Maratony w Polsce

Wszystko o łyżwiarstwie / all about skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Maratony w Polsce

Post autor: romanwrotkarz » sob listopada 17, 2007 5:45

Jak część z nas wie, w Polsce też odbywały się maratony łyżwiarskie. W latach 80 tych przyszła taka moda z Holandii. Rozegrano maratony w Sanoku, Tomaszowie Mazowieckim, a niektórzy twierdzą że także w Warszawie. Na mazurskie jeziora przyjechało kilka autokarów żądnych wrażeń maratończyków z Holandii. Raz nawet udało się znakomicie. Bieg rozegrano, rozdano nagrody - chyba rower wyścigowy za 1 -sze miejsce.
Póżniej było gorzej Pod ciężarem maszyny do lodu, lód się załamał i maszyna zatonęła. Holendrzy zrazlili się do organizacji w Polsce i przerzucili się na górskie jeziora w innych krajach. Kilka lat temu, udało się zorganizować maraton w Giżycku. Wygrał go Bartek Pisarek. Warunki byłe ciężkie, dużo upadków. Ostatnie lata jednak zimy nie były łakawe i nici wyszły z dobrych chęci. Giżyczanie, na własne ryzyko, na kruchym cienkim lodzie ścignęli się między sobą - nie znane są dane o uzyskanych czasach i miejcach. Wreszcie w 2007 roku, 4 listopada, odbył się oficjalnie 1-szy maraton łyżwiarski w Warszawie, na torze Stegny. Wyniki są na stronie WTŁ Stegny i PZŁS. W marcu planowany jest następny, prawdopodobie z udziałem Holendrów.

A teraz ciekawostka. ISU szykuje nowinki regulaminowe. Zawody łyżwiarzy szybkich będą się w przyszłości odbywać za zasadzie mass start, czyli tak jak na wrotkach ( informacja z ostatniej chwili od Pawła Zygmunta, nazego i światowego reprezentanta zawodników w ISU) :roll: :roll: :!: :?: :o

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Maratony w Polsce

Post autor: WFH » sob listopada 17, 2007 5:54

romanwrotkarz pisze: A teraz ciekawostka. ISU szykuje nowinki regulaminowe. Zawody łyżwiarzy szybkich będą się w przyszłości odbywać za zasadzie mass start, czyli tak jak na wrotkach ( informacja z ostatniej chwili od Pawła Zygmunta, nazego i światowego reprezentanta zawodników w ISU) :roll: :roll: :!: :?: :o
Ciekawa informacja, mam pewne wątpliwości czy jednak do tego dojdzie...

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Re: Maratony w Polsce

Post autor: romanwrotkarz » pn lutego 04, 2008 12:19

2 lutego 2008, w sobotnie przedpołudnie, zrobiłem solo na panczenach mały trening maratoński na Stegnach.: 70+70+60rund=200rund, czyli 80km. Czas łączny 146minut 21sekund co daje przeciętną 32.8 km/godz. Muszę przyznać że lód był dobry, gładki. Dla porównania, w marcu 2006 r w Giżycku, na lodzie toru zrobionego na bieżni wokół stadionu piłkarskiego, dwaj weterani Andrzej Lemieszek i Leszek Lachowicz przejechali non-stop 150 okrążeń, co daje 60km , w czasie 178minut, ale na słabym lodzie. A 13 lat temu, zaprzyjaźniony weteran Krzysztof Zdzienicki przejechał non-stop na jeziorach w Holandii 70km w czasie mi nie znanym. Tak więc coś od czasu do czsu się działo i dzieje. Póki co odsyłam do video klipów i zdjęć z ostatniego maratonu w Weissensee. Wyścig na 100km faceci, 60km kobiety Link do klipów video
http://schaatsen.nos.nl/artikelen/2008/ ... weissensee
Link do zdjęć z tej imprezy
http://www.mijnalbum.nl/Album=7BOSCDVP
Pozdrawiam i zachęcam do naśladownictwa :eye:
3 kółkowiec 100mm
http://www.lyzwyszybkie.republika.pl
Łyżwiarz - rolkarz

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Maratony w Polsce

Post autor: WFH » pn lutego 04, 2008 8:32

romanwrotkarz pisze:2 lutego 2008, w sobotnie przedpołudnie, zrobiłem solo na panczenach mały trening maratoński na Stegnach.: 70+70+60rund=200rund, czyli 80km. Czas łączny 146minut 21sekund co daje przeciętną 32.8 km/godz.
Gratuluje dokonania w/w wyczynu i życzę uzyskania podobnej średniej podczas oficjalnych maratonów( łyżwiarskich i wrotkarskich).

