Berlin Marathon 2010.09.25

Niemcy. Berlin City Nacht - sprint 10km, 25km von Berlin, XRace, Halbmarathon - Półmaraton 21km, Marathon - Maraton 42km. Geierswalde, Oder Cup, Lebus i wiele, wiele innych. Historia oraz najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Berlin Marathon 2010.09.25

Post autor: mrv » wt września 28, 2010 1:04

krzysztofbr pisze:ooo mamo, słuchajcie Panowie..ja tego nie chce czytać. Kupie Wam po czekoladzie...ona ponoć uspokaja. Miłej nocy agresywnym rolkarzom:)
Agresja to jest tutaj:

A tu się zaczynał ciekawy temat o ciągnięciu, pchaniu... parciu... na wynik... :bom: :twisted: :mrgreen:

Już w paru miejsach w sieci piszą że prawdopodobnie od przyszłego roku głównym sponsorem BM będzie BMW

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Berlin Marathon 2010.09.25

Post autor: zico » wt września 28, 2010 7:57

Z innej beczki - faktem jest, że do grupy B włażą osoby, które nie mają pojęcia o jeździe... Przykre, ale prawdziwe. Przykłady:

- chaos przez 30km, brak spójności, nie można ułożyć się w węża, bo albo jeden macha nogami jak tancerz albo jedzie po całej szerokości jak Pudzian nie obrażając ani tancerzy, ani Pudziana.
- ścinanie zakrętów bez przemyślenia sprawy, to jest praktycznie robione na każdym wyścigu z zakrętami!!! Zawsze zakręt zaczyna się z zewnętrznej, a nie wchodzi na pełnej prędkości z wewnętrznej!!! Przez takie zachowanie wiele było wypadków - podcinanie dobrze jadących zawodników.
- przy traceniu równowagi niektórzy chwytają się chamsko za innych nie upadających (jeszcze) zawodników...

W grupie B było spokojnie 50% osób, które nie potrafiły się ułożyć prawidłowo w węża. Selekcja nastąpiła na małym rondzie na 32km. Przewróciło się około 60 osób i od tego miejsca wreszcie można było spokojnie pracować i jechać bezpiecznie w wężu. Selekcja naturalna.

Kolejnym faktem jest, że można być w grupie dalszej, i jeśli jest powiedzmy 6-10 dobrze jeżdżących osób, to można czas wykręcić lepszy niż wiele osób w grupie speed A.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Berlin Marathon 2010.09.25

Post autor: Janusz » wt września 28, 2010 8:13

A jak wypadła proponowana przez Alana współpraca polsko-polska? Udało się skręcić jakąś silniejszą grupę? W wynikach kilku naszych dojechało z podobnym czasem, więc chyba coś z tego wyszło? Pominę już kwestię czerwonych płaszczy sugerwanych przez klasyka.... :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Berlin Marathon 2010.09.25

Post autor: zico » wt września 28, 2010 8:22

Janusz pisze:A jak wypadła proponowana przez Alana współpraca polsko-polska? Udało się skręcić jakąś silniejszą grupę? W wynikach kilku naszych dojechało z podobnym czasem, więc chyba coś z tego wyszło? Pominę już kwestię czerwonych płaszczy sugerwanych przez klasyka.... :)
Na pewno na starcie były grupy razem trzymających się Polaków :D Co dalej, to już różnie :D

Najlepsze: jadę na start, patrzę - jeden zawodnik ma na plecach numer z napisem Jerzy, no to podjeżdżam, dzień dobry! No i jest, Polak! Z jakiego miasta przyjechałeś? Z Toronto... Wymiękłem :D
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Clapper
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 181
Rejestracja: czw sierpnia 24, 2006 3:27
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bytów

