Mistrzostwa Polski Łomża 30.09.2006 - maraton

Mistrzostwa Polski, Grand Prix Polski oraz Puchar Polski - historia, wyniki, galerie.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
Zbyhoo
Ścigant 4x100mm
Posty: 283
Rejestracja: śr października 26, 2005 9:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Zbyhoo » pn października 02, 2006 12:48

Faktycznie dość swojskie te mistrzostwa:

Obrazek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Polak potrafi

Post autor: zico » pn października 02, 2006 9:40

romanwrotkarz pisze:Tak mogę skwitować te zawody. Jeśli chodzi o testowy przejazd trasy, to PZSW dwukrotnie prosił czołówkę zawodników, raz w lecie, drugi raz na 2 tygodnie przed zawodami. ale zawodnicy się nie zdecydowali. Więc pretensje do zawodników. :(
Bynajmniej dziwne? Skąd te informacje? Poczekamy, niech czołówka się wypowie... Z tego, co wiem to testowali trasę w piątek, w przed dzień zawodów...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » pn października 02, 2006 9:50

Mnie nikt nie prosił, ale skoro tak wszystkim zależy na dobrym doborze trasy to mogę skromnie zaoferować swoje usługi w zakresie "autoryzacja własnonożnie-kólkowa tras rolkowych". POZDRO ALAN54

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » pn października 02, 2006 10:00

Trasy proponowane przez Alana są z reguły bardzo dobre.
Proponuję wpisać go jako oficjalnego testera.
Bez akceptacji Alana trasa nie powina być dopuszczona do użytkowania przez rolkarzy.
Po akceptacji przez wyzej wymienionego testera trasa powinna uzyskiwać atest rolkarski.
Pozdr.

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pn października 02, 2006 10:10

Alan nie jest chyba na etacie w Związku dlatego trudno też aby On lub ktoś inny jechał kilkaset kilometrów aby zaakceptować trasę, organizatorzy MP chyba powinni znać sie na tym najlepiej i wiedzieć czy aktulany stan nawierzchni nadaje sie do zrobienia wyścigu. A wytyczona trasa może być odpowiednio zabezpieczona. Podstawą jednak sprawą jest zapewnienie bezpieczeństwa.
Zawodnicy są od trenowania i walczenia na zawodach.

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » pn października 02, 2006 10:19

Ale za drobną opłatą proszę Pana Piotra to ja nawet mogę pojechać na Madagaskar lub do Zanzibaru albo na Alaskę. :D :D :D :D :D :shock: :evil: :twisted:

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pn października 02, 2006 11:02

Zdaję sobie sprawę że organizatorzy mogą wykorzystać Twoje wielkie doświadczenie ale trudno żebyś jechał do np Łomzy za free i opiniował trasę podobnie zresztą jak inni zawodnicy.

No chyba że za ,,drobną" ..........

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Krzysztof » pn października 02, 2006 11:54

ALAN54 pisze:Ale za drobną opłatą proszę Pana Piotra to ja nawet mogę pojechać na Madagaskar lub do Zanzibaru albo na Alaskę. :D :D :D :D :D :shock: :evil: :twisted:
W sumie żadna różnica czy Zanzi Bar czy Bar Alaska (oczywiście mleczny :? ).
Lecz musze przyznać, że trasy Alana (wydanie zerowe - poprawione) uwzględniają specyfikę poruszania się na rolkach.
Licencja - rzecz nabyta a rekomendacja forumowa i tak jest ważniejsza od licencji "leśnych dziadków" :twisted:
A w Maratonie Poznańskim są odbywane Mistrzostwa lekarzy :)
"Organizatorem V Mistrzostw Polski Lekarzy w Maratonie jest Wielkopolska Izba Lekarska w Poznaniu.
Mistrzostwa odbywają się w ramach 7 Poznań Maratonu. Uczestnicy V Mistrzostw Polski Lekarzy w Maratonie zobowiązani są do przestrzegania regulaminu 7 Poznań Maratonu. Prawo startu w V Mistrzostwach Polski Lekarzy w Maratonie mają lekarze i lekarze stomatolodzy zamieszkali w Polsce.
"

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » pn października 02, 2006 1:57

