sposoby sznurowania rolek/lyzew hokejowych.

Hokej na wrotkach (rolkach / rolki) w Polsce / Inline hockey in Poland
Informacje, sprzęt / Information, skates

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Muzzy
Posty: 7
Rejestracja: śr października 11, 2006 10:13

sposoby sznurowania rolek/lyzew hokejowych.

Post autor: Muzzy » czw maja 31, 2007 10:05

hej,
jezdze na rolkach hokejowych - nie gram w hokeja, ale sa idealne do roznych wyglupow. Sa sznurowane od dolu do gory - zadnych klamerek. Mam sznurowki normalnie zalozona na X. Zeby bylo wygodnie, a jednoczesnie dobrze trzymalo pasuje w roznych miejscach roznie zaciagnac sznurowki - luzniej, ciasniej - niestety po chwili jazdy wszystko sie usrednia. Wydaje mi sie , ze hokeisci maja jakis specjalny sposob wiazania-przeplotu sznurowek - rownolegle - podejrzewam, ze to jakis specjalny sposob dobrze trzymajacy - czy moze ktos zna taki sposob ?

Pozdrawiam,

Muzzy

Awatar użytkownika
Parzival
Czterokółkowiec
Posty: 86
Rejestracja: czw grudnia 01, 2005 4:14
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Neverwhere

Post autor: Parzival » czw maja 31, 2007 5:30

Nie wiem czy jest jakiś specjalny sposób wiązania. Ja swoje hokejówki mam zawiązane normalnie tzn. na początku (przy palcach) nie za mocno, na środku (przy podbiciu) dość mocno i na samej górze trochę luzu. Po godzinie ostrej jazdy też mi się trochę sznurówki rozluźniają - to całkowicie normalne jak noga intensywnie pracuje. Jedynym sposobem jaki znam to nawoskowanie sznurowadeł - wtedy nie powinny się przesuwać i rozluźniać w czasie jazdy.
<FREERIDE>

pnw22
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 238
Rejestracja: śr lutego 08, 2006 6:51

Post autor: pnw22 » czw maja 31, 2007 8:40

Górne sznurowadło przełóż przez drugie od góry oczko przewlekając od strony wewnętrznej do zewnętrznej i zaraz potem do góry do pierwszego oczka przewlekając od zewnętrznej do wewnętrznej ( ten manewr utworzy jakby pętelkę pomiędzy oczkami). Zrób to samo z drugą stroną buta. Następnie przewlec sznurowadło z prawej strony przez utworzoną pętelkę na lewej stronie buta i vice versa.

Muzzy
Posty: 7
Rejestracja: śr października 11, 2006 10:13

Post autor: Muzzy » pt czerwca 01, 2007 8:53

Dzieki za odpowiedz, ale jakos nie potrafie sobie tego wyobrazic - czy moglbys opisac "od poczatku" - zakladajac, ze nie ma wogole sznurowadla w bucie. A moze ktorys ze sposobow na tej stronie odpowiada Twojemu opisowi http://www.fieggen.com/shoelace/lacingmethods.htm
Bywaj zdrow,

pnw22
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 238
Rejestracja: śr lutego 08, 2006 6:51

Post autor: pnw22 » pt czerwca 01, 2007 6:21

Muzzy pisze:Dzieki za odpowiedz, ale jakos nie potrafie sobie tego wyobrazic - czy moglbys opisac "od poczatku" - zakladajac, ze nie ma wogole sznurowadla w bucie. A moze ktorys ze sposobow na tej stronie odpowiada Twojemu opisowi http://www.fieggen.com/shoelace/lacingmethods.htm
Bywaj zdrow,
Wyslij mi PW Nr.stacjonarnego tel z kierunkowym danego miasta to Ci dokladnie wytlumacze.

Muzzy
Posty: 7
Rejestracja: śr października 11, 2006 10:13

Post autor: Muzzy » sob czerwca 02, 2007 12:15

hehe, dzieki, musimy to jednak odlozyc - w domu nie mam stacjonarnego i wyjezdzam na dwa tygodnie na delegacje. POdeslij mi moze Twoj numer na stacjonarny albo na komorke to zadzwonie moze jednak ja - moze smsem na 503-847-007 - trzymaj sie i jeszcze raz tnx.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: sposoby sznurowania rolek/lyzew hokejowych.

Post autor: Toudi » pt czerwca 04, 2010 7:22

SprawdzaŁEM KIEDYŚ KILKA SPOSOBÓW I U MNIE TEN DZIAŁA NAJLEPIEJ:
http://www.fieggen.com/shoelace/ladderlacing.htm
Jak nie masz długich sznurowadeł, to może nie wystarczyć.
Pozdrawiam
Piotr

gitkrzych
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwietnia 25, 2010 8:13
Moje rolki: Bauer Vapor XVR Lite
Jeżdżę od: 02 kwie 2010

Re: sposoby sznurowania rolek/lyzew hokejowych.

Post autor: gitkrzych » śr lipca 14, 2010 12:19

Dokładnie ja mam ten sam sposób wiązania co kolega wyżej polecam bardzo wygodny i trzyma fajnie. po dobrym naciągnięciu nie rozluźnia się.
Co prawda ja po kilku minutach muszę ściągnąć rolki bo mnie cisną i założyć znów i związać i wtedy już jest ok chociaż Bauer Vapor XVR Lite mogły by być wygodniejsze albo ja tylko narzekam :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hokej na wrotkach (rolkach / rolki) / Inline hockey”