Dystans maratonu ma długość 42,195km

Gdzie, kiedy, za ile? Wszystko o zbliżających się zawodach w jeździe szybkiej
Inline speed skating competition. When, where, expenses

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Ada
Posty: 6
Rejestracja: pt lutego 16, 2007 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Paryz

Post autor: Ada » sob lutego 17, 2007 9:23

Nie potrzbuje linku, bylam tam w zeszlym roku z grupa w ktorej dwoch "wariatow" bralo udzial w obydwuch maratonach.

Zanim cos stwierdzisz na nowo z taka stanowczoscia, zbierz wszystkie wiadomosci z detalami. :wink:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Krzysztof » sob lutego 17, 2007 6:44

Mimo, iż odległość 195m stanowi zaledwie 0,46% całego dystansu to stanowi on jednak o pewnej tradycji (nie mylić z taką eks-tradycją co to muszą oddać samolot).

Organizowany maraton rolkarski w Juterborgu miał jednak dystans 42 195m.

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » ndz lutego 18, 2007 9:50

Ada pisze:Nie potrzbuje linku, bylam tam w zeszlym roku z grupa w ktorej dwoch "wariatow" bralo udzial w obydwuch maratonach.

Zanim cos stwierdzisz na nowo z taka stanowczoscia, zbierz wszystkie wiadomosci z detalami. :wink:
UUUUUUUUUUUUUU ale pojechała :x

Ada
Posty: 6
Rejestracja: pt lutego 16, 2007 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Paryz

Post autor: Ada » ndz lutego 18, 2007 10:41

zico pisze:
Ada pisze: We Francji, Szwajcarii, Angli, Niemczech zaden maraton wrotkarski nie ma 42,195km i nikt sie nie obawia o strate "wiarogodnosci".
Zobacz: http://www.scc-events.com/events/berlin ... tionen.php


Jak byk 42,195 największy maraton w Berlinie, zaliczany do World Inline Cup.
Potwierdzilam te wiadomosc i napisalam dlaczego tak jest. Czytasz dokladnie czy tylko co trzecia linie ? Dyskutujcie sobie beze mnie, nudne to... Jak zycie w Polsce :(

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » ndz lutego 18, 2007 12:19

Ada, Pią Lut 16, 2007 20:46 pisze:We Francji, Szwajcarii, Angli, Niemczech zaden maraton wrotkarski nie ma 42,195km i nikt sie nie obawia o strate "wiarogodnosci".
Zico, Pią Lut 16, 2007 20:57 pisze: Zobacz: http://www.scc-events.com/events/berlin ... tionen.php


Jak byk 42,195 największy maraton w Berlinie, zaliczany do World Inline Cup.
Ada, Pią Lut 16, 2007 22:59 pisze:W Belinie organisowane sa obydwa maratony w ten sam week-end i na tej samej trasie : wrotki w sobote, bieg w niedziele. Tym bym tlumaczyla to, ze maraton wrotkarski ma tes sam dystans co lekkoatletyczny. Sa nawet tacy ktorzy biora udzial w obydwuch.


Ada pisze:
zico pisze:
Ada pisze: We Francji, Szwajcarii, Angli, Niemczech zaden maraton wrotkarski nie ma 42,195km i nikt sie nie obawia o strate "wiarogodnosci".
Zobacz: http://www.scc-events.com/events/berlin ... tionen.php


Jak byk 42,195 największy maraton w Berlinie, zaliczany do World Inline Cup.
Potwierdzilam te wiadomosc i napisalam dlaczego tak jest. Czytasz dokladnie czy tylko co trzecia linie ? Dyskutujcie sobie beze mnie, nudne to... Jak zycie w Polsce :(
Chyba kto inny czyta tutaj co n-tą linię :evil: Zwróć uwagę na daty postów, to zrozumiesz, dlaczego czepiasz się bez sensu.

A co do nudów, to niezła jesteś, jak potrafisz pisząc 6 postów w jednym temacie, stwierdzić, że dyskusja tutaj jest nudna...
Życzę światowych sukcesów
Pozdrawiam Piotrek

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » ndz lutego 18, 2007 1:10

Ada pisze: Dyskutujcie sobie beze mnie, nudne to... Jak zycie w Polsce :(
Zycie jest takie jak sobie je ułożymy. Bardzo dużo osób w Polsce się nie nudzi i realizuje się na wielu płaszczyznach min. sporcie rolkarskim
Moje gratulacje że znalazłaś swoje miejsce na świecie w którym się dobrze czujesz.

