Maraton w Tomaszowie Lubelskim - 16.09.2006

Tomaszów Lubelski Roztocze Maraton - historia oraz najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pn września 18, 2006 3:19

Gratulacje dla startujących, My niestety już wcześniej mielismy zaplanowany inny start...Co do wożenia się itp. Wielu jest zawodników, którzy tak robią, ale mają do tego prawo, nikt nie może im kazać prowadzić. A co do współpracy...czasem trzeba się podporządkować, a nie wszyscy to potrafią...

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » pn września 18, 2006 3:26

A ja to po Maratonie Gdańskim co do wożenia się mam tylko pretensje do....... samego siebie i Adirala.
Jechaliśmy w dobrze pracującej grupie: Alan, Andrzej, Admiral, Zico. Za nami ciągle wiozło się dwóch gości. Jeden przewrócił Admirala - przypuszczam że nie specjalnie.
A teraz dlaczego mam pretensje do samego siebie ?
Ano dlatego że nie bylismy dość mocni aby im odjechać
. Jakbyśmy odjechali może by upadku nie było.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pn września 18, 2006 7:19

Andrzej pisze:A ja to po Maratonie Gdańskim co do wożenia się mam tylko pretensje do....... samego siebie i Adirala.
Jechaliśmy w dobrze pracującej grupie: Alan, Andrzej, Admiral, Zico. Za nami ciągle wiozło się dwóch gości. Jeden przewrócił Admirala - przypuszczam że nie specjalnie.
A teraz dlaczego mam pretensje do samego siebie ?
Ano dlatego że nie bylismy dość mocni aby im odjechać
. Jakbyśmy odjechali może by upadku nie było.
Trafiłeś w samo sedno. "Wożenie się" może być uznane co najwyżej za nieeleganckie zachowanie, ale nie można go nikomu zabronić. Jeśli jest się zdecydowanie mocniejszym to się odjedzie.

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pn września 18, 2006 8:26

WFH pisze:
Andrzej pisze:A ja to po Maratonie Gdańskim co do wożenia się mam tylko pretensje do....... samego siebie i Adirala.
Jechaliśmy w dobrze pracującej grupie: Alan, Andrzej, Admiral, Zico. Za nami ciągle wiozło się dwóch gości. Jeden przewrócił Admirala - przypuszczam że nie specjalnie.
A teraz dlaczego mam pretensje do samego siebie ?
Ano dlatego że nie bylismy dość mocni aby im odjechać
. Jakbyśmy odjechali może by upadku nie było.
Trafiłeś w samo sedno. "Wożenie się" może być uznane co najwyżej za nieeleganckie zachowanie, ale nie można go nikomu zabronić. Jeśli jest się zdecydowanie mocniejszym to się odjedzie.
jest na to sposób, jedzie sie tak jak grupa kolarzy na torze czyli kazdy musi prowadzić aby nastepnie zamykać wachlarz. Widziałem jak mocnymi zmianami 5 rolkarzy SCC Berlin zgubilo mojego kolegę w Mallnow. Piotr po trzech szybkich zmianach na 4 km podpadł. Sentymentów nie bylo.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pn września 18, 2006 9:13

Wcale nie jest to takie proste, bo jak ktoś nie chce to będzie unikał zmiany. Wiem, ze tak się da, bo taką taktykę zastosowałem wczoraj w Pardubicach :D Jeden Czech miał o to pretensje, ale po wymianie ciosów i zdań już nic nie mówił :lol: :lol: :lol:
Ale i tak na niewiele mi się to zdało, bo jestem słaby jak nigdy :cry:

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pn września 18, 2006 10:45

Tam grupa była mocna i mocno zorganizowana no i nie dyskutowali tylko się rozpędzali.

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » wt września 19, 2006 8:31

WFH pisze:Wcale nie jest to takie proste, bo jak ktoś nie chce to będzie unikał zmiany. Wiem, ze tak się da, bo taką taktykę zastosowałem wczoraj w Pardubicach :D Jeden Czech miał o to pretensje, ale po wymianie ciosów i zdań już nic nie mówił :lol: :lol: :lol:
Ale i tak na niewiele mi się to zdało, bo jestem słaby jak nigdy :cry:
A tak poza tematem to Pardubice Ambra zdobyła:

Obrazek

Gratulacje!

sws
Czterokółkowiec
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 9:17
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: sws » wt września 19, 2006 7:03

Zdjęcia z zawodów można oglądac na http://www.tomaszow-lubelski.pl/tuks-ro ... on2006.htm :)

Skulik
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:02
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: Skulik » pn września 25, 2006 10:29

Sorki ze tak puźno odpisuje ale nie miałem zbytnio czsu (z przyczyn niezależnych). Co do maratonu:
-przyznaje sie że nie chciałem prowadzić (cały czas wiozłem sie za grupą)
-kiedy Zielik wyszedł na prowadzenie nie chiałem go gonic bo wiem ze cała grupa pojechała by za mną a potem by mnie "zajechała"
-ale były momęty kiedy chciałem prowadzić np: po ucieczce Pawła i Damiana, kiedy dołaczyłem do nich oni zmieniali sie co chwile (myslałem ze chcą odskoczyc od pozostałej grupy) więc i ja wyszedłem na zmiane, myśląc ze będą współpracować (jak to dawniej było), ale nie chcieli.
W Łomży postaram sie prowadzic jak najwięcej (oczywiście w 2-3grupie) chyba ze tępo pozwoli mi na prowadzenie w pierwszej, w co wątpie.

Pozdrawiam!
Skulik

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » pn września 25, 2006 1:48

Skulik nie deklaruj sie bo później będziesz musiał się z tego wywiązać. W Tomaszowie Był inny maraton w łomży bedzie inny. Więcej osób i każdy bieg jest inny w jednym prowadzisz a w innym musisz gonić.
ale były momęty kiedy chciałem prowadzić np: po ucieczce Pawła i Damiana, kiedy dołaczyłem do nich oni zmieniali sie co chwile (myslałem ze chcą odskoczyc od pozostałej grupy) więc i ja wyszedłem na zmiane, myśląc ze będą współpracować (jak to dawniej było), ale nie chcieli.


Co do tego to ja chiałem współpracować, ale po ucieczce którą zacząłem i prowadziłem z 500m prawie na makasa bo chciałem ucieć, ktoś dał mi zmiane na ponad 100m i dalej musiałem prowadzić później Sklulik wyszedł i dalej nie było komu zmienić. Ale mniejsza o to bieg sie skończył i zbliża się Łomża i teraz na tym trzeba się skupić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tomaszów Lubelski Roztocze Maraton - historia oraz najświeższe informacje.”