Ból stopy w twardych butach do jazdy szybkiej.

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

elgrado
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 28, 2011 4:07
Jeżdżę od: 0- 5-2004

Ból stopy w twardych butach do jazdy szybkiej.

Post autor: elgrado » pt sierpnia 31, 2012 1:59

Witam wszystkich,

mam problem z okropnym bólem prawej stopy po dłuższej jeździe - np po maratonie - w ostatnią niedziele po Gdańskim po raz kolejny trafiłem do sanitariuszy po ukończonym wyścigu z okropnym bólem stopy. Nie byłem nawet w stanie na niej stanąć. Zdarzyło się to kolejny raz - poprzednim ratowano mnie nawet zastrzykiem z ketanolu.

No i tu nasuwa się prośba o poradę - co z tym robić ?
Nie wiem czy to wina stopy czy twardego buta do jazdy szybkiej? Po dłuższej jeździe w zwykłych rolkach rekreacyjnych z miękkim butem ten problem nie występuje.

Macie jakieś pomysły? Jakieś wkładki do buta? Zmiana buta?

Pozdrawiam.

kein1993
Posty: 4
Rejestracja: wt sierpnia 07, 2012 3:40

Re: Ból stopy w twardych butach do jazdy szybkiej.

Post autor: kein1993 » pt sierpnia 31, 2012 7:24

Wystarczy odpowiednia wkładka do butów. Ja kupiłem taką ze średniej półki[około 15zł za dwie sztuki] i od razu poczułem różnicę.
U mnie ból występował na środku stopy z powodu lekkiego płaskostopia i nasilał się na piętę. Ból zaczynał występować po około 40 minutach jazdy i miałem podobnie jak Ty, że nie mogłem na tą stopę stanąć, dziwny ból, nie do opisania.

bikeman301
Posty: 27
Rejestracja: sob września 01, 2012 11:39
Moje rolki: tempest100
Jeżdżę od: 17 paź 2010

Re: Ból stopy w twardych butach do jazdy szybkiej.

Post autor: bikeman301 » sob września 01, 2012 12:10

Witam.
Ja mam to samo.tylko w lewej stopie .jak ja rozgrzeje to jeszcze polmaraton bez problemu :) .Ale po gdanskim maratonie tez mialem problemy z chodzeniem.Wklady profilowane o co chodzi ? jak one wygladaja ,chyba do ortopedy by trzeba bylo sie przejść.
a może ktoś coś zaradzi,podpowie ?
bikeman301

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ból stopy w twardych butach do jazdy szybkiej.

Post autor: Toudi » sob września 01, 2012 1:51

Miewam tego rodzaju sensacje w prawej nodze po zewnętrznej stronie śródstopia od spodu. Tylko w prawej i tylko po zdjęciu buta po wyścigu.
Myślałem, że to problem niskiego buta ale zdarzyło mi się również w fitnesowej rolce po ostrym jeżdżeniu, co potwierdza tezę, że to raczej problem stopy niż buta.
To chyba zależy od uprzedniego rozgrzania stóp przed włożeniem rolek - od czasu jak na trening dojeżdżam w rozwiązanych butach a przed zawodami uda mi się z 15 min pojeździć w ten sposób, drętwienie prawie zniknęło.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ból stopy w twardych butach do jazdy szybkiej.

Post autor: Doody » sob września 01, 2012 2:20

Toudi pisze:Miewam tego rodzaju sensacje w prawej nodze po zewnętrznej stronie śródstopia od spodu. Tylko w prawej i tylko po zdjęciu buta po wyścigu.
Myślałem, że to problem niskiego buta ale zdarzyło mi się również w fitnesowej rolce po ostrym jeżdżeniu, co potwierdza tezę, że to raczej problem stopy niż buta.
To chyba zależy od uprzedniego rozgrzania stóp przed włożeniem rolek - od czasu jak na trening dojeżdżam w rozwiązanych butach a przed zawodami uda mi się z 15 min pojeździć w ten sposób, drętwienie prawie zniknęło.
Mam dokładnie to samo. Np. w Osiecznicy byłem w ostatniej chwili i musiałem od razu jechać. Po zdjęciu butów nie mogłem chodzić następne parę godzin, ale kiedy mam 15-30min żeby pojeździć w luźniejszych butach wtedy problem znika.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

elgrado
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 28, 2011 4:07
Jeżdżę od: 0- 5-2004

Re: Ból stopy w twardych butach do jazdy szybkiej.

Post autor: elgrado » pn września 03, 2012 5:04

Dzięki za wypowiedzi.
Rozmawiałem z ortopedą i chyba wychodzi na to, że to wina płaskostopia na prawej stopie. Sugerowane są wkładki. Tylko raczej nie kupować żelowych - zbyt miękkie i dużo energii pochłaniają, więc trzeba szukać twardych profilowanych.

Pozdrawiam i życzę znośnej lekkości stóp po dłuższej jeździe!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”