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » pn lutego 19, 2007 8:32

Piotr B pisze:
Ada pisze: Dyskutujcie sobie beze mnie, nudne to... Jak zycie w Polsce :(
...Moje gratulacje że znalazłaś swoje miejsce na świecie w którym się dobrze czujesz.
Chyba nie dokońca tak sie dobrze czuje skoro zaczęła znowu czegoś szukac w Polsce.

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » pn lutego 19, 2007 9:49

kmieto7 pisze:
WFH pisze:Troche za późno... :lol:
...ale tym przebudzeniem troszkę nadrobił :?:
Lepiej się przebudzić i narobić niż najpierw narobić a potem przebudzić! :D :D :shock: :shock: :evil: :evil: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pn lutego 19, 2007 9:53

ALAN54 pisze:
kmieto7 pisze:
WFH pisze:Troche za późno... :lol:
...ale tym przebudzeniem troszkę nadrobił :?:
Lepiej się przebudzić i narobić niż najpierw narobić a potem przebudzić! :D :D :shock: :shock: :evil: :evil: :twisted: :twisted:
:lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Post autor: michał1990 » pn lutego 19, 2007 4:42

czepiacie sie:D
ma dziewczyna problem. czasem trudno sie pogodzic z faktem :P

kmieto7

Post autor: kmieto7 » pn lutego 19, 2007 4:52

michał1990 pisze:czepiacie sie:D
ma dziewczyna problem. czasem trudno sie pogodzic z faktem :P
...tutaj nikt się nie czepia. Tylko fakt jest faktem. Maraton to maraton 42.195 i koniec :evil: :evil: :evil: A inne to mogą być półmaratony, supermaratony i krótsze lub dłuższe dystanse różne. Jake tam organizatorom przyjdą do głowy :twisted:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » śr lutego 21, 2007 12:17

kmieto7 pisze:Maraton to maraton 42.195 i koniec :evil: :evil: :evil: A inne to mogą być półmaratony, supermaratony i krótsze lub dłuższe dystanse różne. Jake tam organizatorom przyjdą do głowy :twisted:
Dokładnie tak. Trzeba dokładnie czytać nagłówek tematu, czyli podstawę całej piramidy. Jak się tego nie ogarnie to z resztą już będzie coraz bardziej źle :twisted:
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » śr lutego 21, 2007 9:58

zico pisze:
kmieto7 pisze:Maraton to maraton 42.195 i koniec :evil: :evil: :evil: A inne to mogą być półmaratony, supermaratony i krótsze lub dłuższe dystanse różne. Jake tam organizatorom przyjdą do głowy :twisted:
Dokładnie tak. Trzeba dokładnie czytać nagłówek tematu, czyli podstawę całej piramidy. Jak się tego nie ogarnie to z resztą już będzie coraz bardziej źle :twisted:
No to ja dorzuce coś od siebie...Może się zdziwicie, ale stoje raczej po stronie Ady...Wszyscy wiemy, że dystans maratonu biegowego to 42, 195 m. Często(zwłaszcza w Polsce) maratony na rolkach rozgrywane są na tej samej trasie, więc co naturalne mają tę samą długość. Często jednak jeśli impreza jest typowo wrotkarska organizatorzy nie przywiązują aż tak dużej wagi do tego, aby sdystans się zgadzał co do metrów. Nie raz startowałem w zawodach, które nazywały się "maratonami a miały np. 40 czy 44 km. I dotyczy to imprez z najwyższej światowej półki - Pucharów Świata i Mistrzost Świata.I jeśli przejechałem taki wyścig to co? Nie przejechałem maratonu? gólnie uważam, ze troche niepotrzebnie się wszyscy tak denerwujecie... :twisted:

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Post autor: Slawek » śr lutego 21, 2007 12:29

WFH pisze:I jeśli przejechałem taki wyścig to co? Nie przejechałem maratonu?
Zgadza sie.... Nie przejechales maratonu tylko wyscig na jakims tam dystansie.... I to jest fakt autentyczny, ktorego niestety wieksza polowa ludzi zdaje sie nie dostrzegac.... ;)

Slawek
> http://www.janarolki.pl <

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » śr lutego 21, 2007 1:54

Slawek pisze:
WFH pisze:I jeśli przejechałem taki wyścig to co? Nie przejechałem maratonu?
Zgadza sie.... Nie przejechales maratonu tylko wyscig na jakims tam dystansie.... I to jest fakt autentyczny, ktorego niestety wieksza polowa ludzi zdaje sie nie dostrzegac.... ;)

Slawek
Wyścigi te od wielu lat umownie nazywane są maratonami i mi to osobiście nie przeszkadza. Nie widze też w tym powodu do kłótni. Wolałbym, zeby w Polsce był 10 wyścigów po 43km niż dwza-trzy po 42,195.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawody jazdy szybkiej / Events inline speed skating”