38. BMW BERLIN-MARATHON 2011

Niemcy. Berlin City Nacht - sprint 10km, 25km von Berlin, XRace, Halbmarathon - Półmaraton 21km, Marathon - Maraton 42km. Geierswalde, Oder Cup, Lebus i wiele, wiele innych. Historia oraz najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: 38. BMW BERLIN-MARATHON 2011

Post autor: Andrzej » pn września 26, 2011 2:00

Piotr B pisze: Poprawiła się znacznie jakość nawierzchni na całej trasie!!!
Rozumiem że to prowokacja

Z roku na rok jest gorzej jeśli chodzi o nawierzchnię. Łaty przewężenia i wszystko co wymienił Toudi
Ogólnie było bardzo niebezpiecznie. W szpicy grupy B było baaaaaaaaaaaardzo dużo upadków. Do przepychanek jestem przyzwyczajony, do wpychania w węża też. Wypychachanie z grupy na mnie wrażenia nie robi ale walka na pięści, po twarzach i żebrach w trakcie jazdy to mnie troche zastanowiło.
Nie było za szybko. Grupa która prowadziła blokowala każdą próbę wyprzedzania. Do tego robili to w chamski sposób. Jechali wężem 12/15 osób z jednego teamu (Bont... - Włosi - w zielonych strojach). W sytuacji gdy szła kontra i mijała ostatniego z ich grupy to koleś krzyczał do przodu i nagle koleś z miejsca 6/7 zjeżdzał w perfidny sposób na bok zajeżdzając i wjeżdzając w grupe która robiła akcję. W ten sposób chronili cały czas swoich liderów. Masakra. Jedyna satysfakcja to to ze na finiszu inni ich ograli
ŻYCIE

Awatar użytkownika
PawelS
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 165
Rejestracja: pt maja 13, 2005 9:17
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: 38. BMW BERLIN-MARATHON 2011

Post autor: PawelS » pn września 26, 2011 3:14

Co do nawierzchni mam takie same odczucia, jest coraz gorzej.
Co do liczby sklasyfikowanych, to ja jechałem oficjalnie, a mnie nie sklasyfikowali :evil: Coś się chyba spieprzyło z moim chipem. Okazało się przy próbie wydrukowania certyfikatu, ale pani zapisała w tabelce (w której już było więcej takich jak ja) i powiedziała, że sprawdzą. Trochę do kitu, bo akurat poprawiłem swoją życiówkę sprzed 6 lat :D Do tego nie sklasyfikują mnie w "doppelstarterach". :( Ale jakoś to przeżyję, medal dali, dojechałem w jednym kawałku, a najważniejsze, że jazda była fantastyczna! A w niedzielę równym tempem, nie za szybko, żeby się nie spocić, dowaliłem pół minuty kumplowi, który w tym samym czasie biegł w Warszawie :lol:

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: 38. BMW BERLIN-MARATHON 2011

Post autor: Marek » pn września 26, 2011 7:34

Toudi pisze:
Piotr B pisze:Poprawiła się znacznie jakość nawierzchni na całej trasie!!!
Coooo?
Poprzedni raz jechałem wprawdzie w Berlinie 2 lata temu ale na moje oko to nawierzchnia się znacznie pogorszyła:
łaty, szczeliny, przewężenia, koleiny i te piep...e klapy, pokrywy oraz inne świństwa w drodze. Pomijam już fakt, że ta brama czy co to tam jest przed finiszem nadal tam stoi i tarasuje drogę do sprintu.
ta brama to wina rudego i szarika

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 38. BMW BERLIN-MARATHON 2011

Post autor: Mirek_83 » pn września 26, 2011 9:50

Andrzej pisze:
Piotr B pisze: Poprawiła się znacznie jakość nawierzchni na całej trasie!!!
Rozumiem że to prowokacja

