2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Kraków - Nie tylko dla Orłów, 70km wokół Błoń. Historia oraz najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: mrv » wt października 05, 2010 5:58

Herb napisał:
Wróciłem cały przemoczony i nie zachorowałem na następny dzień- ciepła kąpiel, gorąca herbata z odrobiną rumu, kilka tabletek wit. C i szafa gra
Nie zapomnij dodać że gdyby nie plomba sanepidu na drzwiach do kolekcjonerzy.tv to kapiel, herbata, rum, tabletki byłyby niepotrzebne ;)

Awatar użytkownika
Kanas78
Posty: 21
Rejestracja: wt czerwca 22, 2010 11:00
Moje rolki: Rollerblade Activa 90XR
Jeżdżę od: 01 kwie 2009

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: Kanas78 » wt października 05, 2010 6:45

Jak czytam niektóre wypowiedzi, to odnoszę wrażenie, że to forum to trochę takie grono wzajemnej adoracji, zamknięte bractwo, gdzie zwykły człowiek nie ma możliwości wyrażenia swojego zdania, bo zaraz zostaje obsobaczony..
Jestem zupełnie przeciętną wrotkarką (nie obce mi są też inne sporty i aktywności), która na rekinów wrotkarstwa patrzy z wielkim podziwem i szacunkiem i powiem szczerze, że niektóre teksty tutaj w stronę "malkontentów" jak ich nazywacie aż przykro się czyta...
Rozumiem, że może jesteśmy dla Was śmieszni (bo i tak Was nie dogonimy i zajmujemy dalsze miejsca na zawodach), ale gdzieś myślałam, że i te rekiny mają szacunek dla takich przeciętniaków jak my, a tu odnoszę smutne wrażenie, że nie...i to jest przykre.
A i chciałam nadmienić, iż zdarza mi się uprawiać sport w temp. poniżej 5stopni celsjusza :)

Pozdrawiam
Kanas78
Obrazek

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: WOJTEK45 » wt października 05, 2010 6:56

Forum – pierwotnie rynek oraz publiczny plac w miastach świata rzymskiego.

Forum było najważniejszym miejscem w rzymskich miastach i znajdowało się przy skrzyżowaniu dwóch głównych miejskich arterii komunikacyjnych: poprzecznej zwanej decumanus oraz podłużnej zwanej cardo. Zazwyczaj miał prostokątny kształt i zdobiły go kolumnady, świątynie oraz budowle publiczne. Odbywały się na nim sądy, a kupcy mieli tam swoje stoiska. Zdarzało się, że miasta miały kilka forów (np. Rzym).

Najsłynniejszym forum jest bez wątpienia Forum Romanum***, którego ruiny wciąż można podziwiać w centrum Rzymu.

Greckim odpowiednikiem forum jest agora.
*** Zico Forum

AMEN

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: zico » wt października 05, 2010 8:08

Wyrażać opinie, a osądzać organizatorów (i to jeszcze przed imprezą) to zupełnie dwie różne sprawy. Ciekaw jestem, co powiecie na to, że organizator, czyli KKSW KRAK działa oficjalnie od miesiąca? Jak miał zrobić coś latem? To i tak jest cud, że zadziałał tak, że zrobił imprezę na skalę Polski! A co powiecie, jak będzie ciepło w dniu imprezy? Co mówi Wam rejestracja prawie 300 osób? To są fakty. Teraz już wiecie, że to "grono" czy jak tam zwiecie doczytało i jest w temacie organizacji takich imprez, zna i wie jak jest trudno pewne rzeczy zrobić. Dodam, że większość ludzi, którzy tworzą te imprezy ma swoje rodziny, również jeździ na rolkach i ODDAJE swój cenny czas na popularyzację wrotkarstwa. Nie dziwcie się, że jest taki atak, zawsze warto zapytać.

