IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Toudi » pn sierpnia 27, 2012 12:20

Zgadza się. Też się bałem, że będą wywrotki przy dublowaniu, bo trasa przecież miała kilka zakrętów ale rzeczywiście nic takiego się nie działo. Okazuje się, że jak droga jest szeroka i nie ma wielu przeszkód, krótka pętla nie jest problemem a kibice się nie nudzą, bo cały czas coś się dzieje.
Tradycyjnie już, świetnie zorganizowane zawody i zasłużony kolejny rekord frekwencji.
Jak już muszę ponarzekać (ja zawsze muszę), to myślę, że dla tych zawodów już czas na sektory startowe.
Pozdrawiam
Piotr

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: WOJTEK45 » pn sierpnia 27, 2012 12:29

Toudi

sektory na krótkiej pętli są ....problemem.No bo 4,5 km najlepsi jadą ok. 7,20 minuty i jest ryzyko że....dogonią ostatni startujący sektor . Dlatego też w tym roku starty odbywały się co 1 min.20 sek.
No ale gdyby się pętla wydłużyła to wtedy kto wie.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Toudi » pn sierpnia 27, 2012 12:46

Nie, nie chodziło mi o to, żeby puszczać sektory w odstępach, tylko, żeby ustawić zawodników mniej-więcej wg czasów. Ale to kłopot organizacyjny - weryfikacja czasów z poprzednich czy nawet innych wyścigów, itp. Albo może startować z obu jezdni?
Zresztą - to nic ważnego, ja po prostu narzekam. Z pogodą wyszło, więc czego mam się czepiać?
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: bayya » pn sierpnia 27, 2012 12:54

Mi się właśnie wydawało że strasznie szybko musiałyśmy przebijać się przez tłum rekreacyjnie jadących mężczyzn, ale przy najlepszych czasach 7,20 min/okrążenie nie dałoby się tego chyba inaczej rozwiązać :)
Wyszło dobrze Wojtek! Jak zwykle sprawdziłeś się w roli organizatora. :D Szykuj się na przyszły rok na kolejny rekord frekwencji :)
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

krzysztofbr
Posty: 48
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 2:35
Moje rolki: Bont Jet 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2010
Lokalizacja: Gdańsk-Żabianka/Sopot

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: krzysztofbr » pn sierpnia 27, 2012 1:22

bayya pisze:Super impreza!
Jechałyśmy dużą grupą dziewczyn; do mety dojechałyśmy w 11 osobowym składzie, z czego 3 dziewczyny nie pracowały na grupę w ogóle a na mecie próbowały wyprzedzać. Jedna z nich w swoim zachowaniu zupełnie pozbawionym zasad fair play zabrała 1 miejsce w kat. wiekowej open i MP w kat. wiekowej dziewczynie, która bardzo ładnie pracowała na grupę! Niektórzy powiedzą że w końcu to jest wyścig,)

o kogo chodzi? jakaś mała podpowiedź, może być na pw:)

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Marek » pn sierpnia 27, 2012 1:29

krzysztofbr pisze:
bayya pisze:Super impreza!
Jechałyśmy dużą grupą dziewczyn; do mety dojechałyśmy w 11 osobowym składzie, z czego 3 dziewczyny nie pracowały na grupę w ogóle a na mecie próbowały wyprzedzać. Jedna z nich w swoim zachowaniu zupełnie pozbawionym zasad fair play zabrała 1 miejsce w kat. wiekowej open i MP w kat. wiekowej dziewczynie, która bardzo ładnie pracowała na grupę! Niektórzy powiedzą że w końcu to jest wyścig,)

o kogo chodzi? jakaś mała podpowiedź, może być na pw:)
to była kowalska

sstolper
Posty: 46
Rejestracja: wt lipca 05, 2011 8:55
Moje rolki: Rollerblade
Jeżdżę od: 01 maja 2011
Lokalizacja: Słupsk

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: sstolper » pn sierpnia 27, 2012 1:51

Tak jak zapowiedziałem w innym wątku wziąłem udział pierwszy raz w półmaratonie zajmując zasłużone własnym potem 96 miejsce osiągając czas 0:56 min. Pewnie niektórym z Was też to się zdarzyło, chodzi o to że w trakcie jazdy pogubiła mi się ilość przejechanych okrążeń i faktycznie jadąc ostatnie myślałem że jadę przedostatnie :-) i zamiast dać jeszcze z siebie wszystko wokół areny chwyciłem wodę i trochę odpuściłem w tym miejscu a o ostatecznej liczbie moich okrążeń dowiedziałem się od komentatora. Tak sobie myślę (patrząc na czasy troszkę szybszych uczestników), że może jeszcze te 3 miejsca mógłbym urwać.

Musze powiedzieć, że bardzo mi się impreza podobała i z chęcią wezmę udział w czymś podobnym jeszcze w tym roku. Katowice raczej odpadają bo za daleko. Zapewne macie wiedzę o takich wydarzeniach, liczę na podpowiedzi i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Krzysztof » pn sierpnia 27, 2012 2:42

wasyl pisze:A może jakaś relacja w mediach ?
Była migawka w Teleexpresie ( http://tvp.info/teleexpress/wideo/26082012-1700/8185518 8:20)
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: waluś » pn sierpnia 27, 2012 2:55

sstolper pisze:Zapewne macie wiedzę o takich wydarzeniach, liczę na podpowiedzi i pozdrawiam.
http://wrotkarstwo.pl/newsy/kalendarz/19/1,,/

Awatar użytkownika
mb.cracow
Posty: 11
Rejestracja: sob października 25, 2008 6:54
Moje rolki: Schankel Edge
Jeżdżę od: 07 sie 2007
Lokalizacja: Kraków

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: mb.cracow » pn sierpnia 27, 2012 3:51


Przemm07
Posty: 25
Rejestracja: ndz sierpnia 26, 2012 8:15
Moje rolki: Fila Primo Wave
Jeżdżę od: 20 maja 2010

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Przemm07 » pn sierpnia 27, 2012 5:05

Toudi pisze:
Przemm07 pisze:Witam.

Zastanawiałem się nad startem w maratonie. Odwlekałem i odwlekałem rejestrację, no i w końcu się nie zapisałem. Postanowiłem wpierw pojechać jako widz (nigdy nie uczestniczyłem w tego typu zawodach) i zobaczyć jak to wygląda z myślą o starcie w przyszłym roku. Impreza rewelacja, ale nie wiem czy wystartuję. Zostałem wprowadzony w wielkie kompleksy - w szczególności przez startujące kobiety (miałem problem rowerem utrzymać przez chwilę prędkość zwyciężczyni Oli Goss).
Chłopie, czyś ty kiedyś słyszał o idei imprez masowych?
Czy myślisz, że my wszyscy przyjeżdżamy, żeby się pościgać z Olą Goss czy Bartoszem Chojnackim?
Myślisz, że mamy kompleksy i nie możemy zasnąć z powodu przegranej czy zajęcia 80, 100 czy 200 miejsca?
Jeśli miałbym coś konstruktywnie zaproponować, to kup po prostu dobry rower szosowy, potrenuj i za rok spróbuj pościgać się z nią czy kimś innym próbując wytrzymać tempo dłużej. Możesz pójść na skróty i kupić motorower. Uczestnictwo na rolkach odpuść - mam wrażenie, że z takim podejściem, uczestnictwo w zawodach wrotkarskich, sprowadzi na ciebie kompleksy i niepotrzebne negatywne emocje a chyba nie tego chcesz?
Przecież nie chodzi o zwycięstwo, czy dobrą lokatę, ponieważ na to nie ma szansy z zawodowcami. Na tle takiego poziomu po prostu początkujący wyglądają śmiesznie i w tym tkwi moja obawa. No ale widzę, że łatwiej krytykować niż udzielić konstruktywnej rady (o to chodziło w moim poście a nie o ocenę moich subiektywnych odczuć). Niby nikt nie walczy o dobry czas, a wszyscy mówią o adrenalinie. Ciekawe jaki jest powód jej wydzielania się wg "idei imprez masowych".

konnaczynka
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: pt marca 09, 2012 6:03
Moje rolki: Rollerblade Twister 80
Jeżdżę od: 08 mar 2012

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: konnaczynka » pn sierpnia 27, 2012 5:34

adrenalina jest, bo:
- mija cię pociąg jadący 2 razy tak szybko jak Ty, wręcz ocierają się o ciebie, bo walczą o dobry czas
- bo walczysz sam ze swoimi słabościami, pokonujesz swój własny rekord życiowy i zwyczajnie Ci zależy na dobrym czasie, ale dla siebie.
Ja tam ducha rywalizacji nie mam za grosz, ale jestem dumna, że na moich twisterach, bez techniki i kondycji przejechałam półmaraton w niecałą godzinę.
A ci zawodowcy też kiedyś obstawiali tyły, bo każdy kiedyś zaczynał. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: WOJTEK45 » pn sierpnia 27, 2012 6:09

wrotkarstwo i sex mają kilka podobieństw:
jak zaczniesz to już zawsze ci się chce,
sex i wrotki uzależniają,
jedno i drugie męczy,
jedno i drugie jest przyjemne.
Ale są też różnice; sex grupowy w przeciwieństwie do rolek,jest mniej popularny i nie pokazują go w teleexpresie.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Toudi » pn sierpnia 27, 2012 6:12

Już się lepiej zamknę. Po prostu za rok zapisz się i wystartuj, to być może będziesz miał okazję przekonać się, że na rolkach jesteś niewiele wolniejszy niż na rowerze.
Pozdrawiam
Piotr

Przemm07
Posty: 25
Rejestracja: ndz sierpnia 26, 2012 8:15
Moje rolki: Fila Primo Wave
Jeżdżę od: 20 maja 2010

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Przemm07 » pn sierpnia 27, 2012 6:15

Konnaczynka jest właśnie tak jak mówisz - to walka samego ze sobą i to jest najważniejsze. Nie chciałbym jednak w tej walce sobie lub komuś zrobić krzywdy i właśnie dlatego pytałem czy jest gdzieś w 3 mieście możliwość podszkolenia się. Jeżeli chodzi o czas na odcinku półmaratonu, to jestem w stanie utrzymać ok 22km/h, ale tylko dzięki sile i kondycji i jadąc bez tłoku. Obawiam się, że na taki ścisk to trzeba mieć przyzwoitą technikę, żeby nie spowodować wypadku. Chciałbym do przyszłego roku zakupić rolki do jazdy szybkiej i na nich czuć się bezpiecznie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.”