Re: Berlin Marathon 2010.09.25

Post autor: Clapper » wt września 28, 2010 9:37

xlukim pisze:
Clapper pisze:
krzysztofbr pisze:
Startowalem z konca sektora c i dopchalem sie na 1.35. tempo naprawde mizerne.Jak ktos chce pojechac szybciej to zdecydownie blizej przodu najepiej z innego lepszeg sektora.
z całym szacunkiem, uważam że na "lepszy sektor" trzeba sobie zasłużyć wynikami.
Szczerze powiem, że "wkurza" mnie typowe dla naszej narodowości cwaniactwo, by omijać reguły i zwyczaje.
Sektor "C" dawał też możliwośc pojechania w 1:28 z sekundami, co udowodnił Kamil Jaroszuk (startowali z niego zawodnicy z życiówkami 1:20-1:25).
Pojeździsz po zawodach, zdobędziesz doświadczenie, w Osiecznicy w czerwcu 2009 zrobisz życiówkę poniżej 1:20 i wystartujesz zasłużenie za rok z sektora "B".
Start z "szybszego" sektora może się wręcz skończyć całkowitą klapą, gdy za wszelką cene chcesz utrzymać tempo tych, którzy są od Ciebie zwyczajnie o wiele szybsi. W końcu zabraknie pary i nawet się nie zaczepisz do dobrego pociągu z sektora Tobie należnego.
Po co jeden z naszych kolegów startował na City Nacht i teraz na berlińskim maratonie razem z zawodnikami licencjonowanymi, skoro przyjechał za każdym razem na końcu stawki z czasem bardzo bardzo słabego zawodnika fitness??????
Ja tego nie qumam. ZZ
Kolego Clapper nie mów o cwaniactwie jeżeli nie znasz szczegółów. Zasłużyć???? Jak zasłużyć jak ktoś startuje pierwszy sezon. I robi wyniki w pierwszym sezonie startów takie, że Ty napewno w w pierwszym roku takich nie robiłeś. To po primo. Cwaniactwo???? Widziałem cwaniactwo w Twoim wykonaniu na Maratonie Sierpniowym. Następnym razem nie dam się tak łatwo wypchnąć z grupy przez "cwaniaka", który wcisnął się tylko dlatego, żeby mu kolega ciągnący nie uciekł. Więc nie zarzucajmy innym sami nie będąc fair. I jezeli uważasz, że sektor C dawał możliwość zrobienia wyniku to może pokażesz nam jaki wynik jesteś w stanie uzyskać z sektora C. Skoro to nie istotne?????
oj co Ty wiesz! coś insynuujesz tylko.
a moje wyniki można sprawdzić:
1. start Poznań 2006 - 1:34:00
2. start Duesseldorf 2007 - 1:27:58

w Berlinie 2010 z sektora "C" pojechałem 1:31:55

po co taka zapalczywość!? Niech kolega broni się sam, jak widać nie potrzebuje adwokata i z sensem i na spokojnie odpowiada!!!!

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Berlin Marathon 2010.09.25

Post autor: Piotr B » wt września 28, 2010 10:44

no nareszcie coś dzieje!!!!!

krzysztofbr
Posty: 48
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 2:35
Moje rolki: Bont Jet 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2010
Lokalizacja: Gdańsk-Żabianka/Sopot

Re: Berlin Marathon 2010.09.25

Post autor: krzysztofbr » wt września 28, 2010 3:49

generalnie poziom testosteronu w grupie rolkarzy wysoki. co i widać na tym forum. Przede wszystkim życzliwość a nie skupianie się na tym jak komuś dowalić.
Co do Polaków na Berlińskim maratonie, widoczni i słyszalni po słowach k...wa. Sami sobie wystawiamy wizytówkę.

Co do wpychania się na siłę do węża hmmmm jak moglem to wpuszczałem, co za roznica dla mnie? dziwie się tym co nie wpuszczają. Co do zachowania na zakretach..to zico ma racje, zachowanie wielu ludzi na zakretach wskazywało na brak conajmniej brak wyobrazni.

choć jak prowadzący węża zetnie zakręt:)?

a co do czasów na maratonie..to ja nie wiem, mało widziałem, ale coś mi sie wydaje, że 5 min w lewo w prawo może o niczym nie świadczyć.
poza tym rolki sa specyficzne (jak dla mnnie), to nie bieganie gdzie czasy cos wiecej mowia.