I chyba jest dobrze promować wrotkarstwo przez cały rok, a nie traktować jako sezonówkę, żeby zapomnieć. W wielu krajach wrotkarstwo uprawia się cały sezon, zimą - na hali, ale to już inny temat. W Polsce coraz częściej się jeździ zimą w salach.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: Toudi » wt października 05, 2010 8:36

Kanas78 pisze:Jak czytam niektóre wypowiedzi, to odnoszę wrażenie, że to forum to trochę takie grono wzajemnej adoracji, zamknięte bractwo, gdzie zwykły człowiek nie ma możliwości wyrażenia swojego zdania, bo zaraz zostaje obsobaczony..
Jestem zupełnie przeciętną wrotkarką (nie obce mi są też inne sporty i aktywności), która na rekinów wrotkarstwa patrzy z wielkim podziwem i szacunkiem i powiem szczerze, że niektóre teksty tutaj w stronę "malkontentów" jak ich nazywacie aż przykro się czyta...
Rozumiem, że może jesteśmy dla Was śmieszni (bo i tak Was nie dogonimy i zajmujemy dalsze miejsca na zawodach), ale gdzieś myślałam, że i te rekiny mają szacunek dla takich przeciętniaków jak my, a tu odnoszę smutne wrażenie, że nie...i to jest przykre.
A i chciałam nadmienić, iż zdarza mi się uprawiać sport w temp. poniżej 5stopni celsjusza :)

Pozdrawiam
Kanas78
Trudno mi się zgodzić z tonem i intencją tej wypowiedzi.
Myślę, że może jesteś trochę przewrażliwiona - gdzie Ty się doczytałaś w tym wątku braku szacunku dla słabiej jeżdżących?
Mowa raczej o podziale na narzekających na możliwość wystąpienia opadów, wiatru i niskiej temperatury oraz na tych nienarzekających na okoliczności wobec rangi zawodów, zresztą o tym może świadczyć fakt, że wypowiadający się za październikiem reprezentują zróżnicowany poziom sportowy.
Chodzi o to, że dla niektórych (wygląda na to, że ok. 300, w tym osławiony Ito Takiro) są to zawody o szczególnej randze dla innych nie.
Sądzę więc, że na zmianę terminu raczej nie ma szans i można po prostu wybrać pomiędzy uczestnictwem i nieuczestnictwem w formie, w jakiej pakiet jest proponowany, pamiętając jednak o tym, że tylko tutaj medale są ręcznej roboty.
Pozdrawiam
Piotr

Yeti
Posty: 26
Rejestracja: ndz marca 22, 2009 4:00

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: Yeti » wt października 05, 2010 9:14

Przeczytałem wszystkie wypowiedzi i....zaczyna mi się podobać.Gdybanie że pogody nie będzie podczas tegorocznej 70-siątki jest tylko gdybaniem.A pogoda będzie i już(napewno słoneczna).
Jak ktoś nie czuje się na siłach to oczywiście może przejechać 21 lub nawet tylko 3,5 ki.l(ale tyłem).Szykuje się na prawdę fajna impreza rolkarska promująca ten piękny sport.Nie jest ona skierowana tylko dla ścigaczy i zawodowców,a dla wszystkich Kowalskich.Nie reagujmy nerwowo, bo to jest tylko forum w którym, każdy wyraża swoją opinie.
A Ty "wolf1971 " nie zrażaj się tak bardzo pogodą czy jakimś miejscem pod koniec stawki.Ja np. trzy lata wcześniej na moim pierwszym maratonie zostałem zdublowany przez biegacza.Teraz dokładam wszelkich starań aby to się już nie powtórzyło
Do zobaczyska w sobotę
Ps.
Gdyby potrzebował ktoś TARANA (jak nazwał mnie mój serdeczny kolega) to rzecz jasna pomoge napewno..hahaa :lol:

Awatar użytkownika
Kanas78
Posty: 21
Rejestracja: wt czerwca 22, 2010 11:00
Moje rolki: Rollerblade Activa 90XR
Jeżdżę od: 01 kwie 2009

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: Kanas78 » wt października 05, 2010 9:44

