2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Kraków - Nie tylko dla Orłów, 70km wokół Błoń. Historia oraz najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: Luzak19:57 » pn października 11, 2010 8:24

WOJTEK45 pisze: ..... 2 kanapkami z krakowską suchą. mogłem ci je dać......
Te kanapki, to może przed startem w MS 2011 :) (sie wie :wink: ), że dla Michała.
Ja nigdy nie jechałem "tak długo", więc przed startem zatankowałem się "pod korek" a do kieszeni: chałwa i puszka izotoniku.
Chałwy nie "zeżarłem", bo bałem się zakrztuszenia a popijanie z puszki do "du.y". "Łapy" się kleiły do najbliższego wodopoju.
Pozdro.
Aha, "MŁODZI", nie dajcie "się podpuścić" z takimi kanapkami :)
Najpierw zróbcie próbę na parkingu przed szpitalem z "ostrym dyżurem".
To, że Wojtek "tak potrafi", to wcale nie znaczy, że Wam "się uda" :wink:
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Angus
Posty: 21
Rejestracja: wt września 28, 2010 6:29
Moje rolki: R.PRO 3x110x1x100
Jeżdżę od: 02 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: Angus » pn października 11, 2010 5:36

Byłem, dojechałem, poznałem wielu fantastycznych ludzi, zdobyłem cenne doświadczenia, specjalne podziękowania dla chłopaków z "Silesia" za współprace ze mną na trasie.
ps. prośba do organizatorów maratonu, o ciut lepsze zabezpieczenie przed turystami na trasie przejazdu jak i wyjeżdżające deskorolki pod rolki zawodników, mój kolega skończył maraton gipsem na prawej dłoni
pozdrawiam Wojtek

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: WOJTEK45 » pn października 11, 2010 5:42

"Pierwsze śliwki robaczywki.... "tak mówi przysłowie a jak wiemy przysłowia mądrością  narodu.
Braki jedzenia, deskorolki bez deskorolkarza i inne detale zawsze towarzyszą organizacji zawodów; i to nie tylko tych pierwszych.
Sztuką jest umiejętność wyciągania wniosków a wrotkarze jako instytucja samokształcąca potrafią to NA PEWNO zrobić.
W roku 2011 w Krakowie pewnie "....kopara nam wszystkim opadnie....".
Tak Trzymać" Krakowiacy i..... gorole" :P
danke, dzięki,thanks,spasiba i jak tam jeszcze inaczej
Do zobaczenia we Włoszech na obozie treningowym ad 2011.

krzysztofbr
Posty: 48
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 2:35
Moje rolki: Bont Jet 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2010
Lokalizacja: Gdańsk-Żabianka/Sopot

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: krzysztofbr » pn października 11, 2010 10:28

mnie równiez bardzo bardzo sie podobało. jedno życzenie na przyszły rok: rozdzielić start na 21 km i 70 km. choćby o minutę.
i pytanie do bardziej doświadczonych. czy krakowska trasa jest szybka? w porównaniu do innych polskich maratonów. pytam się tylko i wyłącznie przez ciekawość.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: zico » pn października 11, 2010 10:32

krzysztofbr pisze:czy krakowska trasa jest szybka?


Jest szybka.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: Herb » wt października 12, 2010 5:30