ps. jeszcze raz gartulacje dla Kamila Jaroszuka:) i dziękuje za list, kopia poniżej:
Re: Berlin Marathon 2010.09.25
Wysłano: Wt wrz 28, 2010 10:17
Od: kamjar
Do: krzysztofbr

KOcham Cie! chciałbym Cię lepiej poznać - POŁYKASZ??

krzysztofbr
Posty: 48
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 2:35
Moje rolki: Bont Jet 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2010
Lokalizacja: Gdańsk-Żabianka/Sopot

Re: Berlin Marathon 2010.09.25

Post autor: krzysztofbr » wt września 28, 2010 3:57

oj co Ty wiesz! coś insynuujesz tylko.
a moje wyniki można sprawdzić:
1. start Poznań 2006 - 1:34:00
2. start Duesseldorf 2007 - 1:27:58
czy możesz podać archiwalną prognozę pogody, koniecznie z kierunkiem wiatru i opisać nawierzchnię wraz z pofałdowaniem trasy:)?
inaczej nam nic to nie powie:)
z góry dziękuję!

Awatar użytkownika
Clapper
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 181
Rejestracja: czw sierpnia 24, 2006 3:27
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bytów

Re: Berlin Marathon 2010.09.25

Post autor: Clapper » wt września 28, 2010 4:01

krzysztofbr pisze:generalnie poziom testosteronu w grupie rolkarzy wysoki. co i widać na tym forum. Przede wszystkim życzliwość a nie skupianie się na tym jak komuś dowalić.
Co do Polaków na Berlińskim maratonie, widoczni i słyszalni po słowach k...wa. Sami sobie wystawiamy wizytówkę.

a co do czasów na maratonie..to ja nie wiem, mało widziałem, ale coś mi sie wydaje, że 5 min w lewo w prawo może o niczym nie świadczyć.
poza tym rolki sa specyficzne (jak dla mnnie), to nie bieganie gdzie czasy cos wiecej mowia.
plus minus 5 minut o czymś świadczy!!!!! Jest różnica przyjechać 5 minut przed zwycięzcą (sam zostajesz niekwestionowanym zwycięzcą) czy 5 minut po nim (może to oznaczać odległą pozycję).

Nie brnij już dalej. Nie zamierzałem Ci dowalać, a doradzić cierpliwość w pościgu za czołówką. Jak jesteś dobry, to przecież osiągniesz swoje. Gdyby było sucho, już może pękła by granica 1:30....

Mam nadzieję, że pisząc o słownictwie nie miałeś mnie na myśli, bo w moich ustach to słowo pojawia się wyjątkowo sporadycznie, a czytelnicy forum mogą odnieść wrażenie, że w odwecie do mnie pijesz....ZZ

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Berlin Marathon 2010.09.25

Post autor: zico » wt września 28, 2010 4:08

krzysztofbr pisze:Co do Polaków na Berlińskim maratonie, widoczni i słyszalni po słowach k...wa. Sami sobie wystawiamy wizytówkę.
Może inni krzyczeli achtung curven!!!
krzysztofbr pisze:choć jak prowadzący węża zetnie zakręt:)?
To może nie wyrobić tego łuku i na pewno nikogo nie podetnie, no bo jak? :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Clapper
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 181
Rejestracja: czw sierpnia 24, 2006 3:27
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bytów

Re: Berlin Marathon 2010.09.25

Post autor: Clapper » wt września 28, 2010 4:12

krzysztofbr pisze:
oj co Ty wiesz! coś insynuujesz tylko.
a moje wyniki można sprawdzić:
1. start Poznań 2006 - 1:34:00
2. start Duesseldorf 2007 - 1:27:58
czy możesz podać archiwalną prognozę pogody, koniecznie z kierunkiem wiatru i opisać nawierzchnię wraz z pofałdowaniem trasy:)?
inaczej nam nic to nie powie:)
z góry dziękuję!
odpuszczam, każdy kolejny post niczego nie wnosi. Kierunek i siła wiatru niekoniecznie sprzyja tej dyskusji i może innych znudzić i zniesmaczyć.

