Które rolki?

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Które rolki?

Post autor: zico » czw kwietnia 02, 2009 6:43

Sprecyzuj zeskoki, bo to już nie jest fitness.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Które rolki?

Post autor: jarekt » czw kwietnia 02, 2009 8:45

Glizdzior pisze:Pytanie to padało już kilka razy na tym forum ale jestem zupełnie zielony jeżeli chodzi o rolki i nie wiem nawet jak podejść do tematu. Zacznę najprościej 75kg, 178cm wzrostu, 45-46 nr buta, środki finansowe 400 zł co zakupić by być zadowolonym i się nie zrazić. Interesowała by mnie jazda fitnes z czasem jakieś zeskoki itp. Dodam że na łyżwach dość dobrze sobie radze chodź jazdy do tylu nie mogę opanować. Tak więc reasumując co zakupić by wycisnąć 100% zadowolenia +100% zabawy i frajdy.
Lubisz jezdzic prosto i szybko czy zakosami, wolniej ale ze skokami i innymi ewolucjami? Jesli to drugie to potrzebujesz typowej rolki freeride, jesli pierwsze to fitness. Za te pieniadze z rolek do freeride'u kupisz tylko te najtansze czyli Celle Powerslide'a i to jakis starszy model. Alternatywa sa RB Fusion X5 - trzeba doplacic 250 zl ale IMHO naprawde warto. Jesli pojdziesz po najmniejszej lini oporu i kupisz tanie rolki a sport Cie wciagnie to bardzo szybko okaze sie, ze rolki trzeba zmienic na lepsze. A wtedy koszty beda znacznie wyzsze bo podwojne...
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Glizdzior
Posty: 5
Rejestracja: czw kwietnia 02, 2009 2:08

Re: Które rolki?

Post autor: Glizdzior » czw kwietnia 02, 2009 3:31

Czyli kompromisu miedzy jednym a drugim nie uzyskam ??? Więc co wybrac by fitness jezdzic

Awatar użytkownika
bobik
Czterokółkowiec
Posty: 67
Rejestracja: ndz listopada 09, 2008 9:07
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Które rolki?

Post autor: bobik » czw kwietnia 02, 2009 5:37

Glizdzior pisze:Czyli kompromisu miedzy jednym a drugim nie uzyskam ??? Więc co wybrac by fitness jezdzic
Zobacz na allegro <-------->/item592796402_now ... epwwa.html

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Które rolki?

Post autor: koziar2 » czw kwietnia 02, 2009 6:03

Glizdzior pisze:Czyli kompromisu miedzy jednym a drugim nie uzyskam ??? Więc co wybrac by fitness jezdzic
Powiem tak. Rolki typu Powerslide Cell, Rollerblade Twister, X5 itd pomimo tego ze sa rolkami bardziej do freestyle/freeride sa bardzo uniwersalne i mozna je wykorzystac na wiele sposobow. jak sie juz wciagniesz i bedziesz chcial od rolek czegos wiecej typu zwrotnosc itd - rolki beda jak znalazl. kumpel 1 sezon katowal w slalomie swoje fitnessowe rolki i sa one do wyrzucenia, na pewno rolki freeride beda bardziej wytrzymale.

Glizdzior
Posty: 5
Rejestracja: czw kwietnia 02, 2009 2:08

Re: Które rolki?

Post autor: Glizdzior » czw kwietnia 02, 2009 11:38

<-------->/item595592783_roc ... 99_zl.html
Co powiecie o tym ?????wystarcza?? nie za duże kółka jak na paczątek??

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Które rolki?

Post autor: koziar2 » pt kwietnia 03, 2009 3:56

od wywodow na ten temat zaczela sie ta dyskusja - poczytaj na poczatku watku.

Ona
Posty: 4
Rejestracja: pt kwietnia 10, 2009 4:48

Re: Które rolki?

Post autor: Ona » pt kwietnia 10, 2009 6:37

witam wszystkich :)

jeżdze na rolkach już dosyć długo, z małymi przerwami. Raczej tak dla własnej satysfakcji ...
Miałam już kilka par rolek. Żadne firmowki. Teraz piękna pogoda więc wzieło mnie na jazde. Ale do moich rolek dorwał się braciszek :roll:
Więc chciałabym kupić coś... i tutaj pytanie do was..
Raczej niedrogiego.. w granicach 200zł. Chciałabym coś w stylu freestyle albo fitness na wiązanie rzep i klamre.
I najważniejsza rzecz but wysoki i hmm 'masywny'. Bo bardzo dobrze sie w takich czuje. Ciezko mi okreslic rodzaj bo sie na tym nie znam ;p
Niestety nie potrafie znaleźć czegos odpowiedniego ;)

Zastanawiam się nad TEMPISH MONTANA GOLD
Ewentualnie ROLLERBLADE Pearl Combo lub ROLLERBLADE IKI ale w tych ceny niestety mnie przerastają.

Prosze nie piszcie ze mam dołożyc kasy i kupic cos lepszego. Proszę o rady co bedzie najlepsze w tej cenie

pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Które rolki?

Post autor: zico » pt kwietnia 10, 2009 6:39

Ona pisze:Ewentualnie ROLLERBLADE Pearl Combo

Prosze nie piszcie ze mam dołożyc kasy i kupic cos lepszego. Proszę o rady co bedzie najlepsze w tej cenie

pozdrawiam :D
Rollerblade Combo Pearl - to rolki dla dzieci - odpadają.

Niestety warto dozbierać.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Ona
Posty: 4
Rejestracja: pt kwietnia 10, 2009 4:48

Re: Które rolki?