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Maratony w Polsce

Post autor: Ariel » czw lutego 07, 2008 2:12

Najbliższe znane mi imprezy rolkowe to 106 km w Geierswalde k. Hohenbocka http://www.seenland100.de/ i 100 km na Bornholmie http://www.skatebornholm.dk/

Czy koledzy pokażą się na którejś z tych imprez?
A może będzie jakaś podobna impreza w Polsce?
Ostatnio zmieniony ndz lutego 10, 2008 9:55 przez Ariel, łącznie zmieniany 1 raz.
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Maratony w Polsce

Post autor: Toudi » czw lutego 07, 2008 3:30

Np. "17 mgnień Malty". Brzmi obiecująco, może nawet dla niektórych nostalgicznie a i dystans się zgodzi. :bom:
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Maratony w Polsce

Post autor: Ariel » czw lutego 07, 2008 5:31

Może być, byle nie wiosną, bo jeszcze Sztyrlic by się wzruszył i... przybył :pukel:
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Maratony w Polsce

Post autor: Krzysztof » pt lutego 08, 2008 9:35

Ariel pisze:Może być, byle nie wiosną, bo jeszcze Sztyrlic by się wzruszył i... przybył :pukel:
Kilka dni temu Wiaczesław Tichonow czyli "Sztyrlic" obchodził 80-te urodziny - ale to tak a propos.

A "17 mgnień Malty" to oczywiście materiał do przemyślenia :D
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Re: Maratony w Polsce

Post autor: romanwrotkarz » pt lutego 08, 2008 8:41

Ariel pisze:Najbliższe znane mi imprezy rolkowe to 106 km w Geierswalde k. Hohenbocka http://www.seenland100.de/ i 100 km na Bornholmie http://www.skatebornholm.dk/

Czy koledzy pokarzą się na którejś z tych imprez?
A może będzie jakaś podobna impreza w Polsce?
NIestety, brak kasy. Żona mnie nie sponsoruje, innych sponsorów też brak. Ale chętnie w ramach treningu w Polsce. Może znajdzie się paru chętnych na taki trening z nieoficjalnym pomiarem czasu np. w Warszawie, którejś pieknej soboty lub niedzieli? Nie potrzeba zachodu organizacyjnego - wystarczy po prostu dłużej pojeździć. Pal licho nagrody, fanfary, media, pseudo sędziów, przetasowania zajętych miejsc. To powinno być ich chciejstwo. Bez kasy i szumu też można fajnie pojeździć. Cały ten zgiełk nie dodaje zdrowia. Sama przyjemność jest w czystej jeździe. :roll: :king: :3...:
3 kółkowiec 100mm
http://www.lyzwyszybkie.republika.pl
Łyżwiarz - rolkarz

Awatar użytkownika
viejo
Czterokółkowiec
Posty: 84
Rejestracja: śr maja 16, 2007 7:28
Moje rolki: Prus,Viking,Bont,Powerslide
Jeżdżę od: 02 sty 1968
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Maratony w Polsce

Post autor: viejo » pt lutego 08, 2008 10:41

romanwrotkarz pisze:Ale chętnie w ramach treningu w Polsce. Może znajdzie się paru chętnych na taki trening z nieoficjalnym pomiarem czasu np. w Warszawie, którejś pieknej soboty lub niedzieli?
chętny to bym był ale ciało za słabe.Trzeba zrobić 100 kółek, a ja robię 4 i wymiękam.
To i tak lepiej niż rok temu, gdy mi się zapalała lampka po jednym, czy dwa lata temu gdy zdychałem po jednej prostej.
Mogę "nieoficjalnie mierzyć czas".
Obrazek

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Re: Maratony w Polsce

Post autor: romanwrotkarz » sob lutego 09, 2008 7:24

viejo pisze: Mogę "nieoficjalnie mierzyć czas".
Fajnie. W takim razie mamy już sędziego. Ale jak się połapiesz gdy będzie wielu startujących i nie będą jechać w grupie tylko rozciągnięci i w różnym tempie?
Ktoś musi każdemu jadącemu liczyć rundy. No, chyba że się wszyscy umówimy, że ruszamy i dojeżdżamy do końca zaplanowanego dystansu razem, jak to zrobili Szwajcarzy bijąc rekord świata w maratonie zjazdowym. Jako komputerowiec pewnie znajdziesz dobre rozwiązanie. :eye: :3...:
3 kółkowiec 100mm
http://www.lyzwyszybkie.republika.pl
Łyżwiarz - rolkarz

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Maratony w Polsce

Post autor: Agent_L » ndz lutego 10, 2008 9:15

Kartka papieru z listą ludzi i każdemu dodawać kreskę przy mijaniu mety : )
Jest nawet taki sposób że się rysuje z 5 linii przekreślony kwadrat - wtedy szybko się liczy potem.
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Łyżwiarstwo / skating”