III MARATON SIERPNIOWY

Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: WOJTEK45 » wt września 07, 2010 10:19

ROZPOCZĘŁY SIĘ ZAPISY NA III EDYCJĘ MARATONU SIERPNIOWEGO W GDAŃSKU.http://www.maratonsierpniowy.pl/

W przyszłym roku impreza odbędzie się w NIEDZIELĘ 28 SIERPNIA 2011 ROKU a nie jak w dacie która jeszcze nie została zmieniona.
W sobotę 27.08.2011 odbędą się wszystkie imprezy towarzyszące a na niedzielę pozostaną tylko zawody główne.
Miejsce zawodów -
sercem imprezy będzie stadion PGE ARENA
trasą zawodów będzie pętla o długości 8 km która za każdym razem przechodzić będzie przez uliczny tor wrotkarski wokół stadionu.
Główną ( i jedyną) ulicą zajmowaną przez wrotkarzy będzie ul.Marynarki Polskiej - zamknięta w obu kierunkach - znana z tegorocznych zawodów ( pierwsza bardzo długa prosta 2 km po starcie)

Zapraszam do zapisów

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: WOJTEK45 » pn listopada 08, 2010 12:24

na stronie www.maratonsierpniowy.pl pojawil się film po zawodach w Gdańsku w 2010 roku.
Zapraszam do oglądania wraz z galerią zdjęć. Zachęcam do przylączenia się do propozycji "Gen.Zaruskiego"
Zapraszam przy okazji do zapiso na III Maraton Sierpniowy w Gdańsku.

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: WOJTEK45 » wt listopada 30, 2010 3:54

już wkrótce na stronie www.maratonsierpniowy.pl pojawi się nowa trasa naszego maratonu oraz informacja o miejscu jego rozegrania.
zachęcam do "podglądania" strony

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: WOJTEK45 » śr grudnia 08, 2010 9:02

Z wielkim smutkiem informuję Was ,iż w dniu 6 grudnia 2010 roku zginął tragicznie w RPA Wielki Przyjaciel Wrotkarzy , dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Przewodniczący Zespołu Doradczego ds.ruchu rowerowego w woj. pomorskim, Przyjaciel Maratonu Sierpniowego Pan Antoni Szczyt.
Dzięki Jego wielkiemu i bezinteresownemu zaangażowaniu w promocję wrotkarstwa na Pomorzu udało się nam uzyskać to czego sami byśmy nigdy nie osiągnęli.

Panie Antoni , będzie nam Ciebie bardzo brakowało.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: zico » śr grudnia 08, 2010 9:34

Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: Krzysztof » śr grudnia 08, 2010 10:11

Przykra wiadomość - w końcu tak mało jest ludzi przyjaznych wrotkarzom.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: WOJTEK45 » śr marca 23, 2011 6:42

uprzejmie informuję ze powstałą nowa strona Maratonu Sierpniowego im.Lecha Wałęsy.
www.maratonsierpniowy.pl
Zapraszam do odwiedzin i zapisów.

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: pz34 » pt sierpnia 12, 2011 1:58

Jadę 26 lub 27 na maraton do Gdańska. Mam wolne miejsca. Mogę zabrać kogoś z Lublina.

Pozdrawiam
Łukasz
Pozdrawiam
Łukasz

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: WOJTEK45 » śr sierpnia 17, 2011 3:57

Maraton od kuchni czyli fragmenty korespondencji mailowej zawodników z biurem zawodów( dane zawodnika zostały zastąpione inicjałami)

Czy jest możliwość odbioru pakietu startowego w dniu 26.08.2011,
dla siebie i kolegi.
T,B

Odpowiedź Biura Zawodów
Szanowny panie, zgodnie z regulaminem opublikowanym na stronie http://www.maratonsierpniowy.pl

"Szanowni Organizatorzy !
Czy to jest takie trudne odpowiedzieć,że nie ma możliwości odbioru pakietu startowego przez inne osoby.
Jestem jeszcze w takim wieku ,że potrafię czytać regulamin ze zrozumieniem.Po raz pierwszy spotykam
się odsyłaniem do regulaminu.Skoro regulamin nie przewiduje takiej możliwości więc zadaje pytanie i jestem
odsyłanym do regulaminu,kto więc nie zna dokładnie regulaminu,to jest pytanie.
Startowałem w pierwszych zawodach,pytałem wydającą dwukrotnie czy czip jest zaprogramowany,potwierdziła
ale nie zostałem sklasyfikowany.Nie mam w sobie takiej determinacj,jak Pani z Torunia,żeby udowadniać swoje
miejsce.Teraz nie potrafi mi organiazator odpowiedzieć na proste pytanie - odsyła do regulaminu.
T.B
ps.na pierwszych zawodach miałem wrażenie,że najważniejsze dla organizatora było
wręczenie rolek i kostiumu startowego,na pewno z tych darów korzysta osobiście.
Ciekaw jestem co teraz "wspaniałego" wymyślicie.


