Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
marek_katowice
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 150
Rejestracja: śr kwietnia 18, 2007 2:08
Jeżdżę od: 01 maja 1999
Lokalizacja: KATOWICE

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: marek_katowice » czw września 03, 2009 9:59

Wojtku,
do malowania asfaltu nadaje się farba akrylowa po pierwszym deszczu jej nie będzie a jak zarząd dróg niecierpliwy to szczotka i woda załatwi sprawę no i trochę pracy.
Silesiaskating Team dziękuję za mistrzowskie Mistrzowstwa.
Pozdrawiam
Stowarzyszenie "Silesia Skating"

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: WFH » czw września 03, 2009 10:11

marek_katowice pisze:Wojtku,
do malowania asfaltu nadaje się farba akrylowa po pierwszym deszczu jej nie będzie a jak zarząd dróg niecierpliwy to szczotka i woda załatwi sprawę no i trochę pracy.
Silesiaskating Team dziękuję za mistrzowskie Mistrzowstwa.
Pozdrawiam
Problemem był brak zgody na malowanie, jak równiez brak technicznej możliwości tego zrobienia ze względu na duże natężenie ruchu na ulicach.
Gratulacja dla Silesiaskating team za bardzo ładne stroje i organizacje - czekam na kontakt.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: Krzysztof » czw września 03, 2009 5:23

Jak w temacie:
1. Wynik jest jaki jest i już tego nie zmienię
2. Zdjęć nie posiadam, aparat miałem ale akumulatorki nienaładowane :?
3. Wrażenia: no, wiadomo, że jak maraton dla rolkarzy zorganizowany przez zapalonych (ale nie wypalonych) rolkarzy to musi wypalić.
Może organizator podczas przejazdu widział mnóstwo niedociągnięć, ale ja jako uczestnik widziałem same plusy dodatnie. Świetne zabezpieczenie trasy, doping na trasie mieszczący się w PN (Polska Norma 1,67 kibica/km ), podawanie wody mieściło się też w normie tzn. jak ktoś jeździ szybko to musi wozić ze sobą, a jak rekreacyjnie to przystanek przy wodopoju jest nawet wskazany.
Pl.Zebrań Ludowych opanowany przez rolkarzy rożnych "wyznań" od 5 do 75 lat to widok radujący serce. Spotkanie znajomych i nowych znajomych oraz możliwość ścigania to jest to dlaczego warto przemierzyć setki kilometrów.
No i sędziowie na motocyklach niewątpliwie podnieśli poziom imprezy i adrenaliny uczestników.
Plusy ujemne to brak zapowiadanych Tanzańczyków, Mongołów i Chińczyków. Choć jeśli wypali kolejny plan budowy autostrad, to za rok Chińczycy mogą zdominować Maraton Sierpniowy (może to będą małe Chińskie Mistrzostwa :D ).


PS.Ujęła mnie pani stojąca w korku i bijąca brawo - może to były ironiczne brawa, ale wierzę, że jednak szczerze dopingujące.
I jeszcze podziękowanie dla kolegi z Krakowa, który pomógł mi w przezwyciężeniu kryzysu.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

pole
Posty: 39
Rejestracja: pn maja 25, 2009 8:05
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: pole » czw września 03, 2009 9:24

Jedna mała uwaga krytyczna, nie odnosząca się nawet bezpośrednio do samych zawodów (w razie gdyby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości co do mojej oceny zawodów, to odsyłam do wątku "Zapisy na Maraton Sierpniowy w Gdańsku", str. 28). Chodzi o koszulki, które otrzymywaliśmy wraz z pakietem startowym. OK, jasne, mogło ich nie być w ogóle (w Tartu nie było wcale, w Kopenhadze trzeba było sobie specjalnie dopłacać, itd.). I OK, rozumiem, że sponsor ma swoje prawa, chwała mu za wsparcie. Może jednak w przyszłości warto umieszczać logo zawodów na przodzie, a nazwę sponsora z tyłu? Sponsorowi pewnie chodzi o to, żeby jego nazwa była dobrze widoczna, ale przypuszczam, że forsując umieszczenie swojej nazwy na przodzie raczej strzela sobie samobója - sądzę, że nie jestem jedyną osobą, która chętniej pokaże w jakiej imprezie uczestniczyła (a przy okazji mignie innym nazwą sponsora) niż zamieni się w ruchomy słup reklamowy, który przy okazji ma coś wspólnego z jakimś czymś na plecach.

Przepraszam jeśli moja przesyłka jest źle zaadresowana.