Tak mogę skwitować te zawody. Jeśli chodzi o testowy przejazd trasy, to PZSW dwukrotnie prosił czołówkę zawodników, raz w lecie, drugi raz na 2 tygodnie przed zawodami. ale zawodnicy się nie zdecydowali. Więc pretensje do zawodników
Ty chyba żartujesz że to jest wina zawodników. Ciekaw jestem kto by im za to zapłacił chodzi o przejazd bo straconego czasu już nie licze. To jest zadanie dla ogranizatorów. Jeśli się biorą już za organizacje jakiś zawodów to powinni poznać albo chociaż popytać PZSW jak ten sport wygląda i jakich warunków potrzebuje. I po drugie te Mistrzostwa Polski miały być w Tomaszowie Lubelskim, ale ponoć Łomża zaproponowała lepszą oferte, a było jak było.
Co do próby jakiej zostaliśmy wszyscy, łącznie z organizatorami poddani, to wykazała niezbicie, że Polak potrafi - przejechać na wrotkach wyścigowych trasę crossową, z krowim łajnem, slalomem między kupkami piachu, dziurami i popękanym asfaltem. Teraz już nie mam wątpliwości, że zawody długodystansowe na wrotkach można zrobić gdziekolwiek w Polsce, a nawet trzeba, aby ludziska dowiedzieli się, że w ogóle istnieje takie coś jk rolki i tacy dziwni ludzie jak rolkarze szybcy a nie rampowi
Jeśli pozostałe Mistrzostwa Polski takie będą to naprawde to nie pomoże w promocji sportu bo kto będzie chciał startować w zawodach w których zamist się ścigać omija się krowie łajno. Mozna jeździć po ubitej ziemi, ale czy kolarze szosowi jeżdżą po lesie bo się da przejechać?

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Polak potrafi

Post autor: WFH » pn października 02, 2006 3:19

romanwrotkarz pisze:Tak mogę skwitować te zawody. Jeśli chodzi o testowy przejazd trasy, to PZSW dwukrotnie prosił czołówkę zawodników, raz w lecie, drugi raz na 2 tygodnie przed zawodami. ale zawodnicy się nie zdecydowali. Więc pretensje do zawodników. :(
Żart czy co???
Zaproponowali matejowi - w dzień rozpoczęcia roku szkolnego, więc chyba niedziwne, że nie pojechał???
Poza tym to powinna byc sprawa organizatorów i im powinno na tym zależeć!!!

Mistrzostwa podsumuje krótko - Działacze nie uda Wam się Nas zniechęcić do ścigania się!!!
Wieczorem napisze jak to wyglądało z naszej perspektywy.

LTM
Ścigant 4x110mm
Posty: 356
Rejestracja: śr maja 31, 2006 9:41
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polak potrafi

Post autor: LTM » pn października 02, 2006 3:35

romanwrotkarz pisze:Tak mogę skwitować te zawody. Jeśli chodzi o testowy przejazd trasy, to PZSW dwukrotnie prosił czołówkę zawodników, raz w lecie, drugi raz na 2 tygodnie przed zawodami. ale zawodnicy się nie zdecydowali. Więc pretensje do zawodników. :(
Najlepiej się przypieprzyć do zawodników!! :evil: :evil: :evil:
Ale okoliczności propozycji przetestowania trasy Pan nie zna, wiec lepiej się nie wypowiadać!!
Nie każdy może sobie zrezygnować ze szkoły żeby jechać obejrzeć trasę!!

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

LTM napisał

Post autor: romanwrotkarz » pn października 02, 2006 4:20

Ale okoliczności propozycji przetestowania trasy Pan nie zna, wiec lepiej się nie wypowiadać!!
Nie każdy może sobie zrezygnować ze szkoły żeby jechać obejrzeć trasę!!

Na jaki dzień tygodnia była propozycja przetestowania trasy?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: LTM napisał

Post autor: zico » pn października 02, 2006 4:30

romanwrotkarz pisze:Ale okoliczności propozycji przetestowania trasy Pan nie zna, wiec lepiej się nie wypowiadać!!
Nie każdy może sobie zrezygnować ze szkoły żeby jechać obejrzeć trasę!!

Na jaki dzień tygodnia była propozycja przetestowania trasy?
Bądź, co bądź ktokolwiek wiedział o tym mógł na forum poinformować, że jest możliwość przetestowania trasy i to obojętnie czy to był ktoś ze związku, czy zawodnicy. Piłeczka w obydwie strony.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » pn października 02, 2006 4:39

Tak jak wino próbuje i ocenia organoleptycznie kiper a długość trasy mierzy specjalnie przeszkolony mierniczy z PZLA tak też powinien być zawodowy tester trasy, który na własnych kółkach tą trasę przejedzie. Gdy zapraszam kolegów na treningi szosowe za miasto najpierw sam je testuję, co by później nie świecić oczami. Trasę w Łomży oceniłbym w kategorii "znam ale broń Boże nie polecam"

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: LTM napisał

Post autor: Marek » pn października 02, 2006 4:44

romanwrotkarz pisze:Ale okoliczności propozycji przetestowania trasy Pan nie zna, wiec lepiej się nie wypowiadać!!
Nie każdy może sobie zrezygnować ze szkoły żeby jechać obejrzeć trasę!!

Na jaki dzień tygodnia była propozycja przetestowania trasy?
A co to jest testowanie trasy?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Polski, Grand Prix Polski oraz Puchar Polski - historia, wyniki, galerie.”