Post autor: Ona » pt kwietnia 10, 2009 6:55

No... czyli wiem tyle co wiedziałam. Zauważyłam ze na tym forum jest zasada albo kupuj rolki za tys zł albo nie jeździj wcale
ehh

pozdrawiam :roll:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Które rolki?

Post autor: zico » pt kwietnia 10, 2009 7:59

Ona pisze:No... czyli wiem tyle co wiedziałam. Zauważyłam ze na tym forum jest zasada albo kupuj rolki za tys zł albo nie jeździj wcale
ehh

pozdrawiam :roll:
Nie za tysiąc, tylko po prostu warto dozbierać. Poczytaj DOKŁADNIE forum, a doczytasz, że wiele osób wyrzuciło pieniądze w błoto. Mało jest takich postów, bo po prostu niektórym wstyd się przyznać... Trochę realiów nie zaszkodzi i 350pln czasami wystarczy, a to nie TYSIĄC.
Poza tym nie będę doradzać rolek do dwustu złotych, bo nie będę ryzykować złego dobrania, a ryzyko jest bardzo duże. Niestety.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Uszaty
Posty: 27
Rejestracja: pt sierpnia 01, 2008 10:45
Moje rolki: RB Fusion X7
Jeżdżę od: 20 cze 1995

Re: Które rolki?

Post autor: Uszaty » pt kwietnia 10, 2009 9:31

Ona pisze:Raczej niedrogiego.. w granicach 200zł. Chciałabym coś w stylu freestyle albo fitness na wiązanie rzep i klamre.
Ona pisze:No... czyli wiem tyle co wiedziałam. Zauważyłam ze na tym forum jest zasada albo kupuj rolki za tys zł albo nie jeździj wcale
ehh
Tak nie za bardzo jestem w stanie zrozumiec o co ten 'foch'. :] Rolki fitness, nie mowiac juz o rolkach freestyle, do 200 zlotych ... to troche tak, jakby ktos poszedl do salonu samochodowego i powiedzial - kompakt, albo coupe, 200 HP, klima, mp3, felgi 17" alu, tak mniej wiecej do 10 kafli. Sa trzy opcje - albo do komisu (w tym przypadku allegro) i poszukac czegos uzywanego ale w bardzo dobrym stanie, albo zacisnac pasa i jakos dozbierac te brakujaca stowke (tak, za 300 zl mozna kupic juz nowiutkie Sparki prosto ze sklepu), albo uznac, iz rolki nie woda, zyc bez nich sie rowniez da.

Nie odbieraj, Ona, tego postu jako jakis wjazd na twoja osobe, ale sporo tu ostatnio marzycieli, ktorzy chcieliby rolki do jazdy szybkiej, do robienia akcji jak te z Youtube'a po wpisaniu "rollerblading Paris", czy atakowania rampy... oczywscie wszystko naraz i oczywiscie w cenie nieprzekraczajacej, no nie wiem, kilku kolejek w przecietnej knajpie. Prosta sprawa, za dwie stowy DOBRYCH NOWYCH rolek sie nie kupi.

Ona
Posty: 4
Rejestracja: pt kwietnia 10, 2009 4:48

Re: Które rolki?

Post autor: Ona » sob kwietnia 11, 2009 2:19

Nie wiem gdzie w moim poscie doczytales sie robienia akcji jak z youtube'a zaznaczylam dosc wyraznie ze jezdze dla wlasnej satysfakcji od czasu do czasu... i nie potrzebuje wyrzucac 500zł bo mniej wiecej w takich cenach podajecie rolki bo przejrzalam troche wątków zanim zarejestrowalam sie i poprosilam o rade. Mysle ze do kwoty która podalam spełnią sie dla mnie w 100%

do 200zł jest duze ryzyko dobrania zle rolek, jak juz pisalam mialam kilka par rolek i na zadne nie narzekałam a nie przekroczyly kwoty 150zł.

Jest lepszy sprzet w granicach do 200zł i tak samo jest lepszy sprzet w granicach do 500zł, tak samo jak porównałes to z samochodem. Ja nie napisalam nigdzie ze musze miec najlepsze rolki i wszystko ma byc w nich najlepsze i cacy...
Tylko co w tej cenie jest warte uwagi.. hmm wiec chyba jest róznica ?
Tak samo jak w kwocie do 10 tys sa samochody i 'samochody' tak samo w kwesti do 100tys

Ale nie o to chodziło... mylicie pojęcia i nie walnełam focha tylko zapytałam o cos a dostalam odp która zaznaczyłam nie interesuje mnie

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Które rolki?

Post autor: zico » sob kwietnia 11, 2009 2:51

Dla mnie "freestyle" nie zamknie się w kwocie 200pln. Tak napisałaś.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Drzastwa
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn października 16, 2006 3:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Które rolki?

Post autor: Drzastwa » sob kwietnia 11, 2009 3:11

zico pisze:Dla mnie "freestyle" nie zamknie się w kwocie 200pln. Tak napisałaś.
Freestyle to także zwyczajna jazda miedzy słupkami ... Jeśli ktoś będzie jeździł w rokach rekreacyjnych to także bedzie to freestyl bez względu na to jakie ma rolki ... :) znam takich co lepiej jezdza w rolkach rekreacyjnych od tych co jezdza w freestylowych ... Ci co maja pieniadze sobie kupia lepsze ale nie koniecznie musza byc lepsi :) ale zgadzam się z Zico ze nie ma rolek freestylowych do 200pln.
http://www.polturbo.pl Turbosprężarki sprzedaż regeneracja.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”