2007. Marathon Berlin

Niemcy. Berlin City Nacht - sprint 10km, 25km von Berlin, XRace, Halbmarathon - Półmaraton 21km, Marathon - Maraton 42km. Geierswalde, Oder Cup, Lebus i wiele, wiele innych. Historia oraz najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
j@nek
Czterokółkowiec
Posty: 75
Rejestracja: sob marca 25, 2006 11:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: j@nek » pn października 01, 2007 11:36

fracek pisze:Przed chwilą jechałem A4 w strone Wrocławia i wyprzedzałem zielonego busa VW z napisem POLISH SPEED SKATING TEAM.

Pozdrawiam całą drużynę :D
To byli panczenisci . :twisted:

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » pn października 01, 2007 12:25

Gratulacje dla maratończyków :!:
Miłość wzrasta poprzez miłość

zorro
Posty: 21
Rejestracja: sob września 22, 2007 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Krakow

Post autor: zorro » pn października 01, 2007 3:40

dzien dobry
Na wstepie chcialbym pogratulowac wszystkim startujacym w Berlinie, pomimo pogody wywiezlismy z maratonu niezapomniane, wspaniale przezycia. Dzieki uprzejmosci i kolezenstwu super ekipy z Poznania, (uklon w kierunku Alana54, jego Pani, Zico i przepraszam, nie pamietam imion pozostalych, milych kolegow), udzial w maratonie byl latwiejszy, a sam start, dzieki pomocy Zico,(udalo nam sie ustawic w sektorze lepszym), pozwolil nam na nawiazanie walki z lepszymi, co i nasze umiejetnosci promowalo niejako automatycznie. Bardzo sie ciesze ,ze moglismy wystartowac w tym maratonie i ze moglismy zaznaczyc bialo-czerwonym sladem i ta , bardzo prestizowa impreze.
Pozdrawiam serdecznie
Panie, daj mi moc zmieniania siebie, bym nie poprawiał innych

Awatar użytkownika
Lidka :)
Posty: 49
Rejestracja: wt lipca 10, 2007 10:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Szczęśliwice

Post autor: Lidka :) » pn października 01, 2007 4:44

Byłam, widzialam, podziwiam i gratuluje:)
Let's in-line!

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marek » pn października 01, 2007 4:57

Piotr B pisze:
PeterCave pisze:Nie mogę się doczekać pierwszych relacji...
dobrze że nie pojechałeś bo napewno byś sie zabił, lub tylko mocno poobijał. Lało, lało, lało i tak przez 42 km. Ja po 5 km zakończyłem walkę o miejsce bo o czas nie walczyłem od początku. I tak szcześliwie bez upadków ukończyłem, łamiąc 2 godziny.........
A ja sie bałem :twisted: :twisted: :twisted:

Marta47
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 102
Rejestracja: pn sierpnia 07, 2006 5:26

Post autor: Marta47 » pn października 01, 2007 6:35

zorro pisze:dzien dobry
Na wstepie chcialbym pogratulowac wszystkim startujacym w Berlinie, pomimo pogody wywiezlismy z maratonu niezapomniane, wspaniale przezycia. Dzieki uprzejmosci i kolezenstwu super ekipy z Poznania, (uklon w kierunku Alana54, jego Pani, Zico i przepraszam, nie pamietam imion pozostalych, milych kolegow), udzial w maratonie byl latwiejszy, a sam start, dzieki pomocy Zico,(udalo nam sie ustawic w sektorze lepszym), pozwolil nam na nawiazanie walki z lepszymi, co i nasze umiejetnosci promowalo niejako automatycznie. Bardzo sie ciesze ,ze moglismy wystartowac w tym maratonie i ze moglismy zaznaczyc bialo-czerwonym sladem i ta , bardzo prestizowa impreze.
Pozdrawiam serdecznie
Masz niezłą pamięć do imion :) Komentując ten maraton- NIGDY WIĘCEJ MARATONU W DESZCZU . Zaliczone dwa upadki jako że rolkarze przede mną wpadali w poślizgi a o hamowaniu nie było mowy. Nie chcąc ryzykować zdrowia przez ponad 10 km jechałam sama :) Ale ogólnie atmosfera super-jak zawsze w Berlinie. Wielu Polaków na starcie, wielkie gratulacje dla Witolda Mazura !!! :P Pozdrawiam wszystkich, którzy ukończyli ten bieg. :) :) :)

zorro
Posty: 21
Rejestracja: sob września 22, 2007 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Krakow

Post autor: zorro » pn października 01, 2007 8:24

witam
dziadek, w uprzejmosci swojej udostepnil pare zdjec na forum narolkach.pl. Pomyslalem, ze i Wy chetnie zobaczycie te fotki, wobec czego dolaczam link: http://picasaweb.google.pl/sotna56
Zyczac milego ogladania pozdrawiam
Panie, daj mi moc zmieniania siebie, bym nie poprawiał innych