krzysztofbr pisze:mnie równiez bardzo bardzo sie podobało. jedno życzenie na przyszły rok: rozdzielić start na 21 km i 70 km. choćby o minutę.
Nie ma sensu. W wyścigu na 21 km startowali głównie amatorzy fitness lub młodzieżówka klubowa czyt. zawodnicy którzy byli "brani" przez pros'ów z 70tki dość szybko. Poza tym, przy tej długości pętli, spotkanie jednych i drugich jest nieuniknione czego dowiodła sobotnia impreza - podczas gdy niektórzy dopiero się rozpędzali czołówka była już w 3/4 pierwszego okrążenia. Moim zdaniem bardzo dobrze że 21 i 70 są nierozdzielone, bo to pozwala słabszym zawodnikom którzy nie dadzą rady 70ce, pojechać koło naprawdę dobrych zawodników i wiele rzeczy podpatrzeć. Niemal w każdym sporcie czy grze (szachy/poker/Quake) panuje zasada: lepiej 100 razy przegrać z zawodnikiem lepszym niż 1 raz wygrać ze słabszym (wierzcie mi grałem w quake 12 lat i dostawałem ciągle w d... ale z każdą porażką się czegoś uczyłem, zwycięstwa nie nauczyły mnie nic). Wrotkarze jadący w 21 nie mają znacznego wpływu na wynik 70tki, nawet gdyby rzucali się pod nogi na trasie, nie ma fizycznej możliwości by w 70 po kilku okrążeniach szczęście nadal grało pierwsze skrzypce. W końcu na mec\tę pierwszy przyjeżdża pierwszy ten który jest najlepszy lub ten który najlepiej się wycwanił.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: Luzak19:57 » wt października 12, 2010 7:43

Jednak wg. mnie jest sens :)
Może jakiś kompromis :wink:
Kolejno:
- "Ścigacze" 21, 70 km. (czyli Os. w "przyciasnych mundurkach" (cyt. ... :wink: );
- Pozostali z 70-tki (trzeba Ich jakoś uhonorować - patrz medale);
- Pozostali ...(21 i Ci z 70-tki, którym "wisi");
Odległość pomiędzy sektorami np. 5m.
PREZES "szczela"; a my jednocześnie startujemy.
Pozdro.
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

gerwazy
Posty: 9
Rejestracja: czw sierpnia 26, 2010 9:35
Moje rolki: Rollerblade Spark FX 84
Jeżdżę od: 15 cze 2009

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: gerwazy » wt października 12, 2010 9:03

To była moja pierwsza impreza zorganizowana, jako że jeżdżę od niedawna. Muszę przyznać, że oczekiwać nie miałem zbyt dużych, chciałem po prostu przejechać dystans, mieć policzony czas i podsumować jakoś te kilometry, które wyjeździłem latem. Ale to jak dobrze się bawiłem, jaka była fajna atmosfera, jak mimo, że przyjechałem na szarym końcu a organizatorzy nie sprzątnęli mi sprzed nosa fotokomórki :roll: przerosło moje oczekiwania :)

Super impreza! Pogoda dopisała, więc tym przyjemniej się jechało. Nawet taki niewielki problem jak brak choćby jednej agrafki do przypięcia numeru startowego nie był tak naprawdę istotny ;) A może jestem euforyczny z racji pierwszego startu i pomyślnego ukończenia ;P

Niemniej jednak dziękuję organizatorom za możliwość uczestnictwa. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dorysowywany
Posty: 15
Rejestracja: czw marca 20, 2008 2:30
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: Dorysowywany » wt października 12, 2010 10:36

W imieniu KKSW KRAK i swoim WIELKIE, WIELKIE DZIĘKI dla wszystkich, którzy w imprezie wzięli udział, a w szczególności dla uczestników Freestyle Slalom i Freeride Back, bo to było dla nich nowe miejsce, nie wiedzieli czego można się spodziewać, a jednak tak licznie się wstawili. Podziękowania dla gRRubej, gRRubego i Suwiego, za profesjonalne sędziowanie i pomoc tech., Krzyśkowi i Lidce, za super "konfe" ;) Dzięki "stajnią" z Warszawy, Rzeszowa, Gdańska czy Kętrzyna :) Kraków... mógł zobaczyć freestyle górnej półki. Dla Was ludzi z taką zajawką warto organizować takie imprezy :) Mam nadzieję, że jesteście zadowoleni, a na wpadki organizacyjne przymkniecie oko, bo chyba było fajnie, nie?
Pozdrawiam Dorysowywany Dariusz

Obrazek

aaa... dodam jeszcze filmik z finałów mężczyzn z Cracow Slalom Open


i relacja z Kroniki Sportowej, tutaj http://www.tvp.pl/krakow/sport/kronika- ... 10/2975001 przewińcie sobie tak około 10:35

Jeszcze raz dzięki Dorysowywany Dariusz

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: zico » wt października 12, 2010 10:54