Odpowiedź z Biura Zawodów
Szanowny panie,
Maraton organizują DWIE osoby które mają tak duzo zajeć że każda pomoc z państwa strony,nawet taka że odpowiedzi znajdzie się samemu jest bardzo cenna.
I za to dziękuję i przepraszam za pana kłopoty.


i ciąg dalszy

Szanowny Panie!
Moją intencją była możliwość odbioru numeru i czipa wcześniej ,dla siebie i kolegi.Skoro regulamin nie przewiduje takiej możliwości
to trud
no.Przyjedziemy w dniu zawodów możliwie jak najwcześniej.Chciałem usprawnić sobie i organizatorom ,a wyszedłem
na oszołoma.Proponuję wybrać się do Berlina żeby zobaczyć, co to jest zawodnik i jak o niego się zabiega, a nie o prezydenta
po przyzakładowej szkole."
T.B
[/i]

Awatar użytkownika
wolf1971
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 138
Rejestracja: ndz czerwca 20, 2010 11:34
Moje rolki: RB Speedmachine 4x100 Kiśle
Jeżdżę od: 01 sty 1910

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: wolf1971 » śr sierpnia 17, 2011 7:42

@WOJTEK45
Pierwszy raz będę uczestniczył w zawodach jadąc po torze, czyli w "obiegu zamkniętym". W związku z tym mam pytanie. Jak mam się poruszać, aby nie wchodzić w paradę szybszym zawodnikom? Biorąc na logikę moim miejscem na torze jest jego prawa strona? Pytanie może i głupie, ale wiem, że nic tak człowieka nie irytuje, kiedy musi robić slalom pomiędzy poruszającymi się po ulicy jak wolne elektrony zawodnikami (przykre doświadczenia z zawodów biegowych) :x
Obrazek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: zico » śr sierpnia 17, 2011 8:04

Usłyszysz na pewno na trasie: "LEWA WOLNA!!!" :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
wolf1971
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 138
Rejestracja: ndz czerwca 20, 2010 11:34
Moje rolki: RB Speedmachine 4x100 Kiśle
Jeżdżę od: 01 sty 1910

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: wolf1971 » śr sierpnia 17, 2011 8:11

zico pisze:Usłyszysz na pewno na trasie: "LEWA WOLNA!!!" :)
Wiem wiem :D Jednak wolę znać swoje miejsce w szeregu i jechać swoim torem oraz umożliwić jazdę innym. Ostatnio na zawodach biegowych na pewnym odcinku była tzw. agrafka. Przed półtora kilometra biegłem pomiędzy zawodnikami od lewej do prawej. Trasa nie była podzielona na pół i każdy biegł jak chciał. Takie lawirowanie wybija z rytmu jak cholera :evil:
Obrazek

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: WOJTEK45 » śr sierpnia 17, 2011 8:26

Dwa pasy jezdni czyli ponad 6 metrów szerokości powinno ten problem rozwiązać.na trasie będzie też kilku sędziów na skuterach i oni też będą pomagali utrzymać porządek.
Damy-dacie radę

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: WFH » śr sierpnia 17, 2011 8:38

wolf1971 pisze:@WOJTEK45
Pierwszy raz będę uczestniczył w zawodach jadąc po torze, czyli w "obiegu zamkniętym". W związku z tym mam pytanie. Jak mam się poruszać, aby nie wchodzić w paradę szybszym zawodnikom? Biorąc na logikę moim miejscem na torze jest jego prawa strona? Pytanie może i głupie, ale wiem, że nic tak człowieka nie irytuje, kiedy musi robić slalom pomiędzy poruszającymi się po ulicy jak wolne elektrony zawodnikami (przykre doświadczenia z zawodów biegowych) :x
Przed czołówką mężczyzn, kobiet i półmaratonu będą jechali sędziowie na skuterach i będą prosili wolniejszych zawodników o zwolnienie lewej strony, to zresztą jest pewien standard - szybszym zwalniamy lewą stronę.

Awatar użytkownika
wolf1971
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 138
Rejestracja: ndz czerwca 20, 2010 11:34
Moje rolki: RB Speedmachine 4x100 Kiśle
Jeżdżę od: 01 sty 1910

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: wolf1971 » śr sierpnia 17, 2011 8:54

Ja wiem, że to jest standard i to nie tylko na tego typu zawodach. Jednak jak życie pokazuje nie wszyscy o tym wiedzą (piesi na chodniku, biegacze na zawodach, rowerzyści na ścieżkach, a nawet auta na drodze :D idą- biegną- jadą pod prąd i na przekór innym). Fajny pomysł z sędziami na skuterkach. Dzięki za info.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.”