezpieczeństwo w jeździe na wrotkach (rolkach / rolki)
Inline skating safety

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

roya
Posty: 6
Rejestracja: pt lipca 06, 2007 12:38

Post autor: roya » wt października 23, 2007 3:02

No to przydałoby się przenieść do Bułgarii ;) Może w przyszłości wezmę rolki i tam pojadę? Niewiem...

Awatar użytkownika
Dyzioslaw
Posty: 23
Rejestracja: czw sierpnia 09, 2007 11:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: wrotkarze i policja !!

Post autor: Dyzioslaw » wt kwietnia 29, 2008 6:00

Co do mpk - po kolejnych doświadczeniach - dwa razy mi się jeszcze zdarzyło że mnie próbowali wyprosić - za każdym razem powołując się na regulamin przewozów wykłóciłem się i dali za wygraną ;D

A co do policji jakiś czas temu miałem dość mało przyjemną przygodę... Przez totalny brak odpowiedzialności i charakter kaskadera - jechałem po ulicy w środku dnia - i jako że nagle dogoniłem autobus - uczepiłem się go. i może po 100 metrach przejechanym w "tandemie" usłyszałem wesołą syrenkę radiowozu za sobą...
Za naruszenie art. 86 - stwarzanie zagrożenia w ruchu kołowym = 500zł ;-/

Szybko oduczyłem się jeżdżenia po ulicach a tym bardziej za autobusami...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Guralenko
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 05, 2008 5:46

Re: wrotkarze i policja !!

Post autor: Guralenko » sob maja 10, 2008 12:37

To i ja moze napisze cos na ten temat....jezdzilem sobie pewnego dnia po moim pieknym Lubinie no i wjechalem na głowna droge...jezdzilem sobie za autobusami...az w koncu słysze krotki policyjny sygnał....no to dojechałem do pierwszej krzyzowki skrecilem w osiedlowa przejechałem przez łacznik .....i wszedłem na drzewo;p...no i sobie pojechali...jak sie nie da złapac to nie bedzie mandatu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

LTM
Ścigant 4x110mm
Posty: 356
Rejestracja: śr maja 31, 2006 9:41
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: wrotkarze i policja !!

Post autor: LTM » ndz maja 18, 2008 11:53

Guralenko pisze:To i ja moze napisze cos na ten temat....jezdzilem sobie pewnego dnia po moim pieknym Lubinie no i wjechalem na głowna droge...jezdzilem sobie za autobusami...az w koncu słysze krotki policyjny sygnał....no to dojechałem do pierwszej krzyzowki skrecilem w osiedlowa przejechałem przez łacznik .....i wszedłem na drzewo;p...no i sobie pojechali...jak sie nie da złapac to nie bedzie mandatu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Piękna ucieczka!!
I w rolkach na drzewo wszedłeś!! dodry cwaniak Jesteś!!! :twisted: :twisted:

null
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 94
Rejestracja: śr maja 07, 2008 12:41
Moje rolki: Speedmachine Plus, FSK, TR9
Jeżdżę od: 20 kwie 2004
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: wrotkarze i policja !!

Post autor: null » pn maja 19, 2008 11:07

Zdolnosci prawie malpie :)

Ja zaczalem jezdzic sobie rano po Sopocie - ale jakos dziwnie sie denerwuje. Godzina i miejsce gdzie ruch zero - jedno auto na 2 minuty :alien: i nie wiem co poradzic. Zastanawiam sie czy nie wybrac sie na komende i zapytac poprostu - bo chcialbym tez w nocy troche poszalec - wiec pewnie bedzie trzeba zakupic jakies akcesorium :) Dam znac po wyprawie co mi powiedzieli :)

salomonteam1
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 127
Rejestracja: czw maja 15, 2008 2:00
Moje rolki: crossmax s-lab/st. r.thompson
Jeżdżę od: 15 kwie 1995
Lokalizacja: Katowice

Re:

