Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Kraków Cracovia Maraton - historia od 2006 r. oraz najświeższe informacje

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: Toudi » pn kwietnia 27, 2009 2:38

Puszczenie wszystkich razem, na wąskiej trasie było trochę niebezpieczne i rzeczywiście ustawiało stawkę w jakimś sensie.
Oczywiście organizatorzy chcieli skrócić czas blokady miasta ale 5 min pomiędzy wózkami a rolkami oraz pomiędzy rolkami a biegaczami (czy w innej kolejności) niewiele zmieniłoby w sensie organizacyjnym a znacznie ułatwiłoby wszystkim start.

No i nie wiem, czy mata w Bramie Floriańskiej była lepsza czy gorsza od bruku?

Kilka miejsc karkołomnych dla wózków i rolek, które pewnie nie sprawiają kłopotu biegaczom - fakt, że stali wolontariusze i ostrzegali.


Wąska trasa i ograniczenia organizacyjne sprawiają wrażenie, że zgoda na maraton i trasa są raczej wyrwane władzom miasta z gardła niż z błogosławieństwem tych władz.


No, to sobie ponarzekałem.

Z drugiej strony trasa przeprowadzona bulwarem (rzeczywiście na piechotę czy w spacerowym tempie nawierzchnia robi lepsze wrażenie) dają wspaniały klimat a publiczność może patrzeć leżąc na trawce i opalając się.

Trzeba też dodać, że to bodajże jedyny z dużych maratonów w Polsce, gdzie rolkarze są nagradzani w kategoriach wiekowych.

Żałowałbym, gdybym nie mógł przyjechać za rok.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Clapper
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 181
Rejestracja: czw sierpnia 24, 2006 3:27
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bytów

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: Clapper » pn kwietnia 27, 2009 2:49

[quote="Toudi"]


Wąska trasa i ograniczenia organizacyjne sprawiają wrażenie, że zgoda na maraton i trasa są raczej wyrwane władzom miasta z gardła niż z błogosławieństwem tych władz.


celna uwaga!!!!

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: Toudi » pn kwietnia 27, 2009 2:51

Tym większy + dla organizatorów i tym bardziej warto przyjeżdżać i zdzierać nowe buty przy wywrotkach :D
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: Janusz » pn kwietnia 27, 2009 3:19

Toudi pisze:zdzierać nowe buty przy wywrotkach :D
Odlewy złote, błyszczące się mieniące? Żałuję, że wybrałem co innego zamiast startu, gratulacje dla wszystkich, którzy ukończyli lub nie, ale wystartowali!

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: Toudi » pn kwietnia 27, 2009 3:29

Czarne, męskie 8)
Pozdrawiam
Piotr

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: WOJTEK45 » pn kwietnia 27, 2009 6:54

Takie otarcie buta to jak utrata dziewictwa( tak mi się wydaje) boli a później się już da przyzwyczaić do tej niezwykłej / nowej sytuacji.
A tym bardziej że chodzi o......czarne dziewictwo.

Awatar użytkownika
zdan007
Posty: 24
Rejestracja: ndz października 12, 2008 4:01

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: zdan007 » pn kwietnia 27, 2009 9:45

Jechało sie świetnie najgorsze co bylo moim zdaniem to takie czarne maty przed rynkiem ktore strasznie chamowaly , duzo kostki no i najgorsze to chyba to ze odoby od 16 roku mogą startować ja mam prawie 15 lat i nie pozwolili mi jechać naszczescie moj tata sie zapisal i pojechalem jako on :D a plecy mnie jeszcze bolą ...
Zdrowie najważniejsze ... :)

Awatar użytkownika
krzgor
Posty: 8
Rejestracja: ndz czerwca 08, 2008 12:39
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: krzgor » pn kwietnia 27, 2009 9:54

Mnie sie bardzo podobało, choć trasa była trudna, ale myślałem że będzie gorzej, bałem się że na bulwarze będziemy się zderzać z biegaczami i spacerowiczami. Pogoda dopisała, żyć nie umierać. :) Trzeba pamięta, że rolkarze to tylko dodatek do biegaczy, a organizatorzy mają tyle spraw na głowie że o rolkarzach raczej nie myślą za dużo.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: WFH » pn kwietnia 27, 2009 10:04

krzgor pisze:Trzeba pamięta, że rolkarze to tylko dodatek do biegaczy, a organizatorzy mają tyle spraw na głowie że o rolkarzach raczej nie myślą za dużo.
Myślę, że dzięki rosnącej frekwencji rolkarzy bedziemy traktowani coraz poważniej, a nie jako "dodatek". Tym bardziej, że jest dobra wola ze strony organizatorów.