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: Piotr B » czw września 03, 2009 9:29

jesli to taki koncert życzeń: to ja w przyszłym roku nie chciałbym być nazwanym W E T E R A N E M :wink: .
Proszę!

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: bj43 » pt września 04, 2009 3:17

Odklejając pracowicie naklejki numeru startowego z kasku wspominałem miłe chwile, które spędziłem na pierwszym Maratonie Sierpniowym w Gdańsku. Z punktu widzenia rolkowego turysty, jakim niewątpliwie jestem, impreza była niespodziewanie udana. Pogoda dopisała, atrakcji nie brakowało. Obecność prezydenta Lecha Wałęsy, legendy Solidarności była czymś wyjątkowym. Udział takiej sławy rolkarskiej jak Diego Rosero oraz innych, światowej klasy zawodników i zawodniczek z pewnością podniósł rangę imprezy. Dostaliśmy piękne, pamiątkowe medale. Mówiono o nas w telewizji. Brakowało tylko możliwości rozgrzewki na rolkach przed startem, ale to drobiazg.
Chciałbym tu, na forum, podziekować organizatorom i sponsorom za zorganizowanie tak dużej imprezy i stworzenie nam, rolkarzom możliwości uczestnictwa w niej na zasadzie głównego podmiotu, a nie atrakcyjnego dodatku.
Pozdrawiam.

carlmc
Czterokółkowiec
Posty: 81
Rejestracja: czw maja 07, 2009 9:32
Jeżdżę od: 02 kwie 2008
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: carlmc » pt września 04, 2009 9:42

Podpisuję się pod postem kolegi :) :ok2: .

Awatar użytkownika
Darko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 148
Rejestracja: pt stycznia 12, 2007 4:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rybnik,Śląsk

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: Darko » pt września 04, 2009 10:51

Ja razem z moja żoną Anią i córka Olą serdecznie dziękujemy ORGANIZATOROM za możliwość uczestniczenia we wspaniałej imprezie. :cheers: Doceniamy Wasz trud i wysiłek włożony w organizację całej imprezy.Warto było poświęcić dwie noce w pociągu aby wystartować :!: Cała nasza trójka zrobiła życiówki :!: Ja nawet tak ostro finiszowałem, że przypłaciłem to niezłym upadkiem tuż za metę wplątując w upadek Roberta z Krakowa za co jeszcze raz bardzo przepraszam("dupsko" mnie boli do teraz i nowy strój z dziurą ale przy okazji mam mnóstwo zdjęć jak się zbieram z asfaltu za które, serdecznie dziękuje fotografom :D) ale warto było zameldować się tuz za plecami Krzysia :!: :D :D :D
Pozdrawiam.Darek

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: Luzak19:57 » ndz września 06, 2009 6:50

Jeszcze krótkie ad vocem do naszych wyników.
Przeważnie jesteśmy zafascynowani własnymi osobami.
(Typowy narcyzm :!: :wink: :arrow: "normalka").
Przeglądając zdjęcia i wyniki, znalazłem Osobę, która startując po raz pierwszy w maratonie,
zajęła 1 miejsce w swojej kat. wiekowej K4 (wieku nie przypominam :oops: :oops: :oops: ),
z czasem poniżej 2 godz. Jeżeli się nie pomyliłem (tzn. nie pier.....em), chodzi o Panią z nr 138.
Gratulacje i Szacunek :!: :!: :!:

Pozdro.
P.S. Dodatkowe pozdrowienia dla "sisters" tej osoby. Widzę nowy rekord.
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Kondzi
Posty: 25
Rejestracja: ndz kwietnia 23, 2006 9:27
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: Kondzi » pn września 07, 2009 2:34

Witam. Jestem pod wrażeniem jak dużo przygotowań włożył organizator w całą imprezę tzn; bardzo dużo wolnotariuszy, policji, strażaków blokujących trasę. Super zorganizowany czas dla kibiców czekających na mecie, moja rodzina pierwszy raz się nie nudziła na imprezie sportowej czekając na mnie. Bardzo dużo zdjęć w necie. Mam jednak też coś na minus a mianowicie pomimo tego iż zapłaciłem wpisowe, pakiet startowy na mnie nie czekał. Rozumiem że wydawanie pakietów było do 8:30 a ja byłem o 9:30 i pani z biura wręcz mnie opieprzyła że jak ja wogóle śmiem pyać o czipa no ale przecież zapłaciłem i czip powinien na mnie czekać nawet do za dwie dziesiąta. No i dlaczego ludzie nie mogą się zapisać tuż przed startem?? Oczywiście pjechałem bez czipa. To chyba powinno być w gesti organizatora aby jak najwięcej ludzi wystartowało. Fajne zawody dla dzieci odbyły się jednak troszę za późno bo około godziny 15 i dzieci i rodzice byli już troszke podmęczeni oczekiwaniem na nie. Poza tym świetnie, perfekcyjnie i oby tak dalej.
Pozdrawiam!!
Konrad