Zawsze mnie wkurzało, jak na zwężeniu ktoś pcha się do końca by zablokować ruch, Ciebie pewnie też!?!?
Zajęcie miejsca w sektorze Tobie nienależnym z racji Twoich wcześniejszych wyników, traktuję dokłądnie za podobny przejaw cwaniactwa (chociaż tu jak mniemam- "zgrzeszyłeś" jedynie myślą o starcie z sektora "B", mając na numerze startowym "C").

Finito. ZZ

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Berlin Marathon 2010.09.25

Post autor: WOJTEK45 » wt września 28, 2010 4:43

a ja znam sposób aby bez względu na osiągnięty wcześniej wynik wystartować z sektora "A"
wystarczy wykupić licencję WIC na konkretne zawody i już sprawa się kończy. Nie ma cwaniactwa, nie ma cierpliwego oczekiwania na wynik.
Komercja i już
Dla chętnych prześlę cennik za rok 2010 - trochę mało aktualny ale przybliży poziom zaangażowania fianasowego.

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Berlin Marathon 2010.09.25

Post autor: mrv » wt września 28, 2010 5:22

Na Northshore Marathon w tym roku (2x mniejsza impreza w USA) uczestników podzielono na kilkanaście sektorów bazując na ich wynikach (Wave 1-9 i kilka Elite Waves) z ostatnich 3 lat. Jesli uczestnik był bez historii pomniejszano podany przez niego wynik o jeden sektor w dół. Zdefiniowane przedziały czasowe nie pozwalały uczestnikowi z Wave 2 wystartowac z Wave 1. Po prostu jesli ruszyłeś w kierunku maty przed zdefiniowanym dla fali czasie dnia nie mierzono Ci czasu a reklamacje rozpatrywano odpowiedzią: SPADAJ wystartowałeś z niewłaściwego sektora. Mimo że wsadzili mnie do Wave2 gdzie po kilku milach razem z 20-30 osobami gonilismy Wave1 to nie mam pretensji do organizatorów choć zapewne w Wave1 powiózłbym się cały wyścig na kilka minut lepiej. Pretensji nie mam bo: w grupie było w miarę luźno, widziałem drogę przed sobą i mogłem sie skupic na jeździe a nie na przeżyciu.

Według mnie po części wine za tłok i sektorową samowolkę w Berlinie ponoszą organizatorzy. Upchanie 4000 ludzi w 4 sektorach jest grubym nieporozumieniem. Tym bardziej że na ostatnie 2 przypadała około połowa uczestników. Dodatkowe 2-3 sektory jak to bywało kiedyś bardzo by się przydały. Respektowanie historii uczestnictwa i wyników pozwoliłoby również na bardziej sprawiedliwe rozmieszczanie.

Awatar użytkownika
kamjar
Posty: 3
Rejestracja: śr lipca 01, 2009 4:13
Moje rolki: bont
Jeżdżę od: 09 kwie 2008
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Berlin Marathon 2010.09.25

Post autor: kamjar » wt września 28, 2010 6:06

do krzysztofbr - zbastuj troche ziomie bo choć zabawny to jednak NOWY jesteś a przez to trochę respektu dla bardziej doświadczonych i ZASŁUŻONYCH dla środowiska mieć powinieneś. Hej

do xlukim - kompletnie nie pojmuje Twojego żalu do "cwaniactwa"??? Rada: Nie startuj w zawodach!!! :-)

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Berlin Marathon 2010.09.25

Post autor: WOJTEK45 » wt września 28, 2010 6:20

kamjar - mam twoją licencję i nie tylko twoją.
A ja kiedyś w Engadin ( CH) wystartowałem z nieswojego sektora. I co????
DSQ .Nikt się nie zastanawiał że przyjechał z dalekiego kraju, że zapłacił za bilet samolotowy, za hotel, za wynajem auta.
Nie ważne .porządek musi być
I ja taką zasadę będę wprowadzał w Gdańsku

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niemcy - zawody, historia, zdjęcia oraz najświeższe informacje.”