Post autor: salomonteam1 » wt maja 20, 2008 11:52

Dyzioslaw pisze:Apropos środków komunikacji miałem parę historii. Na początku ze dwa miesiące jeździłem parę razu w tygodniu do centrum tramwajem w rolkach na nogach i nikt nic nie zauważał. Jednak pewnego słonecznego dnia wsiadam do tramwaju, a tu motorniczy wysiada i przychodzi do mnie z rozkazem opuszczenia pojazdu. Próbowałem się dowiedzieć dlaczego i gdzie to pisze czy co ale on tylko skwitował że nie chce żebym sobie nogi połamał... Po krótkiej sprzeczce dałem za wygraną (ludzie wokół zaczynali się niecierpliwić) i po prostu usiadłem na podłodze i zdjąłem rolki. Obawiam się że ludzie przeklinali w myślach pomysły motorniczego :-D
Co do Policji czasem mi się zdarza jeździć po ulicach i jak dotychczas nikt mnie nie zatrzymał. Natomiast na osiedlu (za tym znakiem z dziećmi i budynkami na niebieskim tle tzw. strefa zamieszkania) krępuję się bo jeżeli rolki nie są samochodem, a bardziej są liczone jako pieszy - to pieszy w obszarze zamieszkania może korzystać z pełnej szerokości jezdni i ma pierwszeństwo przed samochodami. Tak mi się wydaje.
Z tego co pamiętam,bo kiedyś się wczytałem w tramwaju w "regulamin"(Trasa:Bytom-Chorzów-Katowice)to na roleczkach nie wolno i myślę że w razie kontroli biletów to z przyjemnością panowie dali by mandat ,ja ostatnio jechałem i nikt się nie czepiał , rozwiązaniem mogą być tu rolki typu XSJADO

Awatar użytkownika
zooosia
Posty: 15
Rejestracja: śr października 10, 2007 9:34
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań Naramowice / Uppsala, Szwecja

Re: wrotkarze i policja !!

Post autor: zooosia » czw lipca 10, 2008 4:23

Nie tylko w Bułgarii jest pięknie - w Austrii również. Moje wrażenia z Klagenfurtu (tam, gdzie Polacy nie zostali Mistrzami Europy)
- do autobusu czy sklepu co prawda nie wejdziesz (oznakowane)
+ ale kto by chciał jezdzić po miniaturowych austriackich miastach (exception: Wiedeń) komunikacją miejską kiedy może na rolkach
+ rowerzyści nie psioczą na ścieżkach rowerowych (tak, są ścieżki rowerowe, także w różnych plenerowych miejscach + oznakowana trasa półmaratonu dookoła miasta {niestety z niespodzianką 200m. bez asfaltu})
+ kierowcy nie trąbią (damn...) , ba, często przepuszczają na skrzyżowaniu (co za ludzie!!!! skręcam na roleczkach skrzyżowaniu w lewo, a ktoś jadący z naprzeciwka na wprost pokazuje, ze mam jechac :D ),
+ kierowcy (o zgrozo) jeszcze dziękują, jak na wąskiej ulicy zjedziesz na bok, żeby mógł wyprzedzić (kiedyś jakaś pani krzyknęła do mnie jeszcze z okna samochodu, że mi sie sznurowadło rozwiązało :shock: )
+ policji uprawianie rolkarstwa na ulicach absolutnie nie obchodzi :)
+ krawężniki poobniżane
+/- skateparki (sztuk: 2, Klagenfurt: mieszkańców 100 000 sztuk)
numer 1 http://www.klagenfurt.at/klagenfurt-am- ... t_1160.asp: Size: 10000m2 of which 5000m2 are surfaced
Facilities: 1 mini ramp, 3 quater pipes, 1 fun box, ollie box, various rails, 1 jump ramps, fun box, 1 wall ride, 1 half-pipe, practice area for BMX riders;) okupowany wiecznie przez chmarę dzieciaków
Numer 2 http://www.austrianinline.net/index.php ... &Itemid=33 (w sumie nigdy tam - bylo gdzie jezdzic na zewnątrz - nawet w lutym w przerwie od nart)
+ przy znakach drogowych na uczęszczanych przez "skołowanych" ulicach możesz spotkać tabliczki "uwaga na ruch rowerowy i rolkarzy"
lub też:
Obrazek

No ale nie ma tej polskiej adrenalinki i przed kim uciekać na drzewo :cyclops: czyli w sumie nie ma czym się jarać :twisted:
spółka: piła do kosza i kółka!

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Re: wrotkarze i policja !!

Post autor: romanwrotkarz » pt lipca 11, 2008 12:55

Fajny opis. Przydałoby się trochę zdjęć na żywo na potwierdzenie tych słów, również z infrastruktury miejskiej. U nas po prostu projektanci miast, ulic miejskich, nie maja pojęcia jak to ma wyglądać. Trzeba im konkretnie pokazać. Może kiedyś zaskoczą i spróbują skopiować dobre wzorce :) :banned: :bball:
3 kółkowiec 100mm
http://www.lyzwyszybkie.republika.pl
Łyżwiarz - rolkarz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo i wrotki (rolki) / Safety”