Z roku na rok jest gorzej jeśli chodzi o nawierzchnię. Łaty przewężenia i wszystko co wymienił Toudi
Ogólnie było bardzo niebezpiecznie. W szpicy grupy B było baaaaaaaaaaaardzo dużo upadków. Do przepychanek jestem przyzwyczajony, do wpychania w węża też. Wypychachanie z grupy na mnie wrażenia nie robi ale walka na pięści, po twarzach i żebrach w trakcie jazdy to mnie troche zastanowiło.
Nie było za szybko. Grupa która prowadziła blokowala każdą próbę wyprzedzania. Do tego robili to w chamski sposób. Jechali wężem 12/15 osób z jednego teamu (Bont... - Włosi - w zielonych strojach). W sytuacji gdy szła kontra i mijała ostatniego z ich grupy to koleś krzyczał do przodu i nagle koleś z miejsca 6/7 zjeżdzał w perfidny sposób na bok zajeżdzając i wjeżdzając w grupe która robiła akcję. W ten sposób chronili cały czas swoich liderów. Masakra. Jedyna satysfakcja to to ze na finiszu inni ich ograli
ŻYCIE
szkoda, że mnie nie przyblokowali na zakręcie, na którym nie wyrobiłem. Obyło by się bez dzwona ;) a tak poważnie tak jak napisałeś Andrzej wszystkie próby rozbijali, często w bardzo perfidny sposób. Trzeba częściej za granicą startować, bo u nas stanowczo "za grzecznie" jest... ;)

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: 38. BMW BERLIN-MARATHON 2011

Post autor: Piotr B » wt września 27, 2011 8:00

Andrzej pisze:Nie było za szybko.
Rozumiem że to kolejna prowokacja - 1:13 nie za szybko dobre! no dobre!

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 38. BMW BERLIN-MARATHON 2011

Post autor: Mirek_83 » wt września 27, 2011 8:20

Piotr B pisze:
Andrzej pisze:Nie było za szybko.
Rozumiem że to kolejna prowokacja - 1:13 nie za szybko dobre! no dobre!
Zgodzę się z Andrzejem, nie było szybko, 2-3 min można było jeszcze urwać. Było trochę szarpaniny na początku, potem się uspokoiło. Dopiero ostatnie 2-3km zaczęła się mocna jazda.

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: 38. BMW BERLIN-MARATHON 2011

Post autor: Andrzej » wt września 27, 2011 9:40

Mirek_83 pisze:
Piotr B pisze:
Andrzej pisze:Nie było za szybko.
Rozumiem że to kolejna prowokacja - 1:13 nie za szybko dobre! no dobre!
Zgodzę się z Andrzejem, nie było szybko, 2-3 min można było jeszcze urwać. Było trochę szarpaniny na początku, potem się uspokoiło. Dopiero ostatnie 2-3km zaczęła się mocna jazda.
Dokładnie. Wtedy się właśnie wywróciłem, grupa pojechała bo przestałem Wam przeszkadzać :(

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: 38. BMW BERLIN-MARATHON 2011

Post autor: julek1967 » wt września 27, 2011 8:56

troche jestem zdegustowany ,bo impeza kultowa ale z tymi makaroniarzami to bym sobie porozmawiał jak Kliczko z Adamkiem ! do Berlina chcę się wybrac ,bo tam mnie jeszcze nie widzieli ale po tym co pisaliście to się chyba poważnie zastanowie.mam tu na myśli stan nawierzchni!!!bo na idiotów to chyba żaden organizator nie ma wpływu,choc można zgłosic taki problem organizatorowi i jeśli tych głosów będzie więcej,to można temu w przyszłości zapobiec ,znając drużyne ,która walczy nieuczciwie ,,,,,albo jeśli i to nie poskutkuje to w przyszłym roku najzwyczajniej "skuc im morde"-ich własną bronią.Niech no oni przyjadą do Polski to będzie z nich "Pasta,pasta,magi,magi,pasta,pasta..." a tak już serio to krótkie uwagi na stronie organizatora bmw Berlin Maraton powinny i muszą się znależc !!!! dodam tylko dla pokrzepienia serc ,że u nas ,na własnym podwórku rośnie imreza która byc może przewyższy ten zachodni klasyk-to Maraton Sierpniowy !!! Nawierzchnia idealna ,bezpieczna ,mało zakrętów,organizacja z roku na rok coraz lepsza i co najważniejsze u siebie !!! w tym roku było 600 uczestników ,a po recenzjach na forach myśle ,że w 2012 będzie ich grubo ponad 1000 jak nie ponad 2000 co sobie i Wam życze .to pisałem ja najlepszy rolkarz wśród morsów i odwrotnie ,może?, Julek rocznik A.D.1967 - pozdro