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: Mirek_83 » pn września 07, 2009 2:42

Kondzi pisze:Mam jednak też coś na minus a mianowicie pomimo tego iż zapłaciłem wpisowe, pakiet startowy na mnie nie czekał. Rozumiem że wydawanie pakietów było do 8:30 a ja byłem o 9:30 i pani z biura wręcz mnie opieprzyła że jak ja wogóle śmiem pyać o czipa no ale przecież zapłaciłem i czip powinien na mnie czekać nawet do za dwie dziesiąta.
Jak najbardziej masz rację, bo ZASADY są po to, żeby je ŁAMAĆ.

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: WOJTEK45 » pn września 07, 2009 2:58

Kondzi pisze:Witam. Jestem pod wrażeniem jak dużo przygotowań włożył organizator w całą imprezę tzn; bardzo dużo wolnotariuszy, policji, strażaków blokujących trasę. Super zorganizowany czas dla kibiców czekających na mecie, moja rodzina pierwszy raz się nie nudziła na imprezie sportowej czekając na mnie. Bardzo dużo zdjęć w necie. Mam jednak też coś na minus a mianowicie pomimo tego iż zapłaciłem wpisowe, pakiet startowy na mnie nie czekał. Rozumiem że wydawanie pakietów było do 8:30 a ja byłem o 9:30 i pani z biura wręcz mnie opieprzyła że jak ja wogóle śmiem pyać o czipa no ale przecież zapłaciłem i czip powinien na mnie czekać nawet do za dwie dziesiąta. No i dlaczego ludzie nie mogą się zapisać tuż przed startem?? Oczywiście pjechałem bez czipa. To chyba powinno być w gesti organizatora aby jak najwięcej ludzi wystartowało. Fajne zawody dla dzieci odbyły się jednak troszę za późno bo około godziny 15 i dzieci i rodzice byli już troszke podmęczeni oczekiwaniem na nie. Poza tym świetnie, perfekcyjnie i oby tak dalej.
Jako że zostałem wywołany przez Konrada do tablicy śpiesze z wyjaśnieniami:
1. Regulamin zawodów okreśłał że biuro zawodów jest czynne w piątek i w sobotę w dniu imprezy do 8.30. W domyśle założyliśmy że będzie otwarte do 9.00 a te 1/2 godziny to taki "cichy prezent" dla spóźnialskich
2.czas pomiędzy 9 a 10.00 to czas który jest wymagany przez firmę mierzącą czas.Brak zamknięcia listy do 9 wstrzymałby start całych zawodów.
3. tak więc zachowanie osób w biurze ( ale z tym opieprzaniem to przesadziłeś bo po co to miałyby robić????) które nie wydały chipa było poprawne a chip nie mógł czekac ze względu na pkt 2.
4.Konradzie - zestaw startowy jest do odbioru u mnie w biurze w umówionym terminie gdyż musimy przywieźć rzeczy z magazynku.

mam nadzieję ze te wyjaśnienia pozwolą Ci zrozumieć że to co tak prosto wygląda z płaszczyzny zawodnika jest bardzo skomplikowane gdy się jest organizatorem.

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: WOJTEK45 » wt września 08, 2009 6:10

Wreszcie znalazło się trochę czasu na n odczytanie zapisów z Garmina z downhillu w dniu 30 sierpnia 2009.
Max wskazana prędkość to 70 km/h

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: WFH » wt września 08, 2009 9:16

WOJTEK45 pisze:Wreszcie znalazło się trochę czasu na n odczytanie zapisów z Garmina z downhillu w dniu 30 sierpnia 2009.
Max wskazana prędkość to 70 km/h
Zainstalowany na stałe radar pokazał prowadzącym zawodnikom 76km/h :D

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: Pedro » wt września 08, 2009 9:26

jakiś filmik z tego może ktoś ma ? (już mnie w Gdańsku nie było), bo żadne foty tego pewnie nie oddadzą (chociaż i tak żadnej jeszcze nie widziałem)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.”