Relacja z kroniki sportowej bardzo dobra, w tym kierunku należy zmierzać. Bardzo dobra puenta na temat Krakowskich Błoń i możliwości uprawiania wrotkarstwa.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: Pedro » wt października 12, 2010 11:35

dla zainteresowanych slalomem dodam, że użytkownik morneo3, którego filmik wkleił Darek, to jeden ze Słowaków, którzy również brali udział w zawodach - oprócz finałów zamieścił na YT chyba cały przebieg zawodów mężczyzn (wszystkie grupy, ćwierć i półfinały) - wystarczy pogrzebać trochę w ostatnio zamieszczonych przez niego filmikach

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: Herb » wt października 12, 2010 12:40

zico pisze:Relacja z kroniki sportowej bardzo dobra, w tym kierunku należy zmierzać. Bardzo dobra puenta na temat Krakowskich Błoń i możliwości uprawiania wrotkarstwa.
Nie do końca. Relacja byłaby o wiele bardziej przydatna, gdyby była skierowana do przeciętnego zjadacza chleba. Mogli zrobić wywiad z kimś z amatorów który zwyczajni ukończył wyścig i poprosić by opisał swoje wrażenia, mogli pokazać więcej zawodników młodych/starszych, mogli dać wzmiankę o wypożyczalni. Materiał ma wydźwięk "była impreza wrotkarska" a nie "była otwarta impreza sportowa" który byłby bardziej korzystny ze względów propagandowych.

Tak w ogóle, zachęcam wszystkich do wpisywania w tym wątku sugestii co można poprawić za rok, bo wiadomo że od zewnątrz wygląda to nieco inaczej niż ze strony organizatorów i ktoś może zwrócić uwagę na szczegół który umknął. Tylko niech będą to racjonalne sugestie a nie coś w stylu "zmieńcie termin, wyremontujcie gorszy odcinek trasy, usuńcie drzewa by nie było liści, załatwcie masażystki/masażystów dla każdego kończącego wyścig" proszę.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: Pedro » wt października 12, 2010 1:14

nie znam klimatów i nie wiem, na ile jest to realne do wykonania, ale aż żal było patrzeć na wielkie i puste parkingi przed stadionem Wisły, gdy caly freestyle musiał się zmieścić tylko na dwóch torach i na wąskim kawałeczku asfaltu - dobre i to, ale to tak jak jechać w 5 osób maluchem obok pustego autobusu :lol:
jeżeli w przyszłym roku udałoby się Wam dogadać się ze stadionem na kawałek ich parkingu -> byłoby fantastycznie :D
i z góry deklaruję wczesnoporanny przyjazd z zapasem kredy i sznurka :wink:
Ostatnio zmieniony wt października 12, 2010 1:15 przez Pedro, łącznie zmieniany 1 raz.

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: witomazur » wt października 12, 2010 1:15

Herb pisze:
zico pisze:Relacja z kroniki sportowej bardzo dobra, w tym kierunku należy zmierzać. Bardzo dobra puenta na temat Krakowskich Błoń i możliwości uprawiania wrotkarstwa.
Nie do końca. Relacja byłaby o wiele bardziej przydatna, gdyby była skierowana do przeciętnego zjadacza chleba. Mogli zrobić wywiad z kimś z amatorów
Co rozumiesz pod określeniem amator?Nawet zawodnicy z pierwszej trójki to w zasadzie też amatorzy.Dla każdego z nich rolki są dodatkiem do pracy,nauki,studiów czy innych zajęć.W tym sporcie zawodowców w sensie zawodowego sportu można policzyć na palcach kilku rąk w skali całego świata.Moim zdaniem relacja jest ok.Oczywiście zamiast 4' mogło by być 14' ale powoli...
Witek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: 2010.10.09 IV edycja "Nie tylko dla Orłów" Kraków - dyskusja

Post autor: WOJTEK45 » wt października 12, 2010 1:41

Relacja na 120% z normy 100%

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kraków "Nie tylko dla Orłów" 70km wokół Błoń. Historia oraz najświeższe informacje.”