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: 38. BMW BERLIN-MARATHON 2011

Post autor: waluś » wt września 27, 2011 9:12

Może należy zaopatrzyć się w gaz pieprzowy i dyskretnie sikać na co wredniejsze teamy :)

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 38. BMW BERLIN-MARATHON 2011

Post autor: Mirek_83 » wt września 27, 2011 10:35

Andrzej pisze: Dokładnie. Wtedy się właśnie wywróciłem, grupa pojechała bo przestałem Wam przeszkadzać :(
cisnęliśmy równo sporą część dystansu, ja zawinąłem się w takim miejscu, że udało mi się Was dojechać. Piotr od Was miał mniej szczęścia, Ty również. A na trasie naprawdę dużo pracowałeś, za co brawa się Tobie należą Andrzej!

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: 38. BMW BERLIN-MARATHON 2011

Post autor: mrv » wt września 27, 2011 10:37

julek1967 pisze:! Nawierzchnia idealna ,bezpieczna ,mało zakrętów,organizacja z roku na rok coraz lepsza i co najważniejsze u siebie !!! w tym roku było 600 uczestników ,a po recenzjach na forach myśle ,że w 2012 będzie ich grubo ponad 1000 jak nie ponad 2000 co sobie i Wam życze .to pisałem ja najlepszy rolkarz wśród morsów i odwrotnie ,może?, Julek rocznik A.D.1967 - pozdro
Z ta nawierzchnią to oni tylko tak straszą bo zazdroszczą Niemcom zawodów :evil:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 38. BMW BERLIN-MARATHON 2011

Post autor: zico » wt września 27, 2011 10:41

Mirek_83 pisze:cisnęliśmy równo sporą część dystansu, ja zawinąłem się w takim miejscu, że udało mi się Was dojechać. Piotr od Was miał mniej szczęścia, Ty również. A na trasie naprawdę dużo pracowałeś, za co brawa się Tobie należą Andrzej!
Na początku, jak jeszcze miałem Andrzeja w zasięgu wzroku, to widziałem go na dziobie stawki! Szacun! :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 38. BMW BERLIN-MARATHON 2011

Post autor: Mirek_83 » śr września 28, 2011 12:02

zico pisze:
Mirek_83 pisze:cisnęliśmy równo sporą część dystansu, ja zawinąłem się w takim miejscu, że udało mi się Was dojechać. Piotr od Was miał mniej szczęścia, Ty również. A na trasie naprawdę dużo pracowałeś, za co brawa się Tobie należą Andrzej!
Na początku, jak jeszcze miałem Andrzeja w zasięgu wzroku, to widziałem go na dziobie stawki! Szacun! :)
Bo się ustawiłeś nie tam gdzie trzeba! :P

krentz
Posty: 26
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:30
Moje rolki: Powerslide Infinity
Jeżdżę od: 02 sie 2007

Re: 38. BMW BERLIN-MARATHON 2011

Post autor: krentz » śr września 28, 2011 8:46

A mnie ciekawi dla czego Pan Alankiewicz na filmie poniżej

w 2:52 zapycha na boso z rolkami pod pachą ??

Pozdrawiam Krentz

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 38. BMW BERLIN-MARATHON 2011

Post autor: zico » śr września 28, 2011 8:50

Sprawa jest bardzo prosta: dał szanse innym na lepszy wynik.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niemcy - zawody, historia, zdjęcia oraz najświeższe informacje.”