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pn października 01, 2007 10:23

Marek pisze:
Piotr B pisze:
PeterCave pisze:Nie mogę się doczekać pierwszych relacji...
dobrze że nie pojechałeś bo napewno byś sie zabił, lub tylko mocno poobijał. Lało, lało, lało i tak przez 42 km. Ja po 5 km zakończyłem walkę o miejsce bo o czas nie walczyłem od początku. I tak szcześliwie bez upadków ukończyłem, łamiąc 2 godziny.........
A ja sie bałem :twisted: :twisted: :twisted:
ja tez bo po moim ewentualnym upadku móglbaby spaść ta złota figura z Siegessaule

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » czw października 04, 2007 8:28

PawelS pisze:To było totalne szaleństwo! Szybko przestałem walczyć o czas, bo o silniejszym odbiciu można było zapomnieć, to i wynik marny - 2:05:56. Starałem się jechać w miarę ostrożnie, ale i tak zaliczyłem efektowny poślizg na tyłku. Szyna Armageddon się sprawdziła, ale nie widziałem drugiej takiej w okolicy! A zdarzało mi się wyprzedzać ludzi na teoretycznie znacznie lepszym sprzęcie, np. Problade. Na szczęście powstrzymałem się przed zamontowaniem nowych łożysk. Z 40 łożysk wybrałem po prostu 20 najlepszych. Póki jechałem były bez zarzutu, ale zanim wróciłem do hotelu, to większość stanęła. Zreanimowałem je na tyle, że się kręcą, więc na treningi jeszcze mogą być. Ale teraz to zaczynam już sezon zimowy - tylko nordic blading albo nartorolki, najlepiej terenowe. A co do niedzieli, to pogoda była wreszcie taka jak trzeba. No i wynik w maratonie zgodny z planem - 3:32:45.
http://88.151.64.107/results07/2007_BM_ ... tarter.pdf
PawełS Wielkie Brawa!

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » czw października 04, 2007 10:41

Brawo :!:

Ale jak oni liczą ten czas "Gesamt" :?:
Znaczy to chyba "zsumowane", ale nie jest to zwykła suma.
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
PawelS
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 165
Rejestracja: pt maja 13, 2005 9:17
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PawelS » czw października 04, 2007 12:12

Dziekuję, dziękuję...
Kiedyś, chyba przy okazji drugiego takiego maratonu było to dyskutowane i ustalono, że zamiast prostej sumy czasów będzie uwzgledniany jeszcze jakiś wspólczynnik. Dokładnie już nie pamiętam, chyba chodziło o porównaie w stosunku do czasu zwycięzcy, w każdym razie wynik na rolkach ma bardziej korzystny współczynnik niż na piechotę. Dlatego lepiej jest mieć dobry czas na rolkach i przyzwoity w biegu niż na odwrót. Stąd w zeszłym roku miałem miejsce 30 przy czasie w biegu o siedem minut gorszym. Fajnie, że co rok rośnie liczba osób klasyfikowanych w obu maratonach!

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » pt października 05, 2007 11:32

Ariel pisze:Brawo :!:

Ale jak oni liczą ten czas "Gesamt" :?:
Znaczy to chyba "zsumowane", ale nie jest to zwykła suma.
Tak, jak Paweł napisał, bierze się współczynnik. Porównuje się czasy zwycięzców w biegu i na rolkach, czyli mniej więcej:
współczynnik: 124/72 = 1,72
Łączny czas = czas w biegu+ czas na rolkach*współczynnik
Pozdrawiam Piotrek

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: BERLIN MARATON

Post autor: Piotr B » pt stycznia 04, 2008 5:44

przyszedł dzisiaj dyplom, fajny.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: BERLIN MARATON

Post autor: WFH » sob stycznia 05, 2008 11:06

Piotr B pisze:przyszedł dzisiaj dyplom, fajny.
A mnie mimo prób wyjaśnień, jednak nie ma w wynikach i tez dostałem dyplom - z życzeniami ukończenia w przyszłym roku :evil:

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: BERLIN MARATON

Post autor: MirekCz » ndz stycznia 06, 2008 9:10

WFH pisze: A mnie mimo prób wyjaśnień, jednak nie ma w wynikach i tez dostałem dyplom - z życzeniami ukończenia w przyszłym roku :evil:
No Bartek, już nie tylko Chucka prześcignąłeś, ale też system pomiaru czasu w Berlinie. :shock:
Zwolnij trochę - komputery jeszcze nie są tak szybkie :lol:
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niemcy - zawody, historia, zdjęcia oraz najświeższe informacje.”