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: Piotr B » pn kwietnia 27, 2009 10:09

WFH pisze:
A co do samych wyników, to niestety zawiedli nasi "gwiazdorzy", którzy okazali się bardzo gościnni dla kolegi ze Słowacji. Niestety skoncentrowali się na walce miedzy sobą, chociaż nie wydaje mi się, żeby dla nich walka o drugie miejsce była satysfakcjonująca...Pozostaje miec nadzieję, że wyciągną wnioski na przyszłość.

I na koniec - gratulacje dla wszystkich startujących! Mam nadzieję, że także w kolejnych latach będzie rosła frekwencja.
Bartek musisz wiec zakładać rolki i kierować swoją grupą z bliska, najlepiej z centrum pola walki, a że formę masz może jeszcze sam byś coś ugrał.......

Awatar użytkownika
roxan
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 155
Rejestracja: czw czerwca 21, 2007 9:08
Moje rolki: Powerslide Vision
Jeżdżę od: 17 maja 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: roxan » pn kwietnia 27, 2009 11:56


Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: Toudi » wt kwietnia 28, 2009 9:31

Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: bayya » wt kwietnia 28, 2009 11:13

Alan, w końcu mamy razem zdjęcie :wink:
Obrazek
Dzięki za współpracę :wink:

Pierwszy raz jechałam w CM i strasznie mi się spodobało, chociaż asfalt rzeczywiście nie był wysokich lotów, a ja formy nie miałam, ale na pewno przyjadę ponownie :wink:

No i rzecz, która mi się nie spodobała, to to, że pewna pani (nie zdradzę nr startowego) ciągnęła się na przemian za dwoma panami, cały czas za rękę, dopiero na Błoniach jej odjechali... i pomimo moich prób zwrócenia uwagi, próby odcięcia jej od nich, oni nadal ciągnęli ją za rękę prawie całą drogę... poza tym próbując wyprzedzić mnie i jeszcze jakąś dziewczynę mówili do swojej koleżanki w sposób złośliwy i głośny (żeby wszyscy słyszeli) "chodź wyprzedzamy ją, ona jest w Twojej grupie wiekowej", i mówili to ciągnąc ją za rękę... Na szczęście jak przestali ją ciągnąć na Błoniach, dziewczyna zwolniła do prędkości żółwia... No cóż... uważam to za straszliwie niesprawiedliwe w stosunku do dziewczyn, które jechały nawet 2 h i dłużej, bo po technice jazdy tej pani myślę, że sama na pewno nie złamałaby dwóch godzin... o ile w ogóle dojechałaby sama do mety...

Gratuluję wszystkim, którzy dojechali do mety (i nie byli ciągnięci za rękę) oraz w szczególności Monice - świetny wynik Monia :wink:
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: bayya » wt kwietnia 28, 2009 12:13

Zapomniałam się Wam jeszcze poskarżyć... :(

Parę godzin po maratonie poczułam delikatny ból kostki... patrzę, a kostka cała spuchnięta... :( opuchlizna zeszła już delikatnie dzisiaj, ale teraz bardziej boli... na początku bolało głównie przy dotyku, teraz już nawet przy chodzeniu boli... :(
Doszłam do wniosku, że rolka musiała mnie uciskać w okolicy kostki... Czasem na dziurach jak źle postawiłam stopę to czułam tak jakby mi się karbon wcinał w kostkę... może to była przyczyna...

W każdym razie póki ból i opuchlizna nie miną rolki idą niestety w odstawkę... :( Mam nadzieję, że na krótko :wink:
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: Ariel » wt kwietnia 28, 2009 2:15

Łączę się z Tobą w bólu i opuchliźnie. Prawie każda jazda kończy się w moim przypadku opuchlizną powyżej kostki.
Z tego też powodu nie mogłem uczestniczyć w CM :cry:
Miłość wzrasta poprzez miłość

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kraków Cracovia Maraton - historia od 2006 r. oraz najświeższe informacje”