WOJTEK45 pisze:ja nie mogę......
zrobić, przygotować, zaprosić, ugościć i jeszcze są malkontenci którym coś tam się nie podoba.
Jacek, przeproś wszystkich że staracie się coś zrobić,zapewnij rekompensaty za złą pogodę i niesatysfakcjonujący wynik.
Ufunduj jeszcze nagrodę ( np złote Audi) dla 32 zawodnika od końca....
W którą stronę to wszystko zmierza???????
No i nie mozna bylo pisac tak od razu, ze jedzie, kto chce, przymusu nie ma, na pogode wplywu tez nie ma nikt, bo to wiemy wszyscy; a nie nabijac sie z zawodnika 32 od konca...albo insynuowac, ze siedzimy na dupskach pod parasolami saczac piwko i nie mamy nic wspolnego z ruchem... Bo takie ironiczne wypowiedzi rowniez moga zniechecic, np. przecietnych rolkarzy..coz, nie jestem przewrazliwona ale czepialska :)

Pozdrawiam
Kanas78
Obrazek

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: ALAN54 » wt października 05, 2010 9:52

Bardzo przepraszam ale ja w kwestii formalnej:
Czy coś zmieniło się w topografii trasy - mam na myśli chodnik wzdłuż Piastowskiej i ścieżkę nad Rudawką? Jeśli nie to noga moja już tam nie postąpi :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: never never never :!: :!: :!:
PZDR ALAN54

Awatar użytkownika
wolf1971
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 138
Rejestracja: ndz czerwca 20, 2010 11:34
Moje rolki: RB Speedmachine 4x100 Kiśle
Jeżdżę od: 01 sty 1910

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: wolf1971 » wt października 05, 2010 10:10

wolf1971 pisze:A tak na marginesie... nie byłoby lepiej organizowac bieg we wrzesniu? Pazdziernik to juz jesien i jak pada to jest zimno, a we wrzesniu deszcz niekoniecznie bedzie polaczony z przenikliwym zimnem. W pazdzierniku jest wieksze prawdopodobienstwo , ze bedzie brzydka aura niz to, ze bedzie przyjazna wrotkarzowi.No i we wrzesniu nie ma lisci na chodniku :wink:
Zadałem jedynie takie pytanie, a spowodowałem burzę w szklance wody :D . Kończmy to Panowie i zajmijmy się czymś pożytecznym :lol: .
Yeti ja także poznałem smak wyprzedzenia przez biegacza :) . Przegonił mnie tylko dlatego, że było mokro a on miał takie antypoślizgowe nakładki na butachote] :P . A koniec stawki jest super !!!. Ruszam sie dla zdrowotności i endorfinek. A wyniki to dodatek :wink:
Obrazek

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: Herb » śr października 06, 2010 12:19

Skoro nie podoba się termin, a impreza nie zostanie przeniesiona na lato, zawsze można zrobić jeszcze jedną. Jestem pewien że jakiś termin da się znaleźć.

Teraz proszę więc wszystkich narzekających by już się zaczęli rozglądać za sponsorami, oraz aktywnie zaangażowali się w organizację takiej imprezy. Każdy przecież jakieś znajomości ma, przy pełnym zaangażowaniu środowiska na pewno uda się zrobić wielkie wydarzenie w środku lata, a budżet uzbierać może nawet sześciocyfrowy. Zrobimy maraton przez miasto, wielkie zawody freestyle, postawimy skatepark, ściągniemy najlepszych zawodników z całego świata a potem będziemy siedzieć i patrzeć jak to wszystko ładnie się udało sącząc darmowe napoje. Ba! Jak będzie kasa to nawet problematyczne odcinki nawierzchni wyremontujemy na własny koszt.

Albo możemy zejść na ziemię i wykazać trochę więcej wyrozumiałości dla ludzi którzy w krótkim czasie ogarnęli to wszystko tak by nie było się czego wstydzić.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: mrv » śr października 06, 2010 2:35

Kanas78 pisze: albo insynuowac, ze siedzimy na dupskach pod parasolami saczac piwko i nie mamy nic wspolnego z ruchem... Bo takie ironiczne wypowiedzi rowniez moga zniechecic, np. przecietnych rolkarzy..coz, nie jestem przewrazliwona ale czepialska
Prawda co do reakcji organizmu jest taka jak napisałem. Nie chciałem nikogo urazić i nie bierz tego do siebie. Inna sprawa to fakt że Twoje "reklamacje" mogą działać na innych zniechęcająco...

Awatar użytkownika
Adi01
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: pt sierpnia 20, 2010 7:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: Adi01 » śr października 06, 2010 7:42

ALAN54 pisze: mam na myśli chodnik wzdłuż Piastowskiej i ścieżkę nad Rudawką?
PZDR ALAN54
Co jest nie tak z tymi fragmentami trasy :?: Nie znam jej. Czym wyłożony jest ten chodnik :?:

Yeti
Posty: 26
Rejestracja: ndz marca 22, 2009 4:00

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: Yeti » śr października 06, 2010 8:34

Chodnik wyłożony jest płytkami.Nie jest zła zapewniam..lecz Alan tylko żartuje bez niego ta impreza byłaby kulawa !!!!

Awatar użytkownika
roxan
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 155
Rejestracja: czw czerwca 21, 2007 9:08
Moje rolki: Powerslide Vision
Jeżdżę od: 17 maja 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: roxan » śr października 06, 2010 8:39

Adi01 pisze:
ALAN54 pisze: mam na myśli chodnik wzdłuż Piastowskiej i ścieżkę nad Rudawką?
PZDR ALAN54
Co jest nie tak z tymi fragmentami trasy :?: Nie znam jej. Czym wyłożony jest ten chodnik :?:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Alan, włożyłeś kij w kolejne mrowisko. Już, oczami wyobraźni widzę tę dalszą dyskusję na forum, na temat na który nikt z nas nie ma najmniejszego wpływu, zwłaszcza w tym roku.

Andrzej Sikorowski śpiewał
"Nie przenoście nam stolicy do Krakowa
chociaż tak lubicie wracać do symboli
bo się zaraz tutaj zjawią
butne miny święte słowa
i głupota która aż naprawdę boli:"
A ja mam gorącą prośbę, aby nie przenosić "Nie tylko dla Orłów" na lato, bo już teraz w 2010 roku było ciężko z wolnymi terminami startów w miesiącach letnich, a były liczne takie daty, gdzie imprezy się dublowały i gdzie trzeba było wybierać. Przytoczę na szybko dwie, choć pamiętam, że dylematów bywało więcej np. czy startować w Pucharze Śląska czy Seenland Geierswalde, albo Maraton Borów Dolnośląskich czy Le Manse. Nie chodzi chyba o to, żeby większość startów było w jednym terminie i żebyśmy ścigali się w tym samym czasie na różnych zawodach jedynie korespondencyjnie. No bo, oprócz przecież ścigania, fajnie jest również się spotkać, pogadać, wymienić poglądy na żywo bez pośrednictwa kabli, sieci, klawiatur, monitorów itp. i poczuć przede wszystkim tę atmosferę jaka panuje na tego typu imprezach. No i chyba nie chodzi również o to, żeby i tak u nas krótki sezon, skracać jeszcze bardziej do dwóch letnich miesięcy. Dlatego jestem za tym, aby "Nie tylko dla Orłów" była imprezą kończąc sezon, albo jeszcze lepiej jedną z imprez kończących sezon. Ja oczywiście mimo, iż kompletnie obecnie bez formy, ale stawiam się 9-go października, bez względu na pogodę w Krakowie na starcie 70-tki.
Pozdrawiam startujących i tych co się jeszcze wahają.
roxan.

Awatar użytkownika
Adi01
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: pt sierpnia 20, 2010 7:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: Adi01 » śr października 06, 2010 9:27

Jak nie ma granitowej kostki to nie będzie źle :wink: Poza tym i tak zależy mi na obejżeniu w akcji fachowców na kubkach oraz jazdę tyłem :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kraków "Nie tylko dla Orłów" 70km wokół Błoń. Historia oraz